Zpěvačka Jitka Zelenková se narodila 5. června 1950 v Brně, jejím otcem byl dirigent Miloš Zelenka, matkou pak zpěvačka Lenka Zelenková. V dětství byla často nemocná, začalo to angínami, později se k tomu ale přidal kloubový revmatismus a zánět srdečního svalu. Jitka tak byla v nemocnici skoro jako doma. Není proto divu, že jí lékaři a sestřičky tak nějak přirostli k srdci. 

Je to rebel!

I přesto ale byla Jitka Zelenková jako dítě pořádný živel. Dokonce když na své dětství a dospívání zpětně vzpomíná, je jí vlastních rodičů až líto. „Byla jsem poděbradský éro. Především jsem jako jediná měla na střední škole trojku z chování. Bylo to za neomluvený hodiny, protože jsem už začala jezdit do Prahy,“ prozradila v rozhovoru pro iprima.cz. 

Škola ji nikdy moc nezajímala, měla ale skvělé učitele, kteří věděli, že dál studovat nebude, protože ji baví hudba, a tak jí prý fandili. „Vzpomínám, že tatínek si pro mě chodil do klubu, no byla jsem číslo. On byl chudák teda,“ vzpomíná Zelenková.

Zdroj: Youtube

Talent 67

Pěvecké soutěže se sice teprve naplno rozjížděly, ale Jitka Zelenková věděla, že případný úspěch je pomyslnou vstupní branou do hudebního světa. Nejprve vyhrála celostátní soutěž Talent 67 a později získala druhé místo v prvním ročníku festivalu amatérských zpěváků v Jihlavě.

Krátce nato získala své první angažmá v pražském Divadle Rokoko a tím vše začalo. Jedno z nejúspěšnějších období pak prožila jako vokalistka a sólistka ve skupině Ladislava Štaidla společně s Karlem Gottem.

Věděla, že má i jiné

Společně se Štaidlem nejenom spolupracovala, ale také byla dlouhé roky jeho milenkou. Zelenková tehdy neměla nasazené růžové brýle a dobře věděla, že není jediná, se kterou si užívá. S některými ženami, se kterými se o Štaidla dělila, se dokonce znala osobně. „Ony se mi smály, ale já ho milovala,“ přiznala zpěvačka pro iprima.cz. 

Nakonec byla jeho „hlavní“ milenkou dlouhých jedenáct let, poté dal Štaidl přednost Ivetě Bartošové a Zelenkové tím zlomil srdce. „Aby vztah mohl skončit happy endem, nebo naopak velmi drasticky, postrádal jeden důležitý aspekt – velkou a spalující lásku. A tak jsme se měli jenom velmi rádi a náš vztah byl založen na přátelství, společných profesních zájmech a samotě dlouhých zájezdů,“ napsal Ladislav Štaidl o vztahu se Zelenkovou ve své knize.

Založení rodiny se vždy bála

Zpěvačka patří k ženám, které se dobrovolně rozhodly prožít život bez dětí. Zelenková dodnes říká, že za to může její zkušenost z dětství, protože do osmnácti let vyrůstala pouze s otcem.

„Vlastně jsem se podvědomě bála, abych nekopírovala model svých rodičů. Takže obdivuju, když se vytvoření rodiny někomu povede, ale nelituju, že to není můj případ,“ svěřila se Blesku.

Utajila vážnou operaci

Ačkoli Jitka Zelenková vypadá stále skvěle, i na ní se přibývající roky podepisují. V minulém roce podstoupila totální výměnu kyčelního kloubu, což se snažila co nejdéle utajit. Dokonce během rekonvalescence ani nebydlela ve svém bytě, ale jinde, kde se o ni starali přátelé.

Na operaci přitom sama jít nechtěla a dělala vše pro to, aby k ní nikdy nedošlo. Jezdila pravidelně do lázní a také byla v Rehabilitační nemocnici v Berouně. Jenže bolesti začaly být nesnesitelné, a nakonec tak uznala, že není jiná možnost.

Stárne s grácií, tedy zatím

Není žádným tajemstvím, že je Jitka Zelenková stále ve skvělé kondici. Otevřeně přiznává, že se zdravě stravuje a k tomu pravidelně cvičí. „Pečovala jsem o sebe vždycky dost. Především o vlasy a o tělo, tak se to asi vyplatilo,“ odhalila Expresu svůj recept na věčné mládí. Nevylučuje ale, že si v budoucnu k mladistvému vzhledu pomůže nějakou plastickou operací. „Nebráním se tomu, ale zatím to neplánuji,“ řekla pro Extra. 

Na lásku nezanevřela

Dodnes zpěvačka říká, že nemá problém se zamilovat, nicméně je obezřetná a každého si k tělu nepustí. „Už nejsem nejmladší a dávám si předem pozor. Prostě do ničeho už nechci skočit po hlavě, protože mé srdce už by to nemuselo ustát. Dřív jsem to brala sportovně, ale teď se bojím,“ svěřila se před časem Expresu. 

Pokud se ale někdy seznámí se svým panem Božským, přes internetovou aplikaci to nebude. „Nevíte, koho potkáte, nevíte, co se může stát. Nevíte, kdo to je, za jakým účelem se s vámi chce setkat. Já jsem nedůvěřivá. Osobně bych do takového seznámení nešla,“ prozradila Vlastě, že v tomto ohledu má zcela jasno. 

Související články

Zdroj: vlasta.cz, zeny.iprima.cz, dotyk.cz, expres.cz, extra.cz, csfd.cz, zena.aktualne.cz