Tereza Mašková

K veřejnému doznání se na svém Instagramu nedávno odhodlala sedmadvacetiletá česká zpěvačka. Ta svým sledujícím prozradila, že bulimii, se kterou bojuje od svých čtrnácti let, už opět nemá pod kontrolou.

Zvracení po jídle jí mimo jiné způsobuje hluboké podlitiny pod očima. Sama zpěvačka v příspěvku přiznala, že trpí touhou po nesmyslné dokonalosti a že všechno řeší s terapeutkou. Držíme palce, aby duševní onemocnění dokázala zvládnout.

Zdroj: Youtube

Veronika Žilková

Nedávno mnohé zvedla ze židle herečka Veronika Žilková, která v talkshow Tomáše Magnuska uvedla, že se svojí dcerou Agátou si štíhlou postavu udržují tak, že si dopřejí i vepřové s cibulí, ale sousto rozkoušou a potom ho vyplivnou do koše.

Ať už to byla jen nadsázka, nebo ne, rozhodně tím herečka nedává lidem dobrý příklad. Žvýkání a následné plivání jídla je nejen plýtváním, ale také projevem nezdravých stravovacích návyků.

Mariana Prachařová

O problémech s jídlem se na Instagramu v roce 2020 rozepsala také dcera herečky Dany Batulkové a herce Davida Prachaře. V té době asi nikomu neušlo, že Mariana opravdu hodně zhubla. V jejím případě šlo ovšem o důsledek ortorexie, což je posedlost zdravým stravováním.

Herečka a zpěvačka byla také závislá na zapisování jídel do kalorických tabulek, čímž si hlídala svůj příjem. Vážila si a zapisovala i každé kolečko okurky. Naštěstí svůj problém s jídlem začala řešit a zdá se, že už je na tom mnohem lépe.

Hana Vagnerová

Svou zkušenost s extrémním hubnutím, které se stalo až posedlostí, má také česká herečka Hana Vagnerová. V patnácti letech vážila jako modelka pouhých 37 kilo a oblékala velikost oblečení 34.

Ze tří let, kdy anorexií trpěla, si prý skoro nic nepamatuje. Vzpomíná jen na to, že za celý den snědla rajče, suchar a občas si dopřála ještě jablko.

Gabriela Lašková

Česká moderátorka a modelka se nedávno podělila o šťastnou novinku ze svého soukromí. S manželem čekají třetího potomka, což je moc dobře vzhledem k tomu, že v minulosti koketovala s poruchou příjmu potravy.

A to se může negativně odrazit právě na plodnosti. V patnácti letech jí bylo jako modelce řečeno, že by měla ještě víc zhubnout, a tak se Gabriela uchýlila k nezdravým praktikám, jako je hladovění nebo zvracení. Naštěstí to dokázala včas zastavit.

Eliška Bučková

Přestože veřejnost byla už nějakou dobu velmi znepokojená tím, jak moc je česká modelka štíhlá, ona sama si dlouho nedokázala přiznat, že má problém.

V roce 2013 ovšem konečně uznala, že její vztah k jídlu rozhodně není zdravý a že trpí anorexií. Česká miss z roku 2008 si tehdy najala výživového poradce, který jí pomohl nastavit zdravý jídelníček.

Zdroj: Vlasta.cz, Instagram Mariany Prachařové, Instagram Terezy Maškové, Talkshow Tomáše Magnuska, idnes.cz

Související články