Když se malé Jitky ve škole ptali, čím by chtěla být, odpověděla bez váhání. „Budu herečkou, jinak je mi to jedno.“ A jak řekla, tak učinila.

Chodila do recitačního kroužku a do pěveckého sboru, trénovala moderní gymnastiku a od sedmi let hrála na klavír. Pak přišla na řadu kytara, po ní flétna, foukací harmonika a banjo. Saxofon a ukulele se přidaly do party později.

VIDEO: Jitka Molavcová a Jiří Suchý – Šoufl-šou. Podívejte se a zasmějte se

Zdroj: Youtube

Začalo to Semaforem

Po maturitě na Střední průmyslové škole grafické vyhrála soutěž pro začínající interprety Talent 70. Zpěvačku Juditu Čeřovskou, která seděla v porotě, prý tehdy dohnal Jitčin francouzský šanson k slzám.

Když šla pak později na konkurz do slavného Divadla Semafor, kde sháněli posilu legendárních Semafor Girls, zvolila podobný repertoár, ale požádali ji o rychlejší písničku. Hrábla tedy do kytary a vyšvihla hit Život je jen náhoda. A vzali ji.

Milovala děti

Kromě účinkování v Semaforu, např. ve hrách Kytice, Elektrická puma či Smutek bláznivých panen, se prosadila i v rozhlase a na nahrávkách Supraphonu, s Karlem Gottem se objevila také ve filmu Hvězda padá vzhůru.

Velmi úspěšná byla její práce s dětmi, pamětníci si jistě připomenou Malý televizní kabaret a Studio Kamarád. Zahrála si i v řadě českých pohádek, jako byla třeba Královna Koloběžka, Doktorská pohádka, O chytrém Honzovi aneb Jak se Honza stal králem a Vohnice a Kylián.

Vtiskla svůj hlas večerníčku Káťa a Škubánek a nezapomenutelná je její postava nešťastně zamilované pokojské Heli v seriálu Návštěvníci.

Bezkonkurenční Žofie Melicharová

V Semaforu se v roce 1985 zrodila Žofie Melicharová, věrná a zamilovaná hospodyně stárnoucího kabaretiéra pana Jonáše. Na Jitku Molavcovou a Jiřího Suchého bylo téměř nemožné sehnat lístky.

Volňásky ale měl mistr skvělého humoru Jan Werich, který oběma aktérům hry Jonáš, dejme tomu v úterý učinil nabídku, zda by si nechtěli zahrát klauny ve slavném Golemovi. A Jiří Suchý s Jitkou Molavcovou samozřejmě neodmítli.

Milenci? Kdepak

Pokud se snad v divadelních kuloárech šuškalo, že ti dva spolu mají něco víc, než co předvádějí na prknech, šuškanda byla na sto honů od pravdy. Srdce Jitky Molavcové totiž patřilo jinému, o třináct let staršímu scenáristovi, spisovateli a herci Janu Petráněmu, se kterým nakonec prožila dlouhých třicet let.

Bylo to pro mnohé trochu zvláštní manželství, Jan už měl dospělé děti z předcházejícího vztahu a to, že po dalších netoužil, Jitka Molavcová, možná s hořkostí, to respektovala.

Nakonec to ale byla právě zpěvačka, která dlouholeté manželství ukončila. Zamilovala se totiž do herce a recitátora Alfreda Strejčka, se kterým se léta přátelili, ale až „na starší kolena“ přeskočila ona pomyslná jiskra.

Tvrdá rána osudu

V roce 2017 znenadání Strejček ochrnul. Při běhání v pražské Stromovce ho začaly brnět nohy a ruce a další den ráno již nebyl schopný se hýbat. Jeho organismus napadl virus, kvůli čemuž se u něj projevil tzv. Guillain-Barrého syndrom, což je vzácné zánětlivé onemocnění postihující nervovou soustavu.

Od té doby je herec ochrnutý a připoutaný na invalidní vozík. Poslední léta tráví v soukromém sanatoriu Šarlota na Benešovsku a Jitka Molavcová mu je velkou oporou.

Církevní svatba

A v červenci loňského roku všechny překvapili, když se po letech láskyplného vztahu vzali. V sanatoriu, kde herec od svého ochrnutí žije, se odehrála utajovaná církevní svatba.

Většina hostů si myslela, že sem jenom jedou oslavit narozeniny hercovy vnučky. A ti, co věděli, o co jde, jako například Jiří Suchý, nesměli nikomu nic říct. Přivítali je budoucí novomanželé.

Krásná nevěsta v bílém kostýmku a apartním kloboučku i její šarmantní ženich s květinou v klopě. „Oni k sobě prostě patří, je fajn, že se vzali,“ pochvalovala si svatbu jako na zámku herečka Jaroslava Obermajerová.

A řekla, že to pro všechny byl moc hezký den. Den, kdy se ze slavné Žofie Melicharové podruhé stala vdaná paní.

Zdroj: Vlasta.cz, TV Nova, CNN Prima News

Související články