Fotograf Jan Saudek se společně se svým dvojčetem Karlem Saudkem narodil 13. května 1935 v Praze. V roce 1939, kdy začala druhá světová válka, byl svědkem okupace. Jejich otec Gustav dokonce strávil tři měsíce v koncentračním táboře Terezín.

Studoval grafickou školu v Praze a od roku 1950 pracoval jako produkční v tiskárnách, poté začal i kreslit. Fotografovat začal v okamžiku, kdy dostal svůj první fotoaparát Kodak Beau Brownie. Nejraději fotil nahé ženy, zejména pak ty plnoštíhlé. Většina z nich byla i jeho milenkami.

Dlouho žil v jedné místnosti

Saudek nikdy nebyl člověkem, který by vyhledával kdovíjaký luxus. Dokonce žil dlouhou dobu v jedné přízemní místnosti, kterou navíc využíval jako ateliér. U své oprýskané zdi s oknem vedoucím do dvora nafotil mnoho modelů a modelek všech věkových i váhových kategorií. 

Zdroj: Youtube

Jak to bylo s ukradenými negativy?

Dlouhých deset let žil fotograf se Sárou Saudkovou. „Přišla jsem za ním s přáním podat mu ruku a poděkovat. No a já přišla a už jsem zůstala,“ objasnila v minulosti seznámení s fotografem Saudková.

Jan Saudek dodnes tvrdí, že postupně využila svého vlivu a připravila ho o majetek. „Už půl roku po tom, co jsem postavil první dům, ho nechala napsat na sebe a já už jsem to nezkontroloval,“ prozradil Saudek. 

Sára ho také měla připravit o negativy vzácných fotografií, kvůli čemuž přišel o miliony. Často měla využívat jeho opilosti k vlastnímu obohacení.

Dávala mu k podpisu různé dokumenty v době, kdy byl po velkém flámu. A to včetně toho, kde podepsal, že ji zmocňuje k užívání jeho děl. 

Celá tato kauza byla námětem filmu Fotograf, který ale samotná Sára Saudková ostře kritizovala. Dokonce jednu dobu zvažovala žalobu. V každém případě v roce 2012 vyhrál nad expartnerkou soud a po právní stránce mu negativy znovu patří.

Pikantní také je, že Sára později navázala vztah s jeho synem Samuelem, se kterým si pořídila několik dětí. 

Sám neví, kolikrát je otcem

Saudek byl vždy velkým bohémem a jeho postelí prošly možná stovky žen. Během svého života si rád užíval milenek na jednu noc a dodnes si není jistý, kolik dětí vlastně zplodil. „Nemůžu se dopočítat svých dětí. Řekl bych, že jich mám tak patnáct nebo šestnáct. A někteří už jsou v penzi,“ svěřil se v pořadu 7 pádů Honzy Dědka. 

Čekal potomka s vlastní dcerou!

Ženy ho vždy fascinovaly, a dokonce prý navázal intimní vztah se svou dcerou Karolínou. „Čekali jsme spolu dokonce dítě! Dcera šla na potrat. Přítel lékař mi přitom řekl, že dítě by bylo úplně v pořádku. Já jsem Karolínu velice miloval,“ otevřeně před lety přiznal v rozhovoru pro Extra. 

Ačkoli se jim dítě nenarodilo, Karolína později propadla závislosti na drogách. Dokonce si kvůli tomu znovu našla cestu za otcem, který chtěl výměnou za peníze, které po něm požadovala, její sexuální služby. 

Čtvrtá manželka tou poslední

V roce 2014 se Saudek počtvrté a nejspíš i naposledy oženil. Jeho manželkou se stala Pavla Hodková a dohromady spolu mají tři děti. Hodková by se ale prý nebránila dalším. „Za tři děti jsem ráda, ale kdyby bylo čtvrté, páté, šesté, tak se nebudu bránit,“ svěřila se v březnu roku 2023. 

Dodnes si užívá s prostitutkami

Přestože Saudek žije dlouhé roky s manželkou Pavlou, věrnost mu stále nic neříká. V minulém roce se svěřil, že si stále rád užívá s prostitutkami. „Chodí za mnou teď v poslední době dvě nevěstky a jedna, se kterou už jsem asi 50 let, je už sedmdesátiletá, ale myslím, že ženský nestárnou,“ řekl v rozhovoru pro Blesk. 

Alimenty ho drží naživu

Jan Saudek i po osmdesátce stále hýří energií. Stále pracuje, a to hlavně proto, že mnoha svým nemanželským dětem a jejich matkám platí tučné alimenty.

„Jediné, co mě drží naživu, je, že platím alimenty. Asi pět nebo šest různých alimentů. To je výživné, víte, a to mě drží při životě, protože kdybych to neplatil, tak mě zavřou,“ říká s tím, že v kriminále sedí nejvíce neplatičů výživného. 

Dnes Saudek nejenom fotí, ale také maluje obrazy, což ho naplňuje. „Nejsem školený malíř, ale je to dobrý, protože se to šíleně prodává,“ pochlubil se. V životě má ještě jeden velký sen, a to vydat knihu pornografie. „Šlo by o skutečně prasácké fotky,“ uvedl.

Zdroj: vlasta.cz, zeny.iprima.cz, kafe.cz, extra.cz, idnes.cz 

Související články