Když se řekne Jaromír Hanzlík, každý si hned představí rozevlátého kovboje Honzu z filmu Léto s kovbojem, uťáplého doktora Mráčka z komedie Jak utopit doktora Mráčka anebo hurónského strýce Pepina z Postřižin. Herce, který svůj první filmový debut natočil už jako sedmnáctiletý, a to po boku Pavla Landovského ve filmu Každý mladý muž, se však do diváckých srdcí zapsal i filmy Slavnosti sněženek, Nesmrtelná teta anebo seriály Cirkus Humberto, Sanitka a Nemocnice na kraji města. Připomenout si jeho největší role můžeme ve fotogalerii.

Zdroj: Youtube

Než blbé role, to radši sedět doma

Již několik desetiletí patří Jaromír Hanzlík k nejpopulárnějším českým hercům a příliš na tom nezměnil ani fakt, že výrazně omezil své herecké aktivity. Před deseti lety na festivalu v Karlových Varech pak svou bohatou kariéru dokonce ukončil zcela. „Chtěl bych se věnovat filmu, ale 'pohříchu' musím říct, že nabídky, které dostávám, jsou tak blbé, že jsem si řekl, že budu radši sedět doma, než dělat blbosti,“ nechal se slyšet.

Související články

Před kameru jen občas

Jenže jak už to tak bývá, žádný umělec nedokáže sedět doma se založenýma rukama, a tak se před kameru v posledních letech opět postavil. V roce 2013 si zahrál ve filmu Donšajni, v roce 2015 si střihl komedii Ganster Ka a pohádku Korunní princ, rok na to následovala pohádka Pravý rytíř a jeho prozatím posledním počinem byl snímek Léto s gentlemanem v roce 2019. Nabídky, které dostává, ovšem Hanzlík pečlivě zvažuje, vybírá a většinu údajně odmítá. Pravidelně ho tak můžeme vídat jen v televizním pořadu Úsměvy, ve kterém vzpomíná s hereckými osobnostmi.

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz profimedia.cz