Proč se kovboj Jaromír Hanzlík už neobjevuje ve filmech: Než blbé role, to radši sedět doma

Petra Šmídová | 21. 2. 2023
Jaromír Hanzlík jakožto strojvůdce ve slovenském filmu Pokoj v duši z roku 2009
Jaromír Hanzlík a Daniela Kolářová ve filmu Léto s kovbojem z roku 1976
Jaromír Hanzlík s partnerkou Lenkou Kozlovou

Jaromír Hanzlík před nedávnem oslavil 75. narozeniny. Proč se jeden z nejoblíbenějších českých herců před lety zařekl, že už hrát nebude? A co ho přiměje k tomu, že občas udělá výjimku a před kamery se stejně postaví?

Když se řekne Jaromír Hanzlík, každý si hned představí rozevlátého kovboje Honzu z filmu Léto s kovbojem, uťáplého doktora Mráčka z komedie Jak utopit doktora Mráčka anebo hurónského strýce Pepina z Postřižin. Herce, který svůj první filmový debut natočil už jako sedmnáctiletý, a to po boku Pavla Landovského ve filmu Každý mladý muž, se však do diváckých srdcí zapsal i filmy Slavnosti sněženek, Nesmrtelná teta anebo seriály Cirkus Humberto, Sanitka a Nemocnice na kraji města. Připomenout si jeho největší role můžeme ve fotogalerii.

Zdroj: Youtube

Než blbé role, to radši sedět doma

Již několik desetiletí patří Jaromír Hanzlík k nejpopulárnějším českým hercům a příliš na tom nezměnil ani fakt, že výrazně omezil své herecké aktivity. Před deseti lety na festivalu v Karlových Varech pak svou bohatou kariéru dokonce ukončil zcela. „Chtěl bych se věnovat filmu, ale 'pohříchu' musím říct, že nabídky, které dostávám, jsou tak blbé, že jsem si řekl, že budu radši sedět doma, než dělat blbosti,“ nechal se slyšet.

Petr Kostka a Carmen Mayerová: Bok po boku šťastně a s humorem přes 50 let
Celebrity

Petr Kostka a Carmen Mayerová: Bok po boku šťastně a s humorem přes 50 let

Tak šel čas se Štefanem Margitou a Hanou Zagorovou: Stále mi chybí, na koncertech zadržuji pláč
Celebrity

Tak šel čas se Štefanem Margitou a Hanou Zagorovou: Stále mi chybí, na koncertech zadržuji pláč

Před kameru jen občas

Jenže jak už to tak bývá, žádný umělec nedokáže sedět doma se založenýma rukama, a tak se před kameru v posledních letech opět postavil. V roce 2013 si zahrál ve filmu Donšajni, v roce 2015 si střihl komedii Ganster Ka a pohádku Korunní princ, rok na to následovala pohádka Pravý rytíř a jeho prozatím posledním počinem byl snímek Léto s gentlemanem v roce 2019. Nabídky, které dostává, ovšem Hanzlík pečlivě zvažuje, vybírá a většinu údajně odmítá. Pravidelně ho tak můžeme vídat jen v televizním pořadu Úsměvy, ve kterém vzpomíná s hereckými osobnostmi.

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz profimedia.cz

Tagy Cirkus Humberto film herec Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách Jaromír Hanzlík Léto s kovbojem Nemocnice na kraji města Pavel Landovský Sanitka Slavnosti sněženek videokamera