Zpěvák Josef Vojtek se narodil 21. června 1965 v Teplicích. Od dětství to byl nadšený sportovec, vůbec nejvíc ho pak bavil fotbal. Ačkoli je vyučeným opravářem telefonů, je známý zejména jako frontman skupiny Kabát. Tu založil společně s kamarády v roce 1988 a od té doby s ní slaví jeden úspěch za druhým včetně několika vítězství v anketě Český slavík či mnoha platinových desek.

Muzikálová hvězda i herec

S kapelou Kabát hraje Josef Vojtek dodnes a stále má mnoho fanynek. Hodně úspěchů ale posbíral i v divadle. Skvělý byl v muzikálech Krysař, Hamlet, Galileo či Tři mušketýři. Má za sebou také filmovou roli, zahrál si totiž v komedii Jak se krotí krokodýli, kde ztvárnil roli tatínka malého Vítka Koudelky. 

Zdroj: Youtube

Utekl krátce po narození syna

Zpěvák Josef Vojtek stanul ve svém životě před oltářem hned třikrát. Jeho první manželka se jmenovala Jindřiška a do showbyznysu nepatřila. Raději se držela stranou a všechnu slávu nechávala Vojtkovi. Manželství jim ale dlouho nevydrželo. Krátce poté, co se jim narodil syn Josef, zpěvák od rodiny odešel.

Laurinová toužila po svatbě

Sám ale dlouho nezůstal. Nejdříve si užíval vztahy na jednu noc, ale pak se zamiloval do herečky Sabiny Laurinové a to už bylo mnohem vážnější než pár vášnivých chvilek. Dokonce se povídá, že se do ní zamiloval na první pohled a myslel si, že to bude láska na celý život. Když se jim pak narodila dcera Valentýna, spekulovalo se, že plánují svatbu. 

Jenže i během vztahu s Laurinovou se ukázalo, jaký je Vojtek bouřlivák. Věrnost mu nic neříkala a jednoho dne už si herečka uvědomila, že to nemá zapotřebí, a velké lásce byl konec. Co přesně ale onou pověstnou poslední kapkou bylo, to ani jeden z nich neprozradil. „Slíbili jsme si se Sábou, že to nebudeme komentovat, řekl před lety Vojtek iDnesu. 

Tanečnici utekl za její nejlepší kamarádkou

Druhou Pepovou manželkou byla půvabná tanečnice Libuše Hůlková, která byla tehdy po rozchodu se zpěvákem Danielem Hůlkou. I ona dostala Vojtka před oltář a dodnes je spojuje společný syn Matyáš. Jenže ani tady láska a vzájemné porozumění nevydržely příliš dlouho. 

Tentokrát se do toho Vojtek zamotal opravdu ve velkém stylu. Zamiloval se totiž do Libuščiny kamarádky a kolegyně, tanečnice Jovanky Skrčenské. Chvíli se potkávali za Libuščinými zády, až Jovanka svodům Vojtka podlehla. Dlouho to navíc neutajili, vše prasklo, a Vojtkovi se tak rozpadlo i druhé manželství. 

Další nevěry? 

V roce 2010 si pak Jovanku vzal za manželku a vcelku vtipně to tehdy zdůvodnil. „Brali jsme se proto, že se máme rádi, a abych všem – s odpuštěním – zavřel huby. To bylo samé: Vojtek přišel s milenkou. To není moje milenka, jsem rozvedený, to je moje partnerka,“ řekl v ranní show na Frekvenci 1. Spolu také přivedli na svět syny Adama a Alberta

Těžko ale říct, jestli jí je věrný, nebo mu nějakou tu milenku odpustila. Před pěti lety se totiž v bulváru spekulovalo, že má až podezřele blízko k hudební manažerce Veronice Šimůnkové. Rocker podle informací Expresu pravidelně dojížděl do domu v pražských Vysočanech.

Tam žila nejenom Šimůnková, ale také zpěvačka Kamila Nývltová. „Já za těma holkama chodím jen pracovat. Kdybych byl nevěrný, dělám to na turné,“ snažil se tehdy obhájit Blesku. 

Velká krize je za nimi

Dokonce novináře prosil, aby se v tom už víc nešťourali, bál se totiž dalšího rozvodu. „Rozvede se se mnou. Říkala mi to,“ svěřil se a jeho manželka tato slova později potvrdila. „Nejsem tou manželkou, která trpí svému manželovi nevěry, radši bych šla jinam,“ zareagovala Jovanka Vojtková pro Blesk. 

Opravdu se změnil?

S Jovankou mu ale manželství vydrželo dodnes, mají spolu rodinu a Vojtek si stojí za tím, že se změnil. „Mám rád ve všem pořádek a řád. Vstanu v šest, v sedm jdu ven se psy, pak vezu já nebo moje žena děti do školy. A pak se nejdřív buď najím a pak cvičím, nebo naopak. Nechodím nikam do posilovny, cvičím s činkami ve studiu, tak tři čtvrtě hodiny až hodinu, podle videa,“ popsal v rozhovoru pro Super.

V příštím roce oslaví Josef Vojtek jubilejních šedesát let. Žádný megakoncert ale nečekejte. „Speciální koncert nebude, my máme s Kabáty megakoncerty pořád. Na podzim jich je dvacet, jedeme zimní stadiony a haly. O2 arenu už máme dvakrát vyprodanou. Já jako Josef Vojtek nic velkého dělat nebudu, nepotrpím si na to. Oslavíme si to s pár kamarády a rodinou,“ dodal. 

Související články

Zdroj: vlasta.cz, csfd.cz, kafe.cz, krajskelisty.cz, idnes.cz, expres.cz, super.cz