Modelka a moderátorka Iveta Vítová se narodila 14. května 1983 v Jindřichově Hradci. S modelingem začala už ve čtrnácti letech, ovšem v roce 2004 na Miss České republiky ještě neuspěla. Štěstí zkusila podruhé v roce 2009 a vyplatilo se, protože Českou Miss ovládla. V té době jí bylo pětadvacet let a byla starší než její soupeřky. V době soutěže měřila 181 cm a měla míry 92-62-93.

VIDEO: Podívejte se, jak vypadala Iveta Vítová (tehdy Lutovská) v roce 2009 při vyhlášení MISS ČR.

Zdroj: Youtube

Vítová sice vždy toužila po kariéře modelky, ale byla také pilnou studentkou. V roce 2002 odmaturovala na Obchodní akademii v Třeboni a v dalších letech absolvovala bakalářské studium v oboru Management. Titul „magistr“ pak v roce 2011 získala na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze v oboru Sociální a masová komunikace. V roce 2012 pak začala moderovat na TV Nova. 

Vyhrožování sebevraždou

Krásná modelka byla vždy snem mnoha mužů. Až doposud ale toho pravého bohužel nepotkala a dá se říct, že má na chlapy smůlu. Před lety randila s Radovanem Hynkem, který svým vzhledem trochu připomínal herce Sagvana Tofiho. Když se v roce 2009 Vítová rozhodla vztah ukončit, Hynek jí začal prostřednictvím médií vyhrožovat, že spáchá sebevraždu.

„Řekl jsem Ivetě, že bez ní nebudu žít. Byl jsem z krize úplně hotovej, celý týden jsem se jen opíjel," sdělil Blesku. Od té doby s ním Vítová přestala komunikovat. Ačkoli se Radovan Hynek snažil všemožně jejich lásku zachránit, nepovedlo se mu to. A to možná i proto, že si Iveta našla jiného muže.

V casinu poznala na první pohled sympatického podnikatele Jaroslava Víta. „Nebyla to láska na první pohled, ještě několik měsíců jsme byli jen kamarádi a dokonce si vykali. Myslím, že jsme se třeba půl roku jen tak oťukávali,“ popsala modelka jejich společné začátky. 

Pohádková svatba na zámku

Kamarádství ale postupně přerostlo v lásku, kterou si oba v roce 2011 dokonce slíbili před oltářem. Svatba se konala na zámku v Pardubicích, slavnostní oběd a pozdější party pak v golfovém resortu Kunětická hora. „Nevěsta má být taková princeznovská, nechtěla jsem žádné krátké šaty nebo příliš extravagantní,” prozradila tehdy Vítová pro idnes. 

V roce 2013 pak Iveta porodila dceru Anetku. „Říká se, že miminko je největší štěstí na světě a já musím přiznat, že když o něm mluvím, mám slzy v očích, takže na tom určitě něco je,” byla tehdy modelka radostí bez sebe. Rodina se ještě rozšířila v roce 2021, kdy manželé přivítali na svět syna Matěje. 

Nečekaný rozvod

Krátce po narození syna se ale začalo spekulovat, jestli pár neprochází manželskou krizí. Přestali se spolu objevovat ve společnosti a Vítová o svém muži vůbec nemluvila. Modelka později přiznala, že ji manžel opustil krátce po narození syna a rozvádí se. „Něco se zkrátka odpustit nedá. Těším se, až toto období bude za mnou, udělá se za tím velká tlustá čára a už nebudeme manželé, ale jen rodiče našich dětí. Věřím tomu, že budeme dobří rodiče,“ prozradila Vítová. 

Později se v médiích objevily informace o nevěře a Jaroslav Vít začal být spojován s Dominikou Kratinovou, dcerou známého herce Vladimíra Kratiny. Jestli jsou spolu ale dodnes, je otázkou. Modelka ale zpětně lituje, že vše nechala zajít tak daleko. „Často jsem o svém muži pochybovala, ale pořád jsem si říkala, že všude něco je, a neřešila to. Nad spoustou věcí, co se děly, jsem zavírala oči a teď je konečně vidím reálně,“ uvědomuje si modelka s odstupem času.

Ještě není konec

Ačkoli by Iveta Vítová ráda udělala za neúspěšným manželstvím tlustou čáru, bohužel to zatím nejde. Rozvod trvá už dva roky a konec je v nedohlednu. „Proč už po tom všem nemůže nastat klid a aspoň trochu pohoda. Dva roky neustálého stresu, změn a hádek není málo. Máte to pořád v sobě, i když se snažíte si to nepřipouštět. Nejde to. Chcete udělat tlustou čáru, ale bohužel,“ postěžovala si na Instagramu. 

Krásná blondýnka se ale nechce vzdát a věří, že složité období překoná. A dokonce nepřestává věřit v to, že si ji brzy najde opravdová láska. „Mám šanci potkat někoho kvalitního, s kým vytvořím rodinu, jakou chci mít,“ nevzdává svůj sen. 

Související články

Zdroj: vlasta.cz, novinky.cz, extra.cz, idnes.cz, kafe.cz