Některými méně okázalými modely se můžete inspirovat i vy, přestože se po červeném koberci běžně neprocházíte. Letos určitě stihnete nějakou stylovou party nebo si můžete dovolit trochu extravagance na dovolené v zahraničním letovisku.

Absence monstrózních sukní

Když si prohlédnete všechny dosud publikované fotografie dam ve slavnostním, je zřejmý ústup od nadýchaných a bohatě zdobených sukní, které vévodily předešlým ročníkům. Módní návrháři vsadili na splývavé sukně a šaty kopírující křivky, pokud už nějaký model zaujal robustností, jednalo se o balonové rukávy, extrémní ramenní vycpávky nebo vlečku.

Pojďme si představit ženy, které vynesly výrazně zdobené róby na červený koberec

Při úvodním ceremoniálu nebylo možné přehlédnout herečku Jenovéfu Bokovou. Její šaty měly wow efekt, ale řasení bylo možná až příliš, stejně tak i mašlí a cípů. Herečka v nich byla tak trochu ztracená a nezachránila to ani odhalená ramena. 

Fialová rapsodie

Bývalou první dámu a herečku Dagmar Havlovou oblékl všemi uznávaný módní stylista Filip Vaněk. Ovšem názory na její model se dost různí. Jedni její řasené róbě se spadlým ramínkem od návrhářky Alexandry Gnidiak vyčítají, že je těch záhybů nějak moc, jiní vyzdvihují eleganci a noblesu. Výběr šperků od ALO diamonds ale nikdo nezpochybňuje, v nich herečka doslova září.

Hastrmanova žena

Model podobný tomu, ve kterém se na červeném koberci představila Jenovéfa Boková, oblékla modelka Andrea Bezděková. Zelené šaty splývající kolem modelčina těla jako spousta navrstvených, ale luxusních záclon splnily účel.

Na modelku byly upřeny všechny oči a spousta dam jistě přemítala, zda se jim Bezděková v záplavě volánů a řasení líbí, či nikoli.

Maxisukně jako výjimka

Na maxisukni vsadila manželka Karla Heřmánka ml. Nikol Kouklová, která ale i tentokrát šlápla trochu vedle. Její zlatavé šaty sice ladily k její zrzavé hřívě, střih jí ale příliš nepřidal a celý model působil málo reprezentativně.

Rukávy hrají prim

Řasené světle žluté minišaty s dlouhou vlečkou a asymetrickým rukávem vynesla také přítelkyně Jaromíra Jágra, modelka Dominika Branišová. Branišovou obléká módní návrhářka Zuzana Lešák Černá, která už má svoji módní přehlídku v rámci festivalu úspěšně za sebou.

Útlá herečka Romana Goščíková si slavnostní zahájení užila v oranžových šatech s asymetrickými rukávy a velmi výraznou a nepřehlédnutelnou okrasou ramene a dekoltu.

Související články

Zdroj: Vlasta.cz, Profimedia