Slovenská zpěvačka Jana Kirschner se před několika lety rozhodla, že se zkusí prosadit v zahraničí. Odstěhovala se do Velké Británie a v Londýně začala pracovat na studiovém projektu s názvem Shine. Začátky nebyly vůbec jednoduché a Jana přemýšlela, zda se nevrátit zpět do rodné vlasti. I přes nesčetná úskalí však vytrvala a dnes už by neměnila.

Zdroj: Youtube

V Anglii žije jako anonymní matka

Právě v Londýně se totiž seznámila se svým současným partnerem a otcem svých dětí, hudebníkem Eddiem Stevensem. Jak prozradila v jednom ze svých rozhovorů, v Anglii žije jako anonymní matka, která má každodenní starosti běžných lidí. „Je pravda, že v Londýně mě často potkávají Češi a Slováci na ulici a poznávají mě. Jsem tam ale primárně anonymní maminkou s obyčejnými starostmi. Život v Londýně mě drží při zemi a nedává mi možná až zbytečný pocit, že jsem kdovíjaká diva,“ prozradila na sebe Jana Kirschner.

Soužití dvou národností, slovenské a britské, ale rozhodně není jen tak, Jana vnímá nemalé odlišnosti. „Tam je hned několik problémů. O půlnoci Eddie zpívá hymnu a loučí se s králem, teď už to teda trochu šidí, on byl spíš fixovaný na královnu. Takže teď už často usne ještě před hymnou. A já taky nezpívám, protože jsem v devět v posteli,“ nechává nahlédnout do jejich soukromí zpěvačka, která na svého přítele prozradila i to, že se učí slovensky, protože chce jí i dětem rozumět. „Už několik let se tajně učí. My totiž máme s dcerami slovenštinu jako tajný jazyk, kterým pomlouváme tatínka,“ říká Jana Kirschner s tím, že význam některých nadávek její muž už vytušil.

Češi mají se Slováky hodně společného

Zpěvačka se také domnívá, že všichni nejlepší Češi mají něco ze Slovenska, buď babičku, nebo dědečka. Když došlo na téma Londýn, zpěvačka si trochu posteskla, že život tam jde z kopce a není to už takové, jako to bylo dříve. „Protože odešlo strašně moc Slováků a Čechů a taky Poláků. Zkrátka kvůli brexitu odešlo už strašně moc lidí. A já si myslím, že je to pro Británii zásadní chyba,“ prozradila otevřeně své pocity v Show Jana Krause.

A kdo je vlastně Jana Kirschner? Jana Kirschner, jejíž rodné jméno je Jana Kirschnerová, se narodila 29. prosince 1978 v Martině. Jedná se o slovenskou zpěvačku, která se proslavila i v České republice. Popularitu získala s albem V cudzom meste, za které obdržela ceny Hudobné akademie ve dvou kategoriích: Umělec roku a Album roku. V roce 1999 vyhrála v anketě Slávik v kategorii Zpěvačka roku a v tom samém roce byla deníkem Pravda zařazena mezi 10 osobností roku.

Zdroj: Vlasta.cz, show Jana Krause, TV Prima