Sladkých devatenáct! Právě tolik bylo Karlu Gottovi, když prožil svůj první milostný románek s o devět let starší zpěvačkou Olgou Svobodovou. Po roce randění ovšem jejich lásku překazilo velké neštěstí, když Olgu někdo pobodal...

Zdroj: Youtube

Láska z trolejbusu

Druhou zpěvákovou láskou byla herečka Evelyna Steimarová, do níž se zakoukal v roce 1962 v trolejbusu. Na první pusu a randění ruku v ruce si ale musel počkat, sbalil ji totiž až po svém koncertu.

Příliš mladý na otce

Další veřejně přiznanou přítelkyní byla tehdy sedmatřicetiletá Antonie Zacpalová, s níž Slavík tvořil pár v roce 1972. Jejich sblížení skončilo narozením dcery Dominiky, kterou ale zpěvák poprvé navštívil až po půl roce od jejího narození. Na roli otce se totiž prý cítil příliš mladý.

Románek s Martinou, později Formanovou

A mladé byly i Gottovy další partnerky. S devatenáctiletou Jitkou Svobodovou žil zpěvák pět let, tedy až do chvíle, než se provalila jeho nevěra s Ivetou Kolářovou, z níž vzešla dcera Lucie. Karel Gott však randil i s osmnáctiletou Martinou Zbořilovou, pozdější manželkou režiséra Miloše Formana. Ta však toužila po dítěti, a tak ji Gott po letech utajovaného vztahu opustil.

Kakaová kráska i žárlivá blondýnka

Sám ale dlouho nezůstal. V roce 1994 se bláznivě zakoukal do exotické krásky Manuely Pechové. Cukrovali spolu dva roky, než mu čokoládová kráska dala sbohem a odletěla za oceán. Bolavé srdíčko Gottovi na chvilku zalepila jeho spolupracovnice Ilona Hermová, následně ji na tři roky vystřídala krásná ale mimořádně žárlivá Marika Sörösová a nakonec se nechal konejšit vdanou Taťánou Smutnou.

Jedna svatba stačí, drahoušku

První a poslední paní Gottovou se stala Ivana Macháčková. Karel se s ní seznámil v roce 1999 na předávání cen v anketě TýTý, v té době pracovala jako asistentka. Padla mu do oka a on požádal o její telefonní číslo. Ivana mu však dala číslo falešné. Po roce se opět náhodou setkali, občas si pak zavolali, zašli na rande… Vztah vyvrcholil 7. ledna 2008, kdy se tajně vzali v Las Vegas. Karlovi bylo 68, Ivaně 31 let. Tehdy už spolu měli dceru Charlotte Ellu, po ní se jim narodila Nelly Sofia.

Dcery zdědily umělecký talent

Ze sedmnáctileté Charlotte Elly a patnáctileté Nelly Sofie jsou už dnes mladé slečny, které koukají po klucích. Nadále však rozvíjí svůj umělecký talent, který zdědily po slavném otci. Starší Charlottka zpívá a hraje na klavír, mladší Nelly se našla v tanci. A jaké vlastně nejmladší Gottovy dcery jsou?

„Nellinka je pozorná, ohleduplná, s pečovatelskými sklony po své mamince. Po mně má oči a obočí, toho si nelze nevšimnout. Modré oči dál od sebe prý mají výjimečné osobnosti... Každou chvíli přiběhne, jestli něco nepotřebuji. Je na ní vidět, jak ji pomáhání druhým těší. Je nesmírně pořádkumilovná, zodpovědná a cílevědomě dotahuje všechno do zdárného konce. Jen tak si ale k tělu někoho nepustí,“ popisuje ve své autobiografické knize Karel Gott.

„Charlotte je povahou asi trochu víc po mně. A podobou snad ještě víc po mojí mamince Marii. Také je velmi senzitivní a empatická vůči svému okolí. Sedí mi na klíně a probíráme spolu nejen muziku a její oblíbené interprety, ale občas vedeme i hlubší filozofické debaty, mnohdy o věcech mezi nebem a zemí,“ popisuje dále zpěvák, který na obě dcery může být právem pyšný. I nadále totiž zůstávají skromné a upřímné - přesně tak, jak si vždycky přál, a takové, jaký byl i on sám.

Zdroj: vlasta.cz karelgott.com wikipedia.org

Související články