Hugh se narodil v Sydney, ale rodiče jsou Angličané. Mužné rysy asi trochu zdědil i po prapradědovi, který byl Řek. Po rozvodu rodičů zůstal s tátou a sourozenci v Austrálii. Hodně cestovali, putovali po místních plážích, ale on měl větší sny. Jednou cestoval letadlem a vymyslel si, že se stane šéfkuchařem na palubě letounu. Dostal totiž jídlo a logicky kde se jí, tam se také musí vařit, ne?

Zdroj: Youtube

Krasavec s talentem

Už na gymnáziu Hugh zazářil v muzikálu. Pak si na chvíli odskočil do Anglie, kde se rozhodl studovat na univerzitě komunikaci a dotáhl to až na bakaláře. K herectví ho to ale přesto táhlo. Z našetřených peněz si proto zaplatil školné na AMU (akademii múzických umění).

Neměl ambice stát se světovou hvězdou, herectví si zkrátka užíval. Osudovou se mu stala role v populárním seriálu Correlli, kde hrál drsného a nebezpečného vězně, kterého zastupuje křehká blond advokátka. Scenáristé jim naplánovali, že se do sebe zamilují. A stalo se tak i mimo kamery. Hugh si po roční známosti o osm let starší herečku Deborru-Lee Furness vzal za ženu.

Náhoda přeje Australanům

Říkáte si, co se stalo, že se Hugh Jackmann z australských tv seriálů teleportoval do amerických trháků? Vděčí za to náročnosti natáčení filmu Mission: Impossible 2. Tam se totiž zasekl herec Dougray Scott, který měl hrát Wolverina. Už si neumíme představit, že by mutanta-hrdinu hrál někdo jiný než Hugh. Myslíte si, že jako kluk hltal komiksové příběhy, a tak měl nastudováno? Omyl. Nečetl žádný. Ani nezúročil svoje svaly a kondičku, protože v nebezpečných scénách ho zastupovali kaskadéři. Co se hodilo, byl zvyk nosit kontaktní čočky, které patřily ke kostýmu. Zatímco ostatní herci si stěžovali, on neměl problém. Naopak, bez čoček se ani nenají, protože v restauraci nepřečte jídelní lístek.

Láska (nejen) na plátně

Romantické filmy k Hughovi patří. V historicko-moderní komedii Kate a Leopold se zaláskuje jako šlechtic do moderní dívky, kterou hraje Meg Ryan. Komplikovaný vztah pro změnu prožívá podle scénáře filmu Austrálie s Nicole Kidman, další úspěšnou Australankou.

V životě byl věrný manželce, ale osud jim připravil těžkou zkoušku. Dvakrát se těšili na miminko, ale přišli o něj. Nakonec dvě děti adoptovali. Že jste o tom nečetli? Hugh s manželkou se s tím na rozdíl od jiných hvězd bulváru nechlubili.

Zkoušky a změny

Jackmanova rodina bulvár opravdu moc neživila. Přestože patří mezi úspěšné a velmi slušně vydělávající herce, stačil mu obyčejný život v australském Melbourne. Jednou však fanoušky vyděsila fotografie s náplastí na obličeji a zpráva, že má herec rakovinu kůže. Naštěstí se jednalo o nádor, který se dá odstranit a léčit. I když se Hughovi několikrát objevil znovu, život neohrožuje. Bulvár se ale přece jen dočkal. Letos se otřáslo několik stabilních hollywoodských vztahů. Ovšem rozchod Hugha s manželkou po 27 společných letech, to byl opravdu blesk z čistého nebe. Paparazzi herce odchytli na ulici v New Yorku. Přepadlý, šedivý, oči skrýval pod brýlemi. Přiznal, že prožívá těžké období. O oslavu 55. narozenin, které slaví 12. října, asi moc nestojí.

Co asi nevíte

  1. V roce 2008 zvolil v populární anketě časopis People Hugha nejvíc sexy mužem planety.
  2. Patří k vyhledávaným moderátorům, střihl si dokonce Oscary. A také k dabérům postaviček animovaných filmů, například ho uslyšíte v původním znění snímku Spláchnutej.
  3. Na australského krasavce si můžete došlápnout – od 21. dubna 2009 má svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Zdroj: vlasta.cz youtube.com csfd.cz

Související články