Villa Gott

Poslední novinkou, která se v souvislosti s Ivanou Gottovou a jejími dcerami zmiňuje, je stěhování z vily na Bertramce. Tam žil Karel Gott od roku 1974, o třicet let později se sem přistěhovala i Ivana Gottová a rozrůstající se rodina zde spokojeně žila až do zpěvákovy smrti. Byla to právě vila na Betramce, kam chodili fanoušci pokládat květiny a vzpomínat.

Ivana Gottová nedávno na Instagramu Karel Gott Agency oznámila, že se vila otevře veřejnosti a vznikne zde muzeum, Villa Gott. Tedy něco jako Gottland 2. Ona se s dcerami přestěhuje do vily, která je těsně před dokončením a stojí v nově zbudované ulici nesoucí název Císařská vinice. Její cena je prý okolo 70 milionů.

Zdroj: Youtube

Karel ožil díky umělé inteligenci

Slyšet z Českého rozhlasu hlas Karla Gotta není a nikdy nebylo nic výjimečného. Pokud jde o písně… Díky unikátnímu projektu však Karel promluvil, jeho autobiografie Má cesta za štěstím dostala totiž rozhlasovou podobu. Část knihy namluvil herec Igor Bareš a část byla díky umělé inteligenci namluvena samotným Mistrem. Na podzim loňského roku pak vyšla kompletní audiokniha a Ivana Gottová vyjádřila radost z takto inovativního počinu.

Dokončila autobiografii

Karel Gott začal o své autobiografii uvažovat již v roce 2002, ale až od roku 2015 na ní pracoval. Promýšlel její podobu, sbíral materiál a nakonec se pustil do jejího psaní. Ivana Gottová byla s ním během celého procesu, a i když se Mistrovi podařilo dílo téměř dokončit, na ní pak byla finalizace. Kniha Má cesta za štěstím nakonec vyšla v roce 2021 a jedná se o unikátní dílo. Nejen rozsahem, ale i upřímností a otevřeností, která prý i samotnou Ivanu Gottovou překvapila. Během dokončování na ni zesnulý manžel „dohlížel“ a pomáhal své ženě vybírat fotografie a vedl její ruku.

Koncert na počest Karla

Pro koncertování mnohonásobný slavík žil, odváděl vždy více než stoprocentní výkon a byl pověstný tím, že si natolik váží svých fanoušků, že se jim podepisuje i hodiny po skončení show.

Dva koncerty nazvané Pocta Karlovi pak Karel Gott Agency a Ivana Gottová uspořádali v červnu 2022 a vystoupilo na nich na čtyřicet hvězd českého showbyznysu. Aby vzdaly hold božskému Kájovi, kterého všichni uznávali jako autoritu a milovali jako člověka. Jedním z nejdojemnějších okamžiků bylo vystoupení Charlotte Gottové, která spolu s Darou Rolins zazpívala Zvonky štěstí.

Dokument Karel

Na dokumentárním filmu Karel začala režisérka Olga Malířová Špátová pracovat v říjnu 2018 a byl dokončen o rok později, tedy po smrti hlavního hrdiny. Diváci nahlédli do zákulisí koncertního turné, na Gottovu chalupu, ale i do nemocnice, kde již v té době čas od času pobýval. Karel Gott si přál, aby po něm nezůstaly „jen“ písně, chtěl svým fanouškům poděkovat za věrnost. Proto pracoval nejen na autobiografii, ale i na filmu. Ten měl být o jeho práci, ale měl ukázat i krásné vztahy v rodině. A velmi mu záleželo na tom, aby to nebyla nuda.

Z původně sedmihodinové verze nakonec vznikl citlivý a intimní dvouhodinový snímek. A ač Ivana původně byla proti, protože byla zvyklá chránit sobě i rodině soukromí, kameru nakonec přestala vnímat. Během schvalování film v jeho nesestříhané podobě viděla mnohokrát, snímek byl prý pro ni terapií po skonu manžela.

Autor: Kateřina Osičková

Zdroj: vlasta.cz, dokument Karel, karelgott.com, csfd.cz, ceskatelevize.cz

Související články