Hereckou kariéru začal Američan už jako malý chlapec. Od tří let totiž účinkoval v nejrůznějších reklamách a televizních spotech. Průlom v jeho kariéře nastal, když jako třináctiletý uspěl na castingu na hlavní roli ve filmu Zachraňte Willyho a chlapce Jesseho potom ztvárnil ještě v dalších dvou pokračováních.

Během natáčení se chlapec velmi sblížil s velrybou jménem Keiko. Jak prozradil režisér filmu Simon Wincer pro The Guardian, jejich pouto bylo vskutku jedinečné.

„Jason si s velrybou Keiko, která hrála Willyho, vybudoval opravdu úžasný vztah. Byl milovníkem zvířat a trenéři ho do všeho skvěle zasvětili. Velryba toho malého chlapce zbožňovala a udělala pro něj i kousky, které pro trenéry dělat nechtěla,“ uvedl režisér.

VIDEO: Podívejte se na ukázku z filmu Zachraňte Willyho.

Zdroj: Youtube

Nezářná kariéra

Následně mohli diváci herce vidět například ve snímcích Nekonečný příběh 3 nebo v Lososí řece. V herectví pokračuje dodnes, i když žádný velký úspěch už ho od dob Willyho nepotkal. Několikrát si také dal několikaletou hereckou pauzu, kdy se v žádných filmech ani seriálech neobjevoval a soustředil se hlavně na hudbu.

Působil jako kytarista v kapelách Blue Root nebo Fermata. Snímky, které v posledních letech točí, jsou spíše nízkorozpočtové a méně úspěšné. Nějak se ale živit musí.

Obvinění z domácího násilí

V životě se mu ale nevyhnuly ani skandály. Podle dostupných informací totiž není úplným svatouškem a dokáže se i pěkně rozčílit. V roce 2018 byl zatčen kvůli údajnému domácímu násilí, kterého se měl dopustit na své přítelkyni, a strávil kvůli tomu tři noci ve vězení.

Na svou nyní již bývalou přítelkyni se rozčílil poté, co se jí zeptal, jestli udržuje milostný poměr se svým kolegou. Ona se utíkala zamknout do ložnice, ale Richter dveře vykopl, dostal se dovnitř a odtáhl ji do obývacího pokoje, kde mělo dojít k potyčce.

Herec ovšem veškerá obvinění z fyzického útoku popírá. Soud ho nakonec uznal vinným z vandalismu v podobě vykopnutých dveří a odsoudil ho ke čtyřem dnům ve vězení a podmínce na dalších 36 měsíců.

Zdroj: vlasta.cz, people.com, thesun.co.uk, csfd.cz, theguardian.com, people.com

Související články