Jaromír Jágr je pro mnohé modlou, vzorem a ukázkou toho, že pokud člověk tvrdě dře, může dosáhnout skutečně hvězdných výsledků. Ačkoli je jeho hokejová kariéra už na samotném konci, lidé se ho stále nemohou nabažit. A těší se na každou novou informaci, kterou se někdo pokusí, především z jeho soukromí, vyšťourat. Jágr nikdy nebyl kamarád s bulvárními novináři, svými výroky či chováním si občas pěkně naběhl a měl je v patách.

Na své rodiče nikdy nedal dopustit

„Jestli je pravda, že si děti před narozením vybírají rodiče, mé první rozhodnutí bylo to nejlepší, jaké jsem kdy udělal. Díky za vše, tati!“ sdílel na sociálních sítích Jaromír Jágr poté, co mu zemřel 15. listopadu 2022 jeho milovaný tatínek Jaromír Jágr starší. Ten původně chtěl ze svého syna vychovat stavaře, jednoduše mu nevěřil, že by se mohl stát profesionálním hokejistou. „Říkal jsem si, že když bude hrát hokej v tehdejším Československu, jako stavař se pak v kterémkoliv městě chytí,“ říkával jeho otec. 

Tatínek byl na Jaromíra vždy přísný a tréninky, které mu ordinoval, by dnešní mladí hokejisté dost možné nezvládli. Musel dělat tisíce dřepů denně, aby měl silnější nohy než jeho vrstevníci. Tatínek ho motivoval tím, že pokud bude jeho úkoly plnit, koupí mu nové brusle. „Dělal jsem jich fakt hodně. Nejvíc asi ve třetí třídě, dřepů mohlo být denně takových tisíc až dva tisíce a k tomu navíc ještě sto kliků,“ prozradil Jaromír Jágr. 

Rok 1990 mu změnil život

Jágr začal postupně všechny své vrstevníky převyšovat a už ve svých šestnácti letech si připsal první starty v nejvyšší české hokejové soutěži za Kladno. V roce 1990 ho pak draftoval Pittsburgh a rázem z něj byla v hvězda. V zámořské NHL nakonec Jágr odehrál 1733 zápasů, nastřílel v nich 766 gólů a u dalších 1155 asistoval. Celkem tak získal 1921 kanadských bodů, což se v NHL žádnému Evropanovi nikdy nepodařilo. Ze světových hokejistů byl lepší pouze jeden, a to legendární Wayne Gretzky

Ženy nedokázaly odolat jeho charismatu

Jaromír Jágr možná není na první pohled fešák typu Marlona Branda nebo Brada Pitta, má v sobě ale obrovské charisma. Jeho vůbec první větší láskou byla modelka Iva Kubelková, se kterou randil v letech 1996–1999. Byla tedy jeho partnerkou i v době, kdy Jágr spolu s českým národním týmem ovládl olympijské hry v Naganu v roce 1998. Nakonec se ale rozešli, Jágr pro ni nebyl dost vyzrálý a nejspíš ani Kubelková tehdy nebyla připravena být typickou hokejovou partnerkou.

Zdroj: Youtube

Lenertová ho zbavila „mulleta“ na hlavě

Ačkoli s hokejovou legendou byla televizní moderátorka Nicole Lenertová pouze pár měsíců, měla na něj až překvapivě velký vliv. Seznámili se v roce 1999 a Jágr z ní byl natolik vedle, že se dokonce zbavil svého legendárního účesu – vlasy vzadu delší až na krk a vepředu krátké. A že svůj sestřih tehdy Jágr miloval, věděl snad každý. 

Modelka, moderátorka a pak už Innuška

Krátce po rozchodu s Lenertovou se na tenisovém turnaji v Bratislavě seznámil hokejista s modelkou Andreou Verešovou. Vypadalo to hodně vážně, protože se tehdy Verešová vzdala svého života v Česku a odcestovala s Jágrem do zámoří. Nakonec ale zjistila, že to není vztah pro ni, a později se nechala slyšet, že Jágr na skutečný vztah není dost zralý. V roce 2004 bulvární fotografové načapali hokejistu s oblíbenou moderátorkou Lucií Borhyovou. Nejspíš ale šlo o krátkodobé milostné vzplanutí než o vztah jako takový. 

O dva roky později seznámila společná kamarádka hokejistu s pohlednou Innou Puhajkovou. Její krása ho omámila natolik, že za ní začal tajně dojíždět do Broumova. Tehdy se vůbec poprvé zdálo, že se hokejista usadí a dokáže se poučit z rozchodu s Verešovou. Mluvilo se o svatbě i společných dětech. Puhajková svého miláčka doprovázela na hokejové turnaje a často mu fandila s obličejem pomalovanými trikolorou. Jenže nakonec Jágra ani ona k oltáři nedovedla a po šesti letech se rozešli

Temná minulost Veroniky Kopřivové

Svou další partnerku potkal Jágr v roce 2015 na Floridě, kde zrovna hrál za místní Panthers. Kopřivová začala rychle plnit svůj profil na Instagramu společnými fotkami, a jejich láska se tak brzy stala veřejnou záležitostí. Milovali se i v době, kdy Jágr v NHL končil a vrátil se zpátky do své země. Kopřivová měla hezký vztah i s jeho maminkou Annou, což Jágra samozřejmě hřálo u srdce.

Láska přežila i složité období, když bulvární novináři na Kopřivovou vytáhli její zajímavou minulost. Nějakou dobu se v Německu živila jako tanečnice u tyče. „O práci jsem přišla ze dne na den. Firma, pro kterou jsem pracovala, mi dlužila již několikátou výplatu v řadě. Na krku dluhy, způsobené hlavně tím, že jsem důvěřovala blízkému člověku. Neměla jsem na základní věci – nájem, splátky a jídlo,“ vysvětila své důvody. Jágr jí byl tehdy oporou, a dokonce sdílel na Instagramu video, jak tančí s hokejkou a imituje její tanec u tyče. Nakonec spolu vydrželi tři roky, rozchod potvrdil Jágr v červnu roku 2019.

Dovede ho k oltáři Dominika Branišová?

Současnou partnerkou hokejové legendy je mladičká, teprve devětadvacetiletá modelka Dominika Branišová. I ona ho změnila, protože Jágr rozjel svou vlastní značku JJ68, která nabízí především produkty s CBD a také suplementy pro fitness. „Žádný zápas nesmíte vzdát,“ hlásají jeho internetové stránky.

Devátý největší gambler sportovních dějin

Většina sportovců má nějakou neřest, například kouří nebo holdují alkoholu. To Jaromír Jágr byl vždy „hravý“ a v minulosti byl schopen v kasinech prohrát peníze, které běžný smrtelník nevydělá ani za celý život. V roce 2011 ho dokonce americký magazín Complex označil jako devátého největšího gamblera ve sportovních dějinách. Kdysi měl dokonce dlužit 950 tisíc dolarů (podle tehdejšího kurzu asi 30 milionů korun) společnosti CaribSports z Belize, která provozuje sázení po internetu. Hodně času trávil také v Las Vegas, což je úplný ráj gamblerů. Mnohokrát se během jeho kariéry spekulovalo, že kvůli hraní zbankrotoval. 

Zvláštní návštěva Číny a vymezení se proti covidu

Ačkoli je Jágr národem v drtivé většině případů milován, občas udělá i něco, za co je ostře kritizovaný. V roce 2019 se například vypravil společně s tehdejším prezidentem Milošem Zemanem a také kontroverzním hradním kancléřem Vratislavem Mynářem na cestu do Číny. Udělal to i přesto, že na dresu nosí celou kariéru číslo 68, jenž symbolizuje rok 1968, kdy vojska Varšavské smlouvy obsadili Československo. Hokejista se navíc nikdy netajil tím, že jeho prarodičům sebrali komunisté veškeré polnosti. 

O dva roky později zase odmítl být tváří Babišovy kampaně proti covidu-19. Sám řekl, že se nikdy očkovat nenechá, protože má v sobě dostatek protilátek. Tehdy si ho vzal na paškál starosta pražské části Řeporyje Pavel Novotný. „Jarda, který zrovna není nejostřejší tužka v penále, by se měl zamyslet nad tím, co komunikuje směrem ven,“ řekl v rozhovoru. Jágr se k tomu ale zase postavil se svým typickým nadhledem a na Instagramu sdílel fotku penálu. „Už na to asi hodinu koukám a pořád se nemůžu najít,“ okomentoval s humorem sobě vlastním.

Zdroj: Vlasta.cz, Prozeny.cz, Instagram.com, Wikipedia.org, Whosdatedwho.com

Související články