Ve dnech 30. června až 8. července lázeňské město Karlovy Vary zaplnily hvězdy všech velikostí. Filmového festivalu se zúčastnily i zahraniční celebrity jako Russell Crowe, Patricia Clarkson, Alicia Vikander, Ewan McGregor nebo Robin Wright. Všichni si také odnesli ocenění. Až na Patriciu Clarkson, ta usedla v porotě. Cenu za celoživotní dílo si převzala Daniela Kolářová.

Zdroj: Youtube

Nejdojemnější gesto

A ta se právě postarala o velmi dojemné gesto. Na její počest měl být promítán film, který si ona vybere. A volba padla na Kulový blesk. Důvod, proč si ho vybrala, člověka chytl za srdce. Řekla, že je film plný báječný herců, a to nejen filmových, ale i divadelních, a že se s nimi chtěla aspoň takto zprostředkovaně zase setkat.

Nejvřelejší přijetí

Emocemi byla nabitá také návštěva Russella Crowea. Na herci, který ale i zazpíval na koncertě, bylo vidět, že si užívá nejen atmosféru festivalu, ale i služby a prostředí Karlových Varů. Z České republiky byl nadšený, což sdílel i na svém Twitteru. V jednom rozhovoru pak zmínil, že tento festival dlouho ignoroval, ale teď neví, proč. Byl ohromen jeho kvalitou a organizací, která, dle jeho slov, byla lepší než na některých jiných.

Nejdivnější vystoupení

Největší překvapení, ale také dost možná největší trapas si na triko vzal Kazma. Na avizovanou tiskovou konferenci k filmu Tajný zákop, kde se měly ukázat hvězdy jako Jiří Bartoška, Jiří Langmajer nebo Hynek Čermák, nakonec přijel jen Kazma, který uvedl, že v srpnu bude mít v kinech premiéru jeho film ONEMANSHOW: The movie. Zda je jeho kousek, při kterém napálil nejen lidi, novináře a herce, trapným, anebo správně drzým, musí posoudit každý.

Nejzamilovanější pár

Paparazzi novináři vždy číhají, na jakou novou dvojici showbyznysu zde narazí, případně kdo na večírku zapomene ruku, oko či jazyk tam, kde by neměl. Letos se ale žádné skandály neděly, anebo se všechny držely v duchu Co se stane ve Varech, zůstane ve Varech. Jestli ale některý pár letos nad ostatními vyčníval co do zamilovanosti, byl Jiří Langmajer s Adélou Gondíkovou. Nehnuli se od sebe, vyměňovali si zamilované pohledy a po celou dobu se drželi za ruce. Pár oslavil čtyři roky od svatby a život ve svazku jim zjevně prospívá!

Nejodvážnější outfit

Kromě filmové přehlídky je festival také přehlídkou šatů více či méně povedených. Pojďme se teď ale podívat na ten nejodvážnější outift ze všech. Vynesla ho česká Barbie Gabriela Jiráčková, která opravdu nenechala ani píď pro představivost.  Pro všechny zajímavé modely se podívejte do galerie.

Hlavní ceny 57. mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary

VELKÁ CENA – KŘIŠŤÁLOVÝ GLÓBUS

Blažiny lekce / Urotcite na Blaga Režie: Stephan Komandarev Bulharsko, Německo, 2023

ZVLÁŠTNÍ CENA POROTY

Prázdné sítě / Toorhaye khali Režie: Behrooz Karamizade Německo, Írán, 2023

CENA ZA REŽII

Babak Jalali za režii filmu Fremont USA, 2023

CENA ZA ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON

Eli Skorcheva za roli ve filmu Blažiny lekce / Urotcite na Blaga Bulharsko, Německo, 2023

CENA ZA MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON Herbert Nordrum za roli ve filmu Hypnóza / Hypnosen Švédsko, Norsko, Francie, 2023

ZVLÁŠTNÍ UZNÁNÍ

Tanec na okraji sopky / Dancing on the Edge of a Volcano Režie: Cyril Aris Německo, Libanon, 2023

DIVÁCKÁ CENA DENÍKU PRÁVO

Ve jménu cti / Une affaire d'honneur Režie: Vincent Perez Francie, 2023

Zdroj: KVIFF

Nejtekutější outfit

Mattoni, která je s Karlovými Vary spjata, oslavila 150. narozeniny. A při té příležitosti předvedla fashion capsuli, kterou navrhl Lukáš Macháček. Kolekce šatů je inspirovaná vodou, udržitelností a cirkularitou. Ikonické “vodní” šaty, součást jedné z nejúspěšnějších kampaní minulosti, se vrátily v novém pojetí. A představila je Pavlína Němcová. Oproti tomu Aňa Geislerová vynesla šaty z piva. Vyrobeny totiž byly z látky, která byla vyrobena z 300 litrů plzeňského ležáku a navrhl je Jakub Polanka.

Nejveselejší hvězda

Do Česka se vydala i topmodelka Pavlína Pořízková, která se zúčastnila zahájení festivalu a pár dnů zde se svým partnerem zůstala. Rozdávala úsměvy na všechny strany a vypadala, že si přítomnou atmosféru skutečně užívá. Nakonec se vypařila jak pár nad hrncem a pokračovala dál.

Čísla na závěr

A na závěr trochu čísel. Letošního festivalu se zúčastnilo 10 989 akreditovaných návštěvníků, 432 filmových tvůrců, 942 akreditovaných filmových profesionálů a 537 novinářů. Uvedeno bylo celkem 185 filmů, z toho 116 celovečerních hraných, 28 celovečerních dokumentárních a 41 krátkých filmů. Z filmů uvedených na 57. MFF Karlovy Vary mělo na festivalu 36 světovou, 11 mezinárodní a 5 evropskou premiéru. 188 projekcí osobně uvedla delegace tvůrců. Uskutečnilo se 93 projekcí pro novináře a filmové profesionály.

V průběhu festivalu se uskutečnilo 445 filmových představení a bylo prodáno celkem 123 517 vstupenek.

Zdroj: KVIFF, Vlasta, Super.cz

Související články