Filip Renč natáčí nový seriál: Sází na strach a neokoukané herce. Chválí ho i největší kritička

Petra Šmídová | 23. 2. 2023
Režisér Filip Renč se nechal inspirovat knižní předlohou spisovatele Richarda Bergmana
Natáčení pilotního dílu nového hororového seriálu Ďáblovo rogalo
Natáčení pilotního dílu nového hororového seriálu Ďáblovo rogalo

Filip Renč je známý především jako režisér romantických komedií. Nezapomenutelní byli Rebelové, Román pro ženy, Zoufalé ženy dělají zoufalé věci anebo historické drama Lída Baarová. Tentokrát si však přijdou na své všichni, kdo se rádi bojí. Už za chvíli totiž na obrazovky vtrhne žánr thriller.

Igor Bareš, Jiří Schmitzer, Zdeněk Vencl nebo Natálie Řehořová. Právě tyto neokoukané tváře zazáří v pilotním díle nového seriálu Ďáblovo rogalo, který aktuálně natáčí režisér Filip Renč. Celkově půjde o osmidílnou minisérii z prostředí hororu a thrilleru, kdy každý bude mít svůj ucelený děj. „Nebude to žádná detektivka na pokračování, jak je nyní oblíbené. Každý díl bude mít uzavřený děj a hlavní postavy se v něm budou střídat,“ prozradil o svém počinu Renč, jenž se nechal inspirovat stejnojmennou literární předlohou spisovatele Richarda Bergmana.

Zdroj: Youtube

Konec detektivkám, na scénu přichází horor

Filip Renč společně s Richardem Bergmanem napsali koncepci pro nový styl série, jaký u nás nemá moc historii, pro psychologické thrillery, které nevycházejí ze skutečných událostí, jak je nyní v módě. V žádném z dílů tedy nebude žádný kriminalistický tým a každá z uzavřených epizod bude mít jiné herecké obsazení. Ve úvodním díle, který se na televizních obrazovkách objeví už 5. března, tak Renč vsadil na výkony Igora Bareše a Jiřího Schmitzera, kteří se rozhodně neobjevují všude.

Proč se kovboj Jaromír Hanzlík už neobjevuje ve filmech: Než blbé role, to radši sedět doma
Celebrity

Proč se kovboj Jaromír Hanzlík už neobjevuje ve filmech: Než blbé role, to radši sedět doma

Petr Kostka a Carmen Mayerová: Bok po boku šťastně a s humorem přes 50 let
Celebrity

Petr Kostka a Carmen Mayerová: Bok po boku šťastně a s humorem přes 50 let

Kritička Spáčilová jásá

První díl Ďáblova rogala vypráví napínavý, hororově laděný, příběh o věčně unaveném doktorovi Richardovi a svérázném řidiči sanitky Pepovi, kteří jsou vysláni na lesní samotu, odkud si zavolal pomoc starý a nebezpečný dědek Valoušek. Doktor Richard netuší, že to bude nakonec osudové setkání po letech…

Kdo se rád bojí a imponuje mu děj jako z thrilleru, tak se má na co těšit. Pilotní počin totiž měla pochválit i samotná televizní a filmová kritička Mirka Spáčilová. A ta moc dobrých slov pro poslední českou tvorbu neměla.

Zdroj: vlasta.cz FTV Prima csfd.cz

Tagy Filip Renč FTV Prima herec Igor Bareš Jiří Schmitzer Lída Baarová Mirka Spáčilová režisér Richard Bergman Román pro ženy thriller Zdeněk Vencl