Jakub Štáfek se do povědomí diváků zapsal rolí Matěje Jordána v seriálu Ulice, nejznámější filmovou rolí je pak postava fotbalisty Laviho z filmu Vyšehrad Fylm z roku 2022. A tak když na ni přijde řeč, vysvětlí, že fotbalové prostředí mu není cizí. „Znám se s dost lidmi z fotbalového prostředí, ať už s hráči, nebo s funkcionáři, takže nějaký přehled mám.“ Nyní však přichází do kin nový slovensko-český film Válka policajtů, ve kterém můžeme Jakuba vidět v roli mafiána. „Hraju tam takového mafiána, co se rád pere, podle mě hrál i v dětství fotbal. A je zajímavé, že tam mluvím východniarsky.“

Zdroj: Youtube

Jak sám prozradil, zahrát si roli ve filmu, jehož děj směřuje na začátek 90. let, je něco neobvyklého a svou roli přisuzuje thrilleru. „Měli to daleko ostřejší, než jsme to měli my. Řežou se tam hlavy na náměstí a tak.“ Natáčení na Slovensku se mu ale líbilo. „Člověk má, především na tom východě, pocit, že je v takové exotické zemi,“ prozradil své pocity herec a dvojnásobný tatínek, který má s Dominikou (za svobodna) Doležalovou tříletou a půlroční dceru s krásnými jmény Jasmína a Olívie.

S kluky by si nevěděl rady

Za holčičky je strašně rád, s kluky by si dle svých slov neuměl moc poradit. „Já bych ten testosteron nechtěl. Nevěděl bych si s ním rady, popravdě řečeno. Ze začátku samozřejmě v rámci ega chce mít člověk toho svého následníka trůnu. Ale když to vidím u kamarádů, ty kluky.…“ prozradil v Show Jana Krause.

Když se jeho druhá dcera narodila, na Instagramu sdílel velmi dojemný příspěvek, ve kterém vyjádřil svou lásku a vděk manželce. „Budu se opakovat, ale ženy by měly vládnout světu,“ napsal tehdy novopečený tatínek k fotce s manželkou a dcerou z porodnice.

Plánuje další díl Vyšehradu

Momentálně se zdá, že má před sebou období odpočinku, které si chce užívat pouze se svou rodinou. Během letních prázdnin by se pak chtěl věnovat realizaci dalšího dílu Vyšehradu. „Je to proto, že musíme Vyšehrad zachytit ještě v té nejlepší formě, protože samozřejmě všichni stárneme. A taky nechci být s tím blonďatým raketovým inženýrem spojovaný ještě dalších deset let,“ směje se.

Nulový respekt k autoritám

A jaký byl Jakub jako malý kluk? Pěkné kvítko, které odmítalo poslouchat. Na vše si chtěl přijít sám a ne vždy to bylo jednoduché. „Utvářela mě ulice. Což se projevovalo tak, že jsem neměl vůbec žádný respekt k autoritám a šel jsem vždycky tak trochu hlavou proti zdi. Neučil jsem se špatně, jen to chování bylo problém. Ne že bych byl vyloženě grázl nebo že bych někomu ubližoval, někoho šikanoval, ale tenkrát se tomu říkalo: ‚On nevydrží sedět na židli za lavicí, je nepozorný.‘ Dneska se mluví o hyperaktivitě a ADHD.“

Zdroj: Vlasta.cz, Show Jana Krause, TV Prima

Související články