Zpěvačka Iveta Bartošová se narodila 8. dubna 1966 v Kunčicích pod Ondřejníkem, své dětství a dospívání ale prožila ve Frenštátě pod Radhoštěm. Měla o dva roky staršího bratra Lumíra a také sestru, dvojče Ivanu, která vystupovala pod pseudonymem Viana. 

První láska Sepéši jí byl nevěrný

Hudební začátky Ivety se datují k roku 1982, kdy vystupovala s kapelou Dianthus. O rok později přišel první úspěch, když zvítězila v okresním kole pěvecké soutěže Talent v Novém Jičíně a postoupila do krajského kola v Třinci, kde skončila druhá.

Díky tomu se kvalifikovala na Mladou píseň v Jihlavě. Právě tam se poprvé setkala se svou první láskou Petrem Sepéšim. 

Bartošová se do něj rychle zamilovala, mluvila o něm jako o svém panu Božském. Jenže Sepéši byl velký sukničkář, který ji podváděl na každém kroku.

Jejich lásku bohužel 29. července 1985 ukončila tragická nehoda, při které Sepéši nestačil odjet ze železničního přejezdu ve škodovce, kterou si krátce předtím společně s Bartošovou koupili.

Zdroj: Youtube

Zlaté časy se Štaidlem i zlatá deska

Kariéra Ivety Bartošové nabrala strmý vzestup v roce 1987, kdy začala spolupracovat s orchestrem Ladislava Štaidla. V té době prožila krátký románek se zpěvákem Michalem Penkem.

„Čtyři měsíce jsme spolu bydleli. Já se do ní fakt zamiloval, protože byla taková čistá,“ prozradil v rozhovoru Penk. Koncem roku pak Ivetě vyšlo první sólové CD, za které dokonce obdržela od firmy Supraphon Zlatou desku.

Štaidla považovala za osudovou lásku

Hudební skladatel Ladislav Štaidl se stal brzy zpěvaččinou osudovou láskou. Sama cítila, že je to ten pravý muž pro založení rodiny, jenže to mělo jeden háček. Štaidl už ženatý byl a o rodičovství nechtěl ani slyšet.

Bartošová později Štaidla podvedla s Rudolfem Hrušínským nejmladším, což jejich vztahu hodně uškodilo. Krátce nato Ladislav odletěl do Las Vegas a Ivetu nechal doma, což zpěvačka hodně těžce nesla.

Bartošová si podle soudu únos vymyslela

Bartošová zpočátku bulvární média tolik nepřitahovala, zlom ale přišel v době, kdy měla aféru s Romanem Třískou. Ten ji měl unést, věznit a opakovaně znásilnit. „Přivazoval mě k topení. Znásilňoval mě znovu a znovu. Nemohla jsem se ani hýbat,“ napsala Bartošová ve své knize.

Celá kauza se nakonec dostala až před soud, který ale zpěvaččině verzi příběhu neuvěřil. Soudce se tehdy přiklonil k tomu, že si Bartošová vše vymyslela, aby vyřešila vztahové problémy se Štaidlem.

Štaidl prý nutil zpěvačku k potratu

Zpěvačka se po aféře s Třískou načas stáhla do ústraní, a nebýt tehdy podpory Štaidla, možná by svou kariéru znovu nikdy nenastartovala. Když Iveta v roce 1996 otěhotněla, neměl z toho Ladislav Štaidl radost, a dokonce ji měl přemlouvat, aby šla na potrat.

Nakonec se jim 11. října 1996 narodil syn Artur a zpěvačka si začala užívat naplno mateřskou roli. Vztah se Štaidlem ovšem skončil po třinácti letech.

Románky, které neměly dlouhého trvání

Bartošová pokračovala v hledání toho pravého. V roce 2002 prožila románek se slovenským hercem Karlem Csinem, o rok později randila s designérem Danielem Bartákem a v letech 2004 až 2006 s moderátorem a hercem Zdeňkem Podhůrským. 

Veterinář ji opustil kvůli alkoholu

Láskyplný vztah prožila zpěvačka s veterinářem Romanem Hankem. Jenže postupem času začaly Bartošovou ničit psychické problémy, které řešila alkoholem. Postupně se proměnila v ženu, se kterou nechtěl mít Hanke nic společného.

Opustil ji v okamžiku, kdy po neúspěšném pokusu o sebevraždu skončila v protialkoholní léčebně v Kroměříži.

K oltáři ji dovedl poprvé až Jiří Pomeje

Ačkoli do té doby Bartošová vystřídala mnoho mužů, svatební šaty oblékla poprvé až v roce 2008. Tehdy si na zámku Hluboká vzala tehdy již zadluženého herce a producenta Jiřího Pomeje.

Ačkoli si oba přáli svatbu, na kterou nikdo nikdy nezapomene, celé to spíš připomínalo kýčovitou frašku. Manželství nakonec vydrželo jen přes dva roky, důvodem rozvodu měly být Pomejeho dluhy.

Harmonické období s italským šlechticem

Složité období pomohl Bartošové překonat italský šlechtic Domenico Martucci. S ním prožila harmonické období, dodnes je ale otázkou, jestli ji Martucci skutečně miloval. Povídalo se totiž, že se chce jen zviditelnit.

Iveta už tehdy byla velmi závislá na alkoholu a nespasilo ji ani, když s Domenicem odjela v roce 2011 do Itálie. Rozchod nakonec přišel kvůli maličkosti, Ivetu rozčílilo, když se Martucci rozhodl odjet na dovolenou bez ní. 

Anděl strážný?

Zvláštní vztah měla Bartošová se svým velkým fanouškem Zdeňkem Macurou. Ten vždy hlásal, že je zpěvačka obětí domácího násilí. Ačkoli v roce 2013 žila s Rychtářem, vyrazila s Macurou do Itálie, přičemž jejich cestu tehdy sledovala všechna česká média. Právě na jedné italské pláži dokonce vznikla legendární fotka, kde Bartošová leží u moře v plavkách, které má oblečené obráceně.

Poslední manželství skončilo tragédií

Po rozchodu s Martuccim vzal Bartošovou pod svá křídla majitel bezpečnostní agentury Josef Rychtář. Dokonce se kvůli ní rozvedl s manželkou a nastěhoval se do její vily. Dodnes se ale neví, co přesně se za jejími zdmi odehrávalo.

Alespoň něco odhalila reality show Iveta, během které prasklo, že všude po domě skrývala lahve s alkoholem, brala silné prášky, a navíc měla často po těle modřiny. Ačkoli se v září roku 2013 vzali, manželství nakonec skončilo tragédií.

Psychicky zničená Iveta Bartošová si 29. dubna 2014 lehla do kolejiště těsně před projíždějící vlak nedaleko svého bydliště v Praze-Uhříněvsi. Vlaku se podařilo zastavit až 200 metrů od místa nehody, přičemž Bartošová utrpěla těžká zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehla. 

Ačkoli byl život Ivety Bartošové složitý a plný krutých okamžiků, mnozí na ni budou navždy vzpomínat jako na usměvavou zpěvačku s nezaměnitelným hlasem. Možná kdyby potkala muže, který by jí dokázal být oporou, mohla si dnes stále užívat života.

Zdroj: Vlasta.cz, Reflex.cz, Prozeny.cz, Krajskelisty.cz

Související články