Igor Bareš, Jiří Schmitzer, Zdeněk Vencl nebo Natálie Řehořová. Právě tyto neokoukané tváře zazáří v pilotním díle nového seriálu Ďáblovo rogalo, který aktuálně natáčí režisér Filip Renč. Celkově půjde o osmidílnou minisérii z prostředí hororu a thrilleru, kdy každý bude mít svůj ucelený děj. „Nebude to žádná detektivka na pokračování, jak je nyní oblíbené. Každý díl bude mít uzavřený děj a hlavní postavy se v něm budou střídat,“ prozradil o svém počinu Renč, jenž se nechal inspirovat stejnojmennou literární předlohou spisovatele Richarda Bergmana.

Zdroj: Youtube

Konec detektivkám, na scénu přichází horor

Filip Renč společně s Richardem Bergmanem napsali koncepci pro nový styl série, jaký u nás nemá moc historii, pro psychologické thrillery, které nevycházejí ze skutečných událostí, jak je nyní v módě. V žádném z dílů tedy nebude žádný kriminalistický tým a každá z uzavřených epizod bude mít jiné herecké obsazení. Ve úvodním díle, který se na televizních obrazovkách objeví už 5. března, tak Renč vsadil na výkony Igora Bareše a Jiřího Schmitzera, kteří se rozhodně neobjevují všude.

Související články

Kritička Spáčilová jásá

První díl Ďáblova rogala vypráví napínavý, hororově laděný, příběh o věčně unaveném doktorovi Richardovi a svérázném řidiči sanitky Pepovi, kteří jsou vysláni na lesní samotu, odkud si zavolal pomoc starý a nebezpečný dědek Valoušek. Doktor Richard netuší, že to bude nakonec osudové setkání po letech…

Kdo se rád bojí a imponuje mu děj jako z thrilleru, tak se má na co těšit. Pilotní počin totiž měla pochválit i samotná televizní a filmová kritička Mirka Spáčilová. A ta moc dobrých slov pro poslední českou tvorbu neměla.

Zdroj: vlasta.cz FTV Prima csfd.cz