Zápletka je prostá. Na silnici uprostřed lesa nabourají tři auta s třemi muži. Ani jeden tam být neměl, všichni mají nějaký příběh a ten se v novém filmu režiséra Petra Kubíka začne odvíjet s pomocí flashbacků a retrospektiv, takže by se divák na konci měl dozvědět, co muže svedlo dohromady.

Zdroj: Youtube

Americká inspirace

Jednu z hlavních rolí v novém filmu, o němž se mluví coby o „české tarantinovce“ podle slavného amerického režiséra Quentina Tarantina, získal i dvaatřicetiletý Jakub Štáfek. Sám je velký milovník amerického režiséra, jehož dnes už bezmála třicet let starý film Pulp Fiction se navždy zapsal mezi kultovní snímky světové kinematografie.

Zatmění se natáčelo převážně v přírodní rezervaci Voděradské bučiny nedaleko Prahy a své jméno nese podle zatmění měsíce, během nějž se příběh odehrává. Scénář napsal Jakub Kovář, scenárista a producent, jehož první zaměstnání bylo půjčování filmů ve videopůjčovně. Nový snímek osciluje mezi thrillerem a komedií a kromě Štáfka v něm hrají například Ján Jackuliak či Jan Zadražil.

Štáfek mohl v nové roli využít leccos z charakteru postavy fotbalisty Laviho, namachrovaného floutka, jehož kvůli jeho excesům vyhodili z prvoligové Sparty a musel přejít do slabšího pražského týmu FK Slavoj Vyšehrad.

Herec a režisér

Julius „Lavi“ Lavický v podání Jakuba Štáfka si získal velikou popularitu mezi českými diváky, když v roce 2016 začal seriál Vyšehrad. Dokonce takovou, že tvůrci nelenili a o Lavim natočili film „Vyšehrad: Fylm“, kde Štáfek nejen hrál, ale stal se i spolurežisérem. Role fotbalisty se zhostil bez problémů, sám je fotbalista, který sedm let hrál závodně. Dodnes hraje za tým Real TOP Praha, většinou na charitativních akcích.

Sportovec a táta

Kromě fotbalu je v posledních letech nadšencem smíšených bojových sportů MMA, kde rovněž slaví úspěchy. V roce 2020 vystoupil před 20 tisíc diváků v O2 aréně, aby svého soupeře „uspal“ po 69 vteřinách. V té době se již dřívější divoký pařmen začal zklidňovat, což vyvrcholilo sňatkem s přítelkyní Dominikou a v roce 2021 přivítáním dcerky Olívie. Holčičce táhne pomalu na dva roky a v posledních dnech se objevují zprávy, že Jakubova žena je znovu těhotná.

Zda bude mít rodina druhou dcerku, nebo syna, zatím není zřejmé. Jakub Štáfek si však myslí, že on bude spíš "holčičkový" a že k Olívii nejspíš přibude další děvče, což by ale přivítal.

Zdroj: vlasta.cz Zatmění (2023) | Tvůrci | ČSFD.cz (csfd.cz)

Související články