Sama Jaroslava říká, že ač se její život může leckomu jevit jako pohádka, jde o pohádku s hororovým nádechem. Život ji nikdy nešetřil a ona se i v důchodovém věku musí otáčet a starat se o nemocného syna.

Zdroj: Youtube

Nebezpečně krásná a sexy

Jaroslava Obermaierová už v deseti letech tančila v operetě rovnou v Národním divadle. Po maturitě se tak přihlásila na DAMU a už během studia si zahrála ve filmu Souhvězdí Panny, kde měla několik odvážných milostných scén, a rázem se tak stala sexsymbolem šedesátých let.

Hrála v kladenském Divadle Jaroslava Průchy a více než dvacet let byla členkou souboru pražského Divadla E. F. Buriana.

Manžel byl prevít

Muži mladé herečce padali k nohám, během studií okouzlila také hereckého kolegu Michala Pavlatu. Chvíli spolu chodili, ale pak láska nějak vyprchala. V době, kdy poznala svého prvního a jediného manžela, jí umírala milovaná maminka a ona v panice, že zůstane úplně sama, se provdala za problémového taxikáře Richarda Čecha.

Nešťastné manželství, ve kterém se narodil syn Jaroslav, netrvalo ani dva roky. Její exmanžel flámoval, jeho matka nejevila o vnuka zájem a Jaroslava byla na všechno sama, proto podala žádost o rozvod. Herečka ještě dnes říká, že rozvod byl nejšťastnější den jejího života.

Zanevřela na muže?

Není divu, že další dítě ani chlapa už herečka nechtěla. Situaci matky samoživitelky zvládala, práce měla nad hlavu.

Po sametové revoluci ale přišlo kruté vystřízlivění, Divadlo E. F. Buriana, kde měla léta angažmá, zaniklo, a navíc mnoho lidí začalo Jaroslavě vyčítat, že si zahrála jednu z hlavních rolí v seriálu Třicet případů majora Zemana a že byla kdysi členkou komunistické strany.

V Ulici je jako doma

Přitom její kritici vůbec nebrali v potaz, že se během své kariéry objevila i ve filmech, které byly později staženy z distribuce a skončily v trezoru. Šlo třeba o filmy Kladivo na čarodějnice, Dita Saxová nebo Žert.

Po revoluci ji pak živil hlavně dabing, a když jí bylo nejhůř, přišla nabídka z Novy na roli Vilmy Nyklové v nekonečném seriálu Ulice, ve které ji můžeme vídat dodnes.

Pracuje a pracuje

Ačkoli je herečka v důchodovém věku, v práci nepolevuje, ani nemůže. Stále totiž pečuje o syna, který má vážné zdravotní potíže, a když má od natáčení volno, tráví čas spolu s ním, se psem a kočkou na chalupě nedaleko Zruče nad Sázavou, kterou mohla zrekonstruovat právě díky tomu, že nežije pouze z důchodu.

Zdroj: Vlasta.cz, csfd.cz, Tv Nova, Osudy slavných hvězd

Související články