Srdce fanoušků si získal poté, co ztvárnil Dannyho v megahitu Pomáda z roku 1978. Jeho sláva rostla a začal se objevovat ve filmech, které se staly kultovními, třeba v Pulp Fiction: Historky z podsvětí. Právě za tenhle snímek získal Oscara. Popularitu mu však přinesly i filmy Kdopak to mluví, Fenomén, Chyťte ho, Zelené peklo či Barvy moci. Co všechno musel ve svém osobním životě skousnout?

VIDEO: Připomeňte si oblíbený hit z filmu Pomáda

Zdroj: Youtube

První lásku mu vzala rakovina

Zatímco v práci se mu dařilo, v osobním životě dostával samé rány. Málo lidí možná ví, že v roce 1976 se tehdy třiadvacetiletý John zamiloval při natáčení filmu The Boy in the Plastic Bubble do kolegyně Diany Hyland. Byla o osmnáct let starší než on, přesto mezi nimi vzniklo krásné pouto. „Nikdy v životě jsem nebyl do nikoho víc zamilovaný,“ řekl krátce po její smrti pro People. „Byli jsme jako maniaci, kteří spolu pořád mluví.“ Krátce poté ale přišla první rána, s níž se musel herec vyrovnat. Diana Hyland totiž onemocněla rakovinou prsu a o rok později zemřela v jeho náručí. „To mi dalo paradoxně více síly a pravděpodobně se teď bojím smrti méně,“ řekl v roce 2014.

Matka mu nemoc tajila

Krátce po smrti své první lásky začal natáčet slavnou Pomádu. Soustředil se na práci, ale v osobním životě ho čekala další ztráta. Jeho matka Helen v té době bojovala svou vlastní bitvu. Diagnostikovali jí rakovinu prsu, ale protože viděla, jak se syn trápí po smrti Diany, rozhodla se před ním nemoc v prvních chvílích zatajit. „Věděla jsem, čím si prošel před pouhými osmnácti měsíci, tak jsem ho chtěla chránit,“ řekla pro The U.S. Sun. Když se herec o matčině nemoci dozvěděl, navštěvoval ji každý den, a dokonce jí zpíval. Travoltova matka bohužel zemřela o osm měsíců později. Tragédiím ale ještě nebyl konec.

Syn Jett zemřel v 16 letech

V roce 1991 se herec oženil s herečkou Kelly Preston, s níž měl syna Jetta, později dceru Ellu a syna Benjamina. Bohužel ve dvou letech Jettovi diagnostikovali Kawasakiho chorobu. Když mu bylo 16 let, utrpěl na dovolené na Bahamách záchvat, při němž se praštil hlavou o vanu. Travolta se pokoušel o resuscitaci, než přijeli záchranáři, ale marně. „Zlomilo nám to srdce, náš společný čas byl tak krátký. Času, který jsme s ním strávili, si budeme vážit po zbytek našich životů,“ uvedli později manželé ve společném prohlášení. Téměř čtyři roky od jeho smrti rodiče oznámili, že syn byl autista. Na Jetta dodnes Travolta vzpomíná, k jeho nedožitým 30. narozeninám napsal v roce 2022 na Instagram: „Můj nejdražší Jette, chybíš mi víc, než se dá vyjádřit slovy. Myslím na tebe každý den.“

Třetí žena, která podlehla rakovině

Sláva a bohatství nejsou zárukou štěstí. To může Travolta potvrdit. V roce 2020 zemřela jeho milovaná žena Kelly. Bylo jí 57 let a také v jejím případě byla jejím osudem rakovina prsu. Herečka bojovala s nemocí přes dva roky. V oficiálním prohlášení tehdy herec napsal: „Ráno 12. července zemřela Kelly Preston, zbožňovaná manželka a matka, po dvouletém boji s rakovinou prsu. Bojovala odvážně a s láskou a podporou ostatních.“

Ztráta dvou dalších osudových žen

Ne nadarmo se říká, že co tě nezabije, to tě posílí. Všechny zničující ztráty mu pravděpodobně pomohly vyrovnat se i se smrtí dvou dalších blízkých žen. V roce 2022 se rozloučil se dvěma přítelkyněmi. Nejprve to byla Olivia Newton-John, s níž hrál v kultovní Pomádě, i ta zemřela na rakovinu prsu v 73 letech. O několik měsíců později dostal Travolta další ránu, když zemřela jeho kolegyně z filmu Kdopak to mluví Kirstie Alley – opět na rakovinu. Oba spojovalo silné pouto a nazýval ji „spřízněnou duší“. Po její smrti napsal na Instagram: „S Kirstie nás pojil jeden z nejzvláštnějších vztahů, které jsem kdy měl. Miluji tě, Kirstie. Vím, že se ještě uvidíme.“ Nyní se herec věnuje převážně svým dětem, dceři Elle Bleu a synovi Benjaminovi.

Zdroj: vlasta.cz, thelist.com, nzherald.co.nz, tvovermind.com, people.com

Související články