V době uvedení byl sci-fi seriál jako zjevení, nejen díky děsuplnému ději, ale také magnetismu mezi dvojicí hlavních hrdinů. Skvěle se doplňovali v práci, ale také vzhledově. Většina fanoušků pořád doufala, že to dají na obrazovce (i mimo ni!) dohromady.

Zdroj: Youtube

Malá vzrůstem, ale...

Ač měří pouhý metr šedesát, Gillian patří k nepřehlédutelným ženám. Už na střední si musela vybojovat své místo, protože se američtí spolužáci smáli jejímu londýnského přízvuku. Fandila punku a podle toho se také oblékala. Nakonec ji zachránilo divadlo. Bavilo ji hrát, ale žádná super kariéra se nekonala. Dvacet dávno pryč a Gillian pracovala v New Yorku jako servírka, vedle spousty jiných herců, kteří čekali na příležitost. A přestože odmítala chodit na konkurzy do televizních seriálů, osudu neunikla.

Já tu holku chci!

Gillian se rozhodla přestěhovat do Los Angeles a přece jenom zaskočit na konkurz na pilotní díl seriálu Akta X. Autor seriálu Chris Carter byl z jejího výkonu nadšený, ale producenti ne. Představovali si známější herečku. Konkrétně prý Pamelu Anderson. Naštěstí zůstala na pláži... Plavky by při stíhání mimozemšťanů moc neužila. Chris si dupnul a bylo to. Patří mezi nejúspěšnější a nejmocnější muže seriálového světa, a tak nikoho nepřekvapilo, že se po dvou sezónách stal z podceňovaného počinu megatrhák. Dočkal se dokonce filmového zpracování. Mimochodem, víte, že agentka Scullyová patří mezi Barbíny?

Film? Beru!

Gillian si popularity vážila, ale že se v seriálu o mimozemšťanech zasekne až do roku 2018 a vznikne 217 dílů, to by ji asi nepotěšilo. Měla jen 4 absence. Ačkoliv v roli agentky je skeptik, v reálném životě má k paranormálním jevům blízko. Ale chtěla více filmových rolí. Dokonce se nezalekla ani nahých scén ve filmu The Turning/Nečekaný zvrat v roce 1992. Romanťárna Srdce ti napoví z roku 1998 díru do světa neudělala. Později filmoví kritici ocenili Gillianin výkon v rodinném dramatu Max a Kevin. Další menší roli získala například v dramatu Poslední skotský král a trochu větší v akční komedii Johny English se vrací s Rowanem Aktinsonem.

Pokračování příště

Už dávno neplatí, že seriálové herečky mají menší prestiž než filmové. Gillian přinesla televize nádherné role, například ve velmi populární Koruně, inspirované životem britské královské rodiny, se převtělila do známé Železné lady, anglické premiérky Margaret Thatcher. Díky seriálům má herečka na krbové římse tři ocenění: dvě ceny Emmy a jeden Zlatý Globus. K 51. narozeninám dostala překvapivý, úžasný dárek - stala se tváří značky, která vyrábí luxusní kabelky.

City ve vedlejší roli

Gillian se poprvé vdávala v roce 1994, Clyde Klotz patřil k týmu seriálu Akta X. Vydrželi spolu tři roky a už to nešlo, ani kvůli dceři. Druhé manželství bylo ještě kratší. V roce 2004 řekla herečka ano dokumentaristovi Julianovi Ozanne, ale o dva roky už byla zase sama. Další vztah byl velmi neformální. Nejdřív měli s Markem Griffithsem oddělené ložnice, pak i domy. Navštěvovali se. V jednom rozhovoru si Gillian pochvalovala, jak s chutí u partnera překročí jeho na zemi pohozené kalhoty, protože je nemusí řešil. I navzdory vzdálenosti se jim narodili dva synové. Dlouho se spekulovalo, zda se ještě herečka bude vdávat.

Láska bez omezení

Vdávat se nechtěla. Upřímná Gillian v jednom rozhovoru také přiznala, že v mládí chodila se ženou. Chtěla se k tomu vrátit? Ani tuto variantu nezamítla. Osud jí však přivedl do cesty spisovatele Petera Morgana, který napsal seriál Koruna. Potkávali se v práci a čtyři roky i doma, rozešli se v roce 2020. O rok později Gillian léčila samotu prací na válečném filmu Bílé ptáče, natáčel se i v Kněževsi u Rakovníka. Neštěstí v lásce, štěstí v práci.

Zdroj: vlasta.cz youtube.com csfd.cz

Související články