Jiří Vyorálek už brzy zazáří v novém seriálu z politického prostředí s názvem Sedm schodů k moci, kde ztvární vypočítavého politika Vichra. „Tomáš Vichr začíná jako ministr kultury, mravně uvědomělý, rovný politik – pravdař, který má smysl pro čest a spravedlnost, ctí pravidla a mravní zásady. Cestou se umaže a končí jako ,kominík‘ bez práce. Ale mezitím to stihne dotáhnout na předsedu vlády. A taky se zamiluje. Zblázní se tak, jak se to v určitém věku stává spoustě chlapů, ale co můžu prozradit, tenhle chlápek lidem poleze na nervy, a to opravdu hodně,“ říká Jiří o své postavě.

Zdroj: Youtube

Pracuje v divadle a předčítá knihy

Kromě toho ho čeká i divadelní premiéra a intenzivně se věnuje načítání audioknih. „Člověk by měl být pořád připravený na všechno. Myslet si, tak teď mám hotovo a bude chvilku klid, to je většinou omyl. Osud totiž vzápětí přinese nějaké nové výzvy,“ dodává.

Jiří Vyorálek se narodil 13. června 1974 v Třebíči. Je to český divadelní, filmový a televizní herec. Proslavil se především díky roli Klementa Gottwalda v televizní minisérii České století. Absolvoval Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Následně své umělecké působení zaměřil na divadla, jako jsou Divadlo v 7 a půl, Divadlo Husa na provázku a Divadlo Reduta.

V roce 2007 byl nominován na prestižní Cenu Thálie za účast ve vícedílném cyklu inscenací Sto roků kobry na motivy díla Fjodora Michajloviče Dostojevského. Od roku 2013 je stálým členem hereckého souboru Divadla Na zábradlí, kde se pravidelně angažuje v několika divadelních hrách a hlavních rolích.

Zdroj: Vlasta.cz, show Jana Krause, TV Prima

Související články