Moderátor Karel Šíp se narodil 1. června 1945 v Praze, dětství ale s rodiči prožil v Teplicích. Nemá na něj ale jen hezké vzpomínky, dokonce si dodnes nese trauma, které mu způsobil přísný učitel na základní škole. „Vokroj, vyznavač tělesných trestů. Často z něho šel i strach,“ prozradil v rozhovoru pro Reflex. 

„Jednou jsem se při hodině hlásil, že chci na záchod, ale nevyvolal mě. Kroutil jsem se bolestí a styděl se to říct nahlas, tak jsem to radši pustil do kalhot.“ Pak si ho učitel zavolal k tabuli a donutil ho, aby se před dívkami ve třídě přiznal, že se počůral. 

Zdroj: Youtube

Dalším složitým obdobím si Karel Šíp prošel v době, kdy se s rodinou přestěhoval z Teplic do Ostravy, kde jeho tatínek Hugo Šíp dostal divadelní angažmá. Tehdy byl malý Karel na všechno sám.

„Táta furt někde v luftu, přes den buď zkoušel v divadle a večer měl představení, nebo byl na zájezdě. Máma pracovala v Čedoku u přepážky, jediná cestovka ve městě, chodila tam ráno, vracela se pozdě večer,“ popsal Reflexu, jak to u nich doma fungovalo.

Jeho maminka dřela jako kůň, což se bohužel podepsalo na jejím zdraví. Lékaři jí diagnostikovali tuberkulózu a rok strávila v plicním sanatoriu v Jablunkově. Tehdy chodil Karel Šíp do šesté třídy a pochopitelně to pro něj byla velká rána. 

Vždy nebyl jen moderátorem

Jakmile vystudoval Střední průmyslovou školu filmovou v Čimelicích, stal se zaměstnancem Československé televize, kde pracoval v letech 1963 až 1973 jako produkční. Hodně se ale angažoval i jako hudebník.

V roce 1971 založil skupinu Faraon, která byla postavena na zpěvákovi Jiřím Schelingerovi. Kapela nahrála několik písní včetně hitu Holubí dům. O dva roky později po Schelingerově odchodu k Ringo Čechovi byl ale s kapelou konec. 

Z lásky nenávist

První manželkou Karla Šípa byla mladší zpěvačka Marcela Holanová, se kterou přivedl na svět syna Karla. Skvěle se doplňovali i po pracovní stránce, protože byl Šíp jejím hlavním textařem. Jenže pak se zamiloval do o třicet let mladší produkční Ivy a velké lásce byl konec.

Bouřlivý rozchod po pětadvaceti společných letech byl tak logickým vyústěním. Marcela Holanová během rozvodu požadovala po manželovi osm milionů korun, nakonec získala jen milion a k tomu chalupu.

Oba za manželstvím udělali tlustou čáru, ale dodnes se neusmířili. „Neumím si představit, že bych se dokázal oprostit a začal s ní komunikovat, jako by se to nestalo,“ řekl moderátor v rozhovoru pro Instinkt.

„Bylo to velmi dlouhé a náročné. Teď se naplno zase věnuji hudbě, je to můj jediný chleba, ale přiznávám, že mi to velmi psychicky ublížilo,” prozradila herečka v rozhovoru pro Šíp.

Dítě v 58 letech

Bouřlivý konec manželství ale nijak nezničil zamilované začátky Šípa s mladší produkční Ivou. V roce 2003 se jim dokonce narodil syn Jan, v té době přitom bylo moderátorovi osmapadesát let.

„Jakmile jsem se rozhodl pro vztah s o třicet let mladší ženou, která byla bezdětná, nemohl jsem jí jenom proto, že jsem starší a mám rád své pohodlí, dítě odepřít. Jsem šťastný, že Honzíka máme, a věk neřeším,“ prozradil pro MF DNES. V roce 2007 se vzali a jsou spolu dodnes.

Nejhorší noční můra

Dlouhá léta v sobě Karel Šíp nosí děsivé tajemství. Letos v listopadu tomu bude dvaadvacet let, co tragicky zemřela jeho nemanželská dcera Hana, kterou dlouho tajil. Tehdy jí bylo dvacet let a spáchala sebevraždu skokem z devátého patra jednoho zlínského činžáku. Trápily ji psychické problémy a byla i drogově závislá. „Osud Hany byl největší černá můra mého života,“ cituje herce Ahaonline.cz. 

Dcera se mu narodila po jedné divoké noci s fanynkou. „Byl jsem ženatý, měl jsem malého syna, a tak jsem ji odkázal na svého právníka, kterého po narození Hany kontaktovala,“ uvedl moderátor pro Ahaonline.cz.

Ačkoli nikdy nepodstoupil test otcovství, celých dlouhých dvacet let platil na dceru alimenty. „Bral jsem to jako trest za hřích svého mládí, nemělo se to stát, byla to moje vina.“ 

Říká jí broučku

Moderátor si dlouhá léta chrání své soukromí a s manželkou Ivou do společnosti moc nechodí. Zkraje letošního roku se spolu ale objevili na premiéře hry Poslední šance v Divadle Semofor. Oba vypadali spokojeně a stále zamilovaně. Šíp dodnes říká své manželce „broučku“ a nedá na ni dopustit. 

Zdroj: vlasta.cz, extra.cz, ahaonline.cz, krajskelisty.cz, zeny.iprima.cz, novinky.cz

Související články