Během svého požehnaně dlouhého života toho stihl a stále stíhá nemálo. Zavzpomínejte s námi na zásadní životní momenty Josefa Zímy, který je národem tak milován, že mu všichni přezdívají Pepíček. Ani po devadesátce nemá někdejší idol ženských srdcí o fanynky nouzi.

VIDEO: Princové v důchodu – Josef Zíma a Jiří Štědroň – 2023. Poslechněte si humornou písničku.

Zdroj: Youtube

Opilý princ

Filmová kariéra Josefa Zímy začala v roce 1957 a hned o dva roky později ztvárnil svou nejznámější roli, a sice prince Radovana v pohádce Princezna se zlatou hvězdou. Princeznu Ladu měla původně hrát hercova partnerka Eva Klepáčová, ale v době natáčení už na ní bylo znát těhotenství, a tak se v roli nakonec objevila Marie Kyselková.

I ta byla shodou okolností těhotná, ale ještě to na ní nebylo vidět. V show Sedm pádů Honzy Dědka herec a zpěvák také prozradil, že scénu, při které se v zahradě potká s princeznou, točil ve značně podroušeném stavu, který se maskérky snažily všemožně zakrýt. V noci před natáčením se mu totiž narodila dcera a on ji musel zapíjet a vůbec nespal.

Osudová žena

Přestože Josefu Zímovi padaly ženy k nohám a on si mohl díky svému vzhledu i líbivému hlasu vybírat, skoro celý život strávil po boku herečky Evy Klepáčové. Ta si zahrála například v pohádce Čert a Káča. Vzali se v roce 1958 a jejich manželství trvalo až do Eviny smrti v roce 2012.

Eva Klepáčová zemřela po dlouhé nemoci doma. Herečka se dlouhá léta potýkala také s psychickým onemocněním v podobě maniodepresivní psychózy. Jejím spouštěčem byla podle všeho autonehoda jejího manžela.

Tragická nehoda

V roce 1959 se Josef Zíma stal účastníkem nehody s tragickými následky. Po jednom ze svých představení vezl domů režiséra Jiřího Jungwirtha, zpěvačku Juditu Čeřovskou a Alenu Pánkovou. Během cesty ovšem za volantem usnul a narazil do stromu.

Režisér následně v nemocnici zemřel a ostatní utrpěli četná zranění. Například Judita Čeřovská měla rozdrcenou pánev, utrženou ledvinu, a dokonce jí hrozila amputace nohy.

Přestože Zímova manželka při nehodě přímo nebyla, situaci nenesla vůbec dobře, zhroutila se, a dokonce se skokem z okna pokusila o sebevraždu. Držela přitom v náruči i několikaměsíční dceru, kterou se Evině matce na poslední chvíli podařilo z náruče své dcery vytrhnout.

Herečka utrpěla vážná zranění, ale přežila. Celý život se ale potýkala s psychickými problémy. Josef Zíma po nehodě dostal tříletý podmíněný trest, zákaz řízení a musel uhradit škody a léčebné výdaje svým spolucestujícím.

Zdroj: vlasta.cz, idnes.cz, Dotyk.cz, csfd.cz, Život v Česku, YouTube

Související články