Netouží po tom, plnit titulní stránky bulvárních plátků. Jon Bon Jovi jako by snad ani nepatřil do světa showbyznysu. Soustředí se na svou kariéru, dlouhé roky v má srdci místo jen pro jednu ženu, a navíc je to člověk s dobrým srdcem, který rád pomáhá lidem bez domova. 

Zajímavý slovanský původ

Charismatický Jon Bon Jovi se narodil 2. března 1962 ve městě Perth Amboy ve státě New Jersey v USA. Jeho otec byl původem ze Sicílie, matka z Německa.

Pokud si ale vezmeme jeho rodokmen více pod drobnohled, zjistíme, že má i slovanský původ. Babička ze strany jeho otce se jmenovala Elizabeth Benkovská a pocházela ze Slovenska. 

VIDEO: Poslechněte si jednu z nejznámějších Bon Joviho skladeb It’s My Life!

Zdroj: Youtube

Škola? Nic pro něj

Už od mladých let to Bon Joviho táhlo k hudbě. Dokonce kvůli tomu občas „zatáhl“ školu a raději šel s kamarády ze třídy hrát. Postupně si vybudoval komunitu fanoušků a na střední škole už vystupoval v rockových barech. 

První kapela už v pubertě

Když bylo Jonovi teprve třináct let, založil svou první kapelu Raze, kde hrál na kytaru a klavír. O tři roky později byl pak klíčovým článkem při založení kapely Atlantic City Expressway, kde se potkal s Davidem Bryanem. Ten s ním působí dodnes v jeho kapele Bon Jovi. 

Kapela přitahuje úspěchy

První velké úspěchy zaznamenala kapela Bon Jovi s hitem Runaway (1984), která se dokonce dostala do americké TOP 40. Třetího alba Slippery When Wet (1986) se pak prodalo skoro 30 milionů kopií, přičemž píseň Livin’ on a Prayer je hit číslo jedna. Celkem vydali 15 desek, záznamy živých vystoupení a nejrůznější kompilace. Bon Jovi odehrál několik tisíc koncertů a v letech 1993 a 2013 se objevil i v České republice.

Vždy spořádaný? Ani náhodou

Ačkoli je dnes Jon Bon Jovi spořádaným mužem, který nepřitahuje bulvární média, v mládí si uměl užívat bouřlivého života. Jelikož to byl a stále je velký fešák, měl u dívek úspěch. V mládí se mu prý v posteli vystřídala pořádná řádka krásných žen. Miloval cestování, žil tak trochu jako bohém. Blízko měl i ke drogám. 

Vzal si lásku ze střední školy

Bon Jovi sice mohl mít pomalu každou ženu, na kterou si ukázal, ale od střední školy v jeho srdci bylo místo jen pro Dorotheu Hurley. Tu si pak v roce 1989 tajně vzal za manželku a dnes mají spolu čtyři děti. 

Nejstarší dcera propadla drogám

Přestože se všem svým dětem snažil být zpěvák tím nejlepším otcem, malém přišel o dceru Stephanii. V roce 2012 se předávkovala na vysoké škole heroinem a byla v ohrožení života.

Naštěstí ale přežila a dnes pracuje jako produkční. Nejstarší syn Jesse je podnikatelem, který má dokonce svou vlastní značku vína. Pak má ještě další dva mladší syny, Jakea a Romea. 

Srdce na pravém místě

Bon Jovi je považován za jednoho z nejvelkorysejších mužů ve světovém showbyznysu, což může působit překvapivě vzhledem k drsné atmosféře některých jeho skladeb.

Pravda ale je, že se věnuje charitě a soustředí se zejména na bezdomovce. V roce 2007 pro ně začal opravovat domy ve Philadelphii, o čtyři roky později pak nechal postavit restauraci, kde lidé za jídlo platí jen tolik, kolik si mohou dovolit.

V roce 2021 byl dokonce odměněn za svou práci v charitě a umění prestižní univerzitou v Princetonu čestným doktorátem. 

Proč vždy nosí brýle?

Možná jste si všimli, že Bon Jovi často nosí brýle. Není to součástí jeho image, ale vlastně nutnost. Má citlivé oči na sluneční světlo a také cigaretový kouř. Během jarního období pak trpí alergiemi a sennou rýmou. 

Zdroj: Vlasta.cz, Spark-rockmagazine.cz, Thethings.com, India.com

Související články