1. Nosí titul Dáma

Jedná se o ženský ekvivalent titulu Rytíře, který britská herečka obdržela za dlouholetou práci v dramatickém umění od samotné královny Alžběty v roce 2003.

2. Je velkou fanynkou Harryho Pottera

Je jednou z mála skvělých britských hereček, které se v kultovní sérii o Harrym Potterovi nikdy neobjevily. Ale! Když nastal čas vybrat moderátora zábavné kvízové show o mladém čaroději, která se konala na počest 20. výročí uvedení filmu Harry Potter a kámen mudrců, Helen byla na seznamu první a jakožto velká fanynka ihned souhlasila.

3. Zažila překvapivé setkání se zesnulým bubeníkem skupiny The Who Keithem Moonem

Když Helen vystupovala v divadelní hře "Teeth and Smiles", ozvalo se hlasité bušení na dveře její šatny. Otevřela je a přivítal ji velmi opilý Keith Moon, bubeník kapely The Who, který se herečce vyznával ze svého obdivu a snažil se ji přesvědčit, aby ho nechala hrát v jevištní kapele.

4. Ve freestylovém rapovém souboji vyzvala Jamese Cordena

Helen Mirren má nespočet skrytých talentů. Ale vsadíme se, že jste netušili, že tajně miluje hip-hopovou kulturu. Jak je vidět na videu, oscarová herečka rapovat opravdu umí.

Zdroj: Youtube

5. Je napůl Ruska

Jméno Helen Mirren je ve skutečnosti umělecké jméno. Když se 26. července 1945 narodila, jmenovala se Lydia Petrovna Mironova. Její otec pocházel z Ruska a do Velké Británie přišel, když mu byly dva roky.

6. Byla považována za sexuální symbol

Řada celebrit, jako například James Marsden, 50 Cent, Paul Rudd, Ryan Reynolds a další, přiznali, že byli u naprostého vytržení jen z toho, že se s ní nacházeli ve stejné místnosti. Není těžké pochopit proč.

7. Získala takzvanou trojkorunu

Je jednou z mála hereček i herců, kteří kdy získali takzvanou trojkorunu v oblasti herectví. Doma se jí totiž blyští soška Oscara, cena Emmy i cena Tony.

8. Umí to pořádně roztočit

V pořadu Live with Kelly & Michael se Helen rozpovídala o dalším ze svých skrytých talentů –twerkování. Nutno dodat, že natřásat zadečkem u tance umí velmi obstojně.

Zdroj: Youtube

9. Je ďábel v posteli

Obecně panuje představa, že po šedesátce sexuální apetit zaniká. Helen Mirren je však stále stejně náruživá a dle jejích slov se intimita s přibývajícím věkem ještě zlepšuje.

10. V kariéře se jí vyhnula pouze jedna role

Zdá se téměř nemožné, že by nějaká role mohla uniknout tak talentované a impozantní herečce, jakou Helen Mirren bezpochyby je. Během vystoupení v pořadu The Late Show with Stephen Colbert však moderátorovi sdělila, že vždycky chtěla hrát Julii v Shakespearově hře "Romeo a Julie", ale ani jednou o to nebyla požádána.

11. Byla zvolena nejvíc sexy starší ženou světa

V jisté anketě mělo 1000 lidí uvést, kdo je podle nich nejpřitažlivější ženou nad 60 let. Helen obsadila první místo a porazila tak například Sofii Loren, Goldie Hawn či Susan Sarandon.

12. Zahnala medvěda, který se jí zatoulal na zahradu

Jednoho dne, když Helen pracovala doma na zahradě, se k ní zatoulal velký černý medvěd, aby ji pozdravil. Překvapená a zaskočená prý začala křičet a zahradními nástroji nebezpečného chlupáče odháněla. Díkybohu úspěšně.

13. Její oblíbená kapela je Radiohead

Když měla Helen na Berlinale převzít cenu Zlatý medvěd za celoživotní dílo, dorazila na ceremoniál v černé bundě s cvočky. Na zádech měla vyšitou britskou vlajku a pod ní nápis Karma Police, což je název skladby právě kapely Radiohead.

14. Je zamilovaná do hvězdy filmu Rychle a zběsile Vina Diesela

Během vystoupení v pořadu Late Night with Seth Meyers se Helen vyznala ze své lásky ke kultovní filmové sérii i k její hvězdě, Vinu Dieselovi. Právě tento projev ji nevyhnutelně přivedl k získání role ve filmu F9.

Zdroj: vlasta.cz 15 Facts About Helen Mirren Fans Probably Didn't Know (diply.com)

Související články