Na hudební scéně září dlouhých 59 let. Svou pěveckou dráhu totiž zahájila vítězstvím v soutěži Hledáme nové talenty už v roce 1964 a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Díky hitům Pátá a Červená řeka se o rok později v pouhých osmnácti letech stala Zlatou slavicí, na základě čehož získala angažmá v Divadle Rokoko. Tam se seznámila s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem, s nimiž v roce 1968 založila trio Golden Kids. Ve stejném roce pak vznikla veleúspěšná pohádka Šíleně smutná princezna.

Zdroj: Youtube

Sólová dráha ji vystřelila na vrchol

V sedmdesátých letech se popové seskupení pod nátlakem režimu nuceně rozpadlo a Helena Vondráčková se vydala na sólovou dráhu. Nutno dodat, že na nezájem si nemohla stěžovat. Točila alba pro zahraniční společnosti a pravidelně vystupovala na světových pódiích. Za píseň Malovaný džbánku si v roce 1977 z Polska dokonce odvezla cenu Grand Prix. Ve stejném roce se pak po boku Luďka Soboty objevila v hlavní roli komedie Jen ho nechte, ať se bojí.

Hlavní role v prvním českém muzikálu

Začátkem devadesátých let došlo ke zlomu a na českou uměleckou scénu vstoupily s velkou pompou muzikály. Helena byla obsazena do hlavní role hned toho prvního – do Bídníků. Během dalších let se následně objevila v muzikálech Kočky, Hello Dolly!, nebo třeba Mona Lisa. Světlo světa spatřilo i nespočet nových desek a zpěvačku jsme mohli slýchat i v rozhlase a vídat za moderátorským pultíkem.

Šťastná až na druhý pokus

Co se týče osobního života, je Helena Vondráčková šťastně vdaná. Před dvaceti lety, přesně 22. února 2003, vstoupila do manželství s o dvanáct let mladším podnikatelem Martinem Michalem. Jejich vztah ale trvá ještě o tři roky déle. Jedná se o zpěvaččino druhé manželství. Poprvé své „ano“ řekla v roce 1983 německému hudebníkovi Helmutu Sickelovi, který pro ni zkomponoval řadu písní, včetně hitů Čas je proti nám a Sprint. Po osmnácti letech se však rozvedli. Děti ovšem s ani jedním mužem nikdy neměla.

Zdroj: vlasta.cz Helena Vondráčková | Oficiální internetové stránky (vondrackova.cz) wikipedia.org

Související články