Rád se nechává oslovovat jako mediální magnát, nicméně poslední měsíce a roky už je to spíš víc nadsázka než skutečnost. Jaromír Soukup se podle veřejně dostupných informací dostal do dluhů, má spoustu exekucí, a navíc se mu rozpadl vztah s influencerkou Agátou Hanychovou, s níž přivedl na svět dceru Rozárku.

Mediální svět ho vždy fascinoval

Narodil se 22. února 1969 v Mariánských Lázních. Už v roce 1991 založil mediální agenturu Médea a stal se jejím majoritním vlastníkem. O čtyři roky později úspěšně absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Mediální svět ho vždy fascinoval a dlouho měl sen mít vlastní vydavatelství, což se mu také podařilo, když v roce 2000 založil společnost Empresa Media. 

Úspěšná boxerská kariéra

Ačkoli už v té době měl za sebou studium práv a založení několika firem, byl velkým milovníkem boxu. Na začátku roku 2005 se vůbec poprvé postavil do boxerského ringu, a to proti Bělorusovi Denisu Škalovi, kterého dokázal porazit. Svou profesionální boxerskou kariéru zakončil s bilancí 25 výher a pouze jedné jediné porážky. Na jeho velké zápasy ho připravoval legendární československý boxer Rostislav Osička. „Byl opravdu snaživý. Měl sportovní průpravu, protože se předtím věnoval atletice, konkrétně desetiboji. Dá se říct, že všechno dělá naplno,“ zavzpomínal před lety na vzájemnou spolupráci Osička v rozhovoru pro Deník N. 

Zdroj: Youtube

Všestranný moderátor

Aby toho nebylo málo, v roce 2012 koupil televizi Barrandov, a dokonce se pasoval do role generálního ředitele. Zpočátku jeho pořady přitahovaly televizní diváky, jenže zájem postupně klesal a nakonec Soukup evidentně usoudil, že co si neudělá sám, to nemá. Na Barrandově se tak začal objevovat jeden pořád za druhým, ve kterém byl hvězdou právě Soukup. Diváci si mohli či stále mohou užít Kauzy Jaromíra Soukupa, Týden podle Jaromíra Soukupa, Arénu Jaromíra Soukupa, Vaření se Soukupem či Duel Jaromíra Soukupa

Nekonečné dluhy

Jelikož se projektům Soukupa dlouhodobě nedařilo, bylo zvláštní, že stále dělal, jako kdyby se vlastně nic nestalo. Mnohé tak vlastně nepřekvapilo, když se začaly postupně objevovat informace o jeho dluzích. Ty se dostaly až do výše okolo 1,5 miliardy korun. Největšími věřiteli firem z impéria Jaromíra Soukupa jsou banky, které mají úvěry zajištěny nemovitostmi a pozemky. Dalším důležitým věřitelem jsou také České Radiokomunikace.

Soukupa nakonec dluhy ve druhé polovině roku 2023 donutily k prodeji poloviny firmy Empresa Media, pod kterou patří i TV Barrandov. Investorem se stal Jan Čermák. „Věřím, že máme zdravé jádro a že se nám toto obtížné období podaří překonat a v brzkém horizontu se vrátíme k růstu a rozvoji. Jan Čermák a jeho tým je partner, se kterým to společně dokážeme,“ vyjádřil se Soukup k celé situaci.

Ke kandidatuře na prezidenta nakonec nedošlo

Soukup byl vždy ambiciózní člověk, který toužil po velkém vlivu. V lednu roku 2019 oznámil ve svém pořadu Moje zprávy, že zakládá politickou stranu List Jaromíra Soukupa. Už tehdy mnozí tušili, že to je začátek jeho budoucí kandidatury na prezidenta. V dubnu to navíc Soukup potvrdil. Mediální magnát měl své podporovatele a zdálo se, že by mohl mít šanci nebýt jen tak do počtu. Bohužel pro něj ale v prosinci 2019 rozhodla vláda ČR, že předloží Nejvyššímu správnímu soudu ČR podnět ke zrušení hnutí. Soukup nestihl v zákonné šestiměsíční lhůtě ustavit potřebné orgány. Prezidentské volby v minulém roce se tak nakonec Jaromíra Soukupa netýkaly. 

Ekonomka, herečka a operní pěvkyně

Charismatický Soukup vždy přitahoval ženy, a to i výrazně mladší. Před oltář ho dostala ale jen jedna, a to ekonomka Monika Drlíková, se kterou dokonce založil i účetní společnost Soukup s.r.o. Během manželství se jim narodil syn Lukáš a dcera Natálie. Manželství ale bohužel nevydrželo a skončilo u rozvodového soudu. 

Dalších šest let svého života chodil Soukup s pohlednou herečkou Kateřinou Brožovou. Tu tolik miloval, že před ní dokonce i poklekl a požádal ji o ruku. Svatba se ale nakonec nikdy neudála, a v roce 2019 naopak přišel rozchod. „Ano, já jsem neposlušná. Vždycky jsem chtěla dělat svoji práci. Prostě jsem chtěla žít podle svého. Člověk, který není z branže a začne žít s herečkou, má třeba úplně jiné představy,“ vysvětlila tehdy Brožová.

Poté asi čtyři měsíce tvořil pár s operní pěvkyní Terezou Mátlovou. Soukup tehdy v jejím milostném životě nahradil hudebního producenta Františka Janečka. „Ať si klidně pořídí dvojdomek a mají tucet dětí, mě to vůbec nezajímá,“ prohlásil tehdy Janeček v jednom z rozhovorů.

Agáta Jaromíra Soukupa

Na začátku léta roku 2022 si do svého pořadu na Barrandově pozval Soukup exmodelku Agátu Hanychovou. A když naproti sobě seděli, bylo na Soukupovi vidět, jak moc se mu Hanychová líbí. Koukal na ni jako na svatý obrázek a místy se až červenal. Okamžitě se začalo povídat, jaké by to asi bylo, kdyby to ti dva dali dohromady. No a o pár týdnů později se to skutečně stalo.

Hanychová si od začátku vztah s mediálním magnátem pochvalovala. Aby také ne, když ji při první příležitost vzal do své vily ve španělské Marbelle a Agáta tam mohla přizvat i svou maminku Veroniku Žilkovou a své děti. I tak to ale byl šok, když v září 2022 odhalila, že se Soukupem čeká dítě

V dubnu 2023 pak Hanychová porodila Soukupovi dceru Rozárku a okamžitě se začalo řešit, kdy spolu ti dva stanou před oltářem. Nakonec ale ke svatbě nedošlo, protože v polovině září 2023 oba potvrdili, že se rozešli. Zpočátku se zdálo, že by mohli fungovat jako rodiče, dohodnout se na péči o dceru Rozárku a mít korektní vztahy, jenže to vydrželo jen pár chvil. 

Soudní bitva o dítě a výši alimentů

Začala mediální bitva a bylo jasné, že bez soudů se nic nevyřeší. Soukup i Hanychová od začátku požadují výhradní péči. Současné předběžné opatření ale zní tak, že mediální magnát dceru vídá tři dny v týdnu a dva víkendy v měsíci na osm hodin denně. I když se ale snaží dceru předávat ve správné časy, občas to jednoduše nevyjde.

Je tomu jen pár dní, co Hanychová, která se na konci uplynulého roku stihla vdát za svého expartnera Miroslava Dopitu, odletěla do Paříže. Chtěla tam vzít nejen manžela, dceru Miu, syna Kryšpína, ale také Rozárku. Soukup jí to ale zakázal a došlo na bizarní situaci, která skončila až u současného ministra vnitra Víta Rakušana. Nejprve Žilková na Instagramu sdílela, že je dcera u ní a nechápe, že jí Soukup nezavolal.

Krátce poté pak herečka informovala na sociálních sítích své sledující, že k ní domů vtrhla policie, aby zjistila, kde se malá Rozárka nachází. „To vše na příkaz Jaromíra Soukupa. Pane Rakušane, takhle úkolujete policii,“ rozčilovala se. Rakušan se ale nenechal vyvést z míry a Žilkové v klidu odpověděl, že to skutečně není v jeho kompetenci. „Paní Žilková nemá právo pečovat o Rozárku bez mého souhlasu,“ má v tom Soukup jasno.

Konec boxerské kariéry nevyšel podle představ

V posledních měsících se v životě Jaromíra Soukupa udála ještě jedna bizarní událost. Objevil se totiž na galavečeru Clash of the Stars 7, kde se střetl v boxerském souboji s Alešem Bejrem, kterému nikdo neřekne jinak než „Psychopat“. Bejr během zápasu dostál své přezdívce a kvůli nepovoleným úderům byl diskvalifikován. Souboj tak ovládl Soukup, ale jeho choutky po „pořádném“ boxu to neukojilo a chystá se na minimálně ještě jeden zápas. 

Zdroj: Vlasta.cz, Novinky.cz, Wikipedia.org, Idnes.cz, E15.cz

Související články