Helena Houdová už jako malá snila o tom, že by chtěla změnit svět, a tak se v roce 1999 se přihlásila do soutěže krásy. Tu vyhrála a stala se právoplatnou Miss České republiky. Již v soutěži dokázala, že to není žádná zamlklá dívka, která by se bála prezentovat na veřejnosti. Helena už tehdy bojovala proti dostavbě jaderné elektrárny Temelín, nesouhlasila s nošením kožichů a dávala jasně najevo, že neakceptuje týrání zvířat. To však ale není zdaleka vše.

Zdroj: Youtube

Do Miss nešla kvůli kráse

Jak v jednom ze svých rozhovorů přiznala, do soutěže krásy se nepřihlásila proto, že by se chtěla stát nejkrásnější dívkou země, nýbrž proto, aby poukázala na globální problémy, které jsou často přehlíženy. „Chtěla jsem upozornit na environmentální problémy a věděla jsem, že nejlepším způsobem, jak na to, je stát se slavnou. Ale zpívat jsem moc neuměla, hrát taky ne. Tohle byla jediná možnost,“ přiznala.

Po svém vítězství se rozhodla chytit šanci za pačesy a začala fotit pro významné světové značky a předvádět to nejluxusnější oblečení. Během této doby se také setkávala se slavnými umělci, se kterými mohla navázat hlubší kontakty. Právě v tu dobu se seznámila s filmovým producentem Omarem Amantem, který je o šest let starší. Toho si také o pár měsíců později vzala za manžela a společně přivedli na svět tři děti.

Založila sbírky a pomáhá chudým

Už na gymnáziu se Helena Houdová rozhodla pomáhat chudým. V maturitním ročníku se poprvé setkala s dětmi z dětského domova. Pro ty také během maturitního plesu uspořádala sbírku. Tím to ale neskončilo. V roce 2000 založila charitativní organizaci Slunečnice na pomoc dětem bez domova, jejíž základnu přesunula o čtyři roky později do Spojených států, kde v té době žila. Zároveň se stala adoptivní matkou 13 dětí, které však vychovává pouze na dálku.

V době, kdy se jí velmi dařilo, začala tušit, že její manželství není v pořádku. Zjistila, že ji manžel podvádí, a tato zrada na Heleně zanechala velké následky. „Měla jsem nízký draslík, minerál, který je důležitý pro zdraví srdce. To jsem ale měla úplně zlomené. V té době jsem si řekla, že je čas, abych si vybrala sebe. Začala se respektovat a milovat. Pokud bych to neudělala, umřela bych,“ svěřila se. Proto se také vydala na zcela novou životní dráhu.

Zaměřila se na své vnitřní já

Začala meditovat, procházela různými psychoterapiemi a nakonec našla své nové já v duchovnu. Po několika měsících se naplno ponořila do světa sebepoznání a své vlastní vnitřní víry. Mezitím se rozvedla a její muž byl zatčen za podvody a zpronevěru. Kvůli tomu se ocitla bez peněz, téměř na ulici, se třemi malými dětmi. „Bez domova a financí jsme byli asi dva roky. Byl to jeden z nejtěžších momentů v mém životě, ale musela jsem se postavit na vlastní nohy,“ prozradila v jednom ze svých rozhovorů.

Dnes Helena Houdová již několik let žije na Bali, stala se z ní certifikovaná koučka sexu a zabývá se tantrickými službami. Na svých webových stránkách prodává kurzy, které slibují, že díky nim lidé pochopí mužskou životní sexualitu a rozvoj. Dále nabízí zprostředkování seberozvojového programu, který se koná v Egyptě.

Zdroje: vlasta.czidnes.czhelenahoudova.com

Související články