Rania vystudovala obchodní management a pracovala mimo jiné pro společnost Apple. Románek s jordánským princem (dnes již králem) ovšem nabral rychlý spád, takže svou pracovní kariéru záhy ukončila. S Abdalláhem bin Husejnem se po pár měsících od seznámení zasnoubila a za dalších několik měsíců se konala svatba.

V pouhých osmadvaceti letech se pak Rania stala jordánskou královnou. Spolu s manželem zplodili čtyři děti a je až těžké uvěřit, že po čtyřech porodech vypadá Rania tak, jak vypadá.

Když se evidentně skvělé geny zkombinují s elegancí, citem pro módu a noblesním vystupováním, je výsledek skutečně půvabný. Posuďte sami na následujících fotografiích, které ukazují jen některé královniny povedené módní kreace.  

Zdroj: Youtube

Šeď Londýna? Ani náhodou!

Jordánská královna si samozřejmě nenechala ujít korunovaci britského krále Karla III., na kterou dorazila letos v květnu do Londýna vybavená garderobou hodnou obdivu. Na samotný slavnostní akt zvolila světle žluté šaty, ale nás zaujal hlavně kalhotový kostým s ombré efektem od italské značky Ermanno Scervino, který oblékla na interview pro BBC.

Královna z tisíce a jedné noci

Hned v červnu následovala další příležitost, na kterou bylo záhodno vyfiknout se jak se patří, královský pár totiž ženil svého syna – korunního prince Husseina. Rania se nechala v rámci předsvatební henna party vyfotit se svou snachou, vedle které vypadala na první pohled spíše jako její sestra. Oblékla krásné blankytné šaty se zvonovými rukávy a bohatou výšivkou.

Zazářit v černé

Oslnivá byla i v modelu, ve kterém vítala svatební hosty proudící do královského paláce. I když trochu překvapivě sáhla po černé barvě. Jejím cílem zřejmě bylo nezastínit nevěstu a budoucí snachu. Elegantní černé šaty měly velmi jednoduchý střih, který ozvláštňovaly vyšívané detaily u krku, na rukávech a také na zádech.

Hvězda na červeném koberci

Když královna před několika lety zavítala na galavečer organizovaný Naomi Campbell do Cannes, oslnila tam v bělostných šatech. Šlo o značku Givenchy. Róba měla rozepínací sukni, z pod které vykukovala krajková spodnička.

Nápadně nenápadná

Královna má sice ráda barvy, ale do jejich zběsilých kombinací se příliš nepouští. Upřednostňuje spíše jednobarevné šaty nebo komplety. Do ulic New Yorku vyrazila loni v září ve světle růžovém kalhotovém kostýmku, který doplnila růžovými lodičkami a bílou kabelkou.

Kontrasty

Rozzářit místnost umí Rania nejen širokým úsměvem, ale také volbou oděvu. Kupříkladu kanárkově žlutou halenku s volánky na rukávech, v níž se objevila na jedné z galavečeří. Vrchní část oděvu byla sama o sobě tak výrazná, že ji královna doplnila pouze černou pouzdrovou sukní v maxi délce.  

Kromě toho, že je ozdobou Jordánska, má samozřejmě královna i další méně povrchní kvality. Na srdci jí leží hlavně vzdělání dětí a v roce 2011 ji magazín Forbes zařadil mezi 100 nejvlivnějších žen světa. 

Zdroj: Vlasta.cz, Profimedia

Související články