Herec Ivan Vyskočil se narodil 21. května 1946 v Praze. Dětství prožil se sestrou Evou a bratrem Janem na Žižkově, kde také vystudoval Sladkovského gymnázium. Jakmile v roce 1968 dokončil studium na DAMU, nastoupil do Činoherního klubu.

Postupně pak vystřídal angažmá v Divadle Jiřího Wolkera či Divadle S. K. Neumanna (dnes Divadlo pod Palmovkou). V roce 1991 se pak rozhodl být hercem na „volné noze“. 

Ivan Vyskočil si sice během své kariéry zahrál v mnoha filmech či seriálech, ale daleko známější je pro svůj milostný život. Se svou první manželkou Majkou vydržel pouhý měsíc. Když se na to dívá zpětně, pak si je jistý, že šlo o studentskou nerozvážnost.

Když se ženil podruhé, už byl mnohem rozumnější a vyzrálejší. Společně s manekýnou Růženou vydržel v manželství dvanáct let a narodili se v něm také jeho dva synové, Jakub a Jan.

Zdroj: Youtube

Bouřlivý rozvod přitahoval bulvár

Třetí manželkou Vyskočila byla herecká kolegyně Ivana Andrlová. Byla to velká láska a působili spolu jako dvě zamilované hrdličky. Dokonce se jim později narodila i dcera Michaela a tvořili krásnou rodinu. Když pak v roce 1996 požádala Andrlová o rozvod, bylo to pro všechny velké překvapení.

Herečka tvrdila, že ji manžel odmítal pouštět samotnou do společnosti. Zajímavé ale byly tehdejší spekulace, podle kterých měla mít Andrlová milence, kolegu z divadla Marka Liberta.

Podle Blesku dokonce jednou Vyskočil násilím vtrhl do jeho bytu a našel tam svou manželku s ním v posteli. Marek Libert za to na něj podal trestní oznámení. 

Ivan Vyskočil si později stěžoval, že mu Andrlová zakazuje stýkat se s dcerou. „S Andrlovou jsem byl 15 let. Ona se mnou ale jenom 13, protože už mezitím měla novou lásku. Co mně zbývalo než dělat, že to nevím, a čekat, než ji to přejde. Ale ono ji to nepřešlo,“ prozradil herec v pořadu VIP Prostřeno na Primě. Andrlová to ale popřela a jeho tvrzení označila jako lživé. 

Svatba s exotickou tanečnicí

Ani tři rozvody ale nebyly pro Vyskočila dost a do manželství vstoupil i počtvrté, tentokrát s břišní tanečnicí bulharsko-tureckého původu Anife. Vztah byl od začátku bouřlivý a nakonec vydržel osm let.

„Když přišla a já už jsem měl doma sporák se skleněnou varnou deskou, řekla: ‚Na tom mám vařit?‘ A šla ven, udělala si díru do země, zapálila oheň a vařila tam,“ řekl o Anife v Prostřeno. 

I tak ale na milostnou romanci s o osmadvacet let mladší ženou vzpomíná moc rád. „Který chlap se může pochlubit tím, že mezi padesátkou a šedesátkou prožil několik let s tak krásnou, mladou, temperamentní a exotickou holkou. Bylo to divoké, ale krásné,“ svěřil se v rozhovoru pro Primu.

Pátá svatba už nebude

V posledních patnácti letech žije Vyskočil s o pětadvacet let mladší partnerkou Romanou Fenclovou. Ta ho ale prý jako pátá v pořadí do chomoutu nedostane. Dokonce otevřeně říká, že si není jistý, že je to ta pravá.

„Pravá žena je jedna paní, kterou všichni hledáme, ale ona neexistuje,“ řekl herec v rozhovoru pro Život v Česku. Ačkoli se v roce 2013 měli rozejít, nakonec se k sobě vrátili a oficiálně tvoří pár dodnes.

Sebevražda s velkým otazníkem

Před dvěma lety se herec dozvěděl od policie krutou zprávu. Jeho syn Jakub měl ve svých šestačtyřiceti letech spáchat sebevraždu, tedy alespoň takhle zní oficiálně verze. Ivan Vyskočil si je ale dodnes jistý, že to celé bylo úplně jinak. 

„Vypadá to, jako kdyby to bylo celé na zakázku. Ještě v únoru, což bylo tři měsíce předtím, psal syn na policii, že se cítí být ohrožen na životě a že ho někdo vydírá. Když je to majitel velké firmy, která vydělává obrovské peníze, tak to je celé jak opsané z devadesátých let. Takzvaná sebevražda, že jo,“ vyjádřil se Vyskočil v pořadu Život ve hvězdách na Nově.

Sedminásobný dědeček

I když je jasné, že se Ivan Vyskočil se smrtí milovaného syna nikdy úplně nesmíří, snaží se v životě myslet pozitivně. Radost mu dělá velká rodina a to, že je mnohonásobným dědečkem. „Mám sedm vnoučat. Mám z nich radost, jsou to pěkné, povedené děti, zaplať pánbůh za to. Ale tatínkem už bych být nechtěl. A největší radost mám, když vnoučata jedou domů,“ uvedl Vyskočil s humorem sobě vlastním v rozhovoru pro Život v Česku.

Zdroj: vlasta.cz, zivotvcesku.cz, csfd.cz, idnes.cz, zeny.iprima.cz, onlyu.cz, extra.cz 

Související články