Seriál se začal vysílat v roce 1993 a celkem se natočilo šest řad a 149 epizod. Pokud si vzpomínáte, doktorka Quinnová přijela koncem 19. století léčit na Divoký západ a zamilovala se do Sullyho. Jejich rostoucí láska pak dojímala diváky v 98 zemích světa, včetně Česka. Právě teď se reprízuje na Voyo.

Zdroj: Youtube

Hodiny herectví a práce v kuchyni

Joe Lando se chtěl stát hercem už v dětství. Tehdy viděl film s Humphreyem Bogartem a o své budoucnosti měl jasno. Už jako kluk točil s kamarády krátké filmy na osmimilimetrovou kameru. Tenkrát to byla spíše jen zábava, vážněji ho herectví chytlo na střední škole.

Tehdejší přítelkyně mu poradila, aby šel na konkurz do školního muzikálu. To rozhodlo. V roce 1980 se přestěhoval do Los Angeles, začal chodit na hodiny herectví a vedle toho pracoval jako kuchař.

První role ve Star Treku

Několik let dostával menší televizní role, v roce 1986 přišla větší herecká příležitost v seriálu Star Trek. První větší nabídka pak následovala v roce 1989 v seriálu Jeden život k žití. Následovaly další role, ale na tu opravdu osudovou si musel počkat až do roku 1992.

Tehdy dostal nabídku, aby si zahrál hlavní mužskou postavu v seriálu Doktorka Quinnová. Neudělal chybu, právě role Sullyho ho proslavila a stal se idolem mnohých žen.

Neopětovaná láska

Zatímco Joe Lando a Jane Seymour představovali zamilovaný pár, v němž to neustále sexuálně jiskří, samotné natáčení bylo problematické. To proto, že spolu krátce randili při natáčení pilotního dílu série v roce 1992.

Když vztah nevyšel, stáli před dilematem. Jak to bude probíhat? Jane Seymour přiznala, že spolu raději nemluvili, jen když se zapnuly kamery.

Přátelství se špetkou chemie

I když z jejich randění nic nebylo, nakonec se z nich stali nejlepší přátelé. Stýkají se, dokonce si spolu zahráli v roce 2022 ve vánoční komedii Jiskra Vánoc. I v tomto případě si zahráli milence.

Při natáčení tohoto filmu se společně procházeli po Malibu a drželi se kolem pasu. Jak řekl Joe Lando, chemie je něco, co se nedá vytvořit uměle. „A já a Jane ji máme,“ uvedl pro časopis Forbes, když film propagoval.

Dlouhé vlasy zmizely

Fanoušci se ho často ptali, proč se nechal ostříhat. Prostě to udělal. Přestože vypadá o hodně jinak než jeho nejpopulárnější postava Sully, stále má svou kariéru a hraje ve filmech a seriálech.

Soukromý život si hlídá

Pokud jde o jeho soukromí, moc o něm nemluví a střeží si ho jako oko v hlavě. Od roku 1997 je ale ženatý s Kirsten Barlow, s níž má syny Jacka, Christiana a Williama, a také dceru Kate. To je ale asi tak vše, co veřejnost ví.

Když mu zvonili dotěrní fanoušci u dveří, nikdy neotevřel. „Jsou to asi milí a neškodní lidé, ale jsou to cizí lidé. Nechci se ukazovat. Mám rád svůj klidný život, líbí se mi to takhle,“ řekl v jednom z rozhovorů.

Kaskadér i držitel mnoha titulů

Kromě herectví se věnuje také psaní scénářů a produkci, hostuje v mnoha talkshow a získal několik filmových cen. V roce 1993, v době, kdy hrál Sullyho, ho People Magazin zařadil mezi padesátku nejkrásnějších lidí na světě.

Ve většině filmů, kde se objevil, předvedl své vlastní kaskadérské kousky, protože věří, že díky tomu je blíž k roli, kterou ztvárňuje. Některé z těchto kousků zahrnovaly běhání po jedoucím vlaku či pojídání červů. Před časem se začalo mluvit o tom, že by mohla mít Doktorka Quinnová pokračování. Dočkáme se?

Zdroj: vlasta.cz, bestlifeonline.com, thebiography.org, tv.nova.cz

Související články