Ivana je rozhodně jednou z nejvyšších českých hereček, má 183 cm. Právě díky své výšce je dobře zapamatovatelným typem umělkyně. Z hubené neohrabané dívenky vyrostla elegantní dáma, která se udržuje cvičením jógy a pilates. A také tancem. Momentálně totiž tvrdě trénuje na účast ve StarDance, jehož premiéra se blíží doslova mílovými kroky. 

Tréninky jsou pro Ivanu Chýlkovou, která v těchto dnech slaví kulaté 60. narozeniny, velmi náročné. Jak totiž herečka prozradila, nikdy předtím netančila, tudíž do soutěže vstoupila jako nepopsaný list. 

Zdroj: Youtube

Žádná sláva 

Pohybovou průpravou prošla jen v rámci divadelních rolí a projektu Roztančené divadlo, během něhož byla údajně sama ze sebe překvapená, jak moc jí to nejde. Ostatně zklamaná byla už v sedmdesátých letech, když v Ostravě chodila do tanečních. 

I proto nabídku na účast nejprve s díky odmítla. Nakonec se jí ale celá záležitost rozležela v hlavě a kývla. Ostatně neměla ani jinou možnost – manžel Jan Kraus se synem na ni prý vytvořili nátlak.

Tanečníka uhádla vylučovací metodou 

Právě kvůli Ivanině výšce bylo velkou záhadou, kdo se stane jejím tanečním partnerem. A protože tanečníci byli odtajněni dříve, brala to vylučovací metodou. Vysocí tanečníci byli dva a ona dostala toho nejlepšího z nejlepších, zkušeného choreografa, trenéra, vicemistra ČR a vicemistra Evropy ve formacích Jana Tománka. Vysoký tanečník byl v minulosti i porotcem soutěže StarDance

Zklamání z úvodního tance 

Tréninky jsou v plném proudu a oba taneční partneři se zdají být s přípravami spokojeni. Ivana na sobě poctivě pracuje a kvůli soutěži dokonce před půl rokem přestala kouřit. Jejich prvním společným tancem bude v prvním kole valčík. „Těšila jsem se na ty divočejší tance, takže jsem trochu zklamaná, že jako první budeme tančit valčík,“ svěřila se smutně herečka. 

Všichni až do konce 

Od soutěže prý očekává potěšení, radost a možnost naučit se něco nového. A protože je soutěživá, doufá, že dotančí co nejdál. To stejné by však přála i svým soupeřům. „Nejlepší by bylo, kdyby tam všichni mohli být až do konce. Že by se člověk dotkl všech tanců, a až nakonec by se řeklo, kdo je vítěz,“ zasnila se Ivana. 

Z přímých přenosů herečka strach nemá. Řídí se heslem: kdo se bojí, nesmí do lesa. Sympatické herečce tedy přejeme vše nejlepší k narozeninám a držíme palce, aby se na obrazovkách protančila až k vytouženým latinsko-americkým tancům, během nichž bude moci ukázat svůj temperament. Jaké překvapení jí asi k narozeninám připraví její muž Jan Kraus s rodinou? 

Zdroj: vlasta.cz wikipedia.org 

Související články