Jako malá holka si vůbec nevěřila, smáli se jí kvůli velkým zubům a výšce – měří 180 centimetrů. Později, když se dostala do modelingu, si z fyzického hendikepu udělala přednost. Mnohokrát řekla, že na fyzické nedostatky by měla být žena hrdá. „Místo abych svoje velké zuby skrývala, tak se schválně hodně směju,“ říká. A to je zřejmě důvod, proč lidem připadá krásná. „Chci, aby lidé věděli, že je v pořádku, když jsou odlišní, a že naopak musejí své nedokonalosti vystavovat,“ prozradila před lety v rozhovoru pro britskou edici Vogue.

Zdroj: Youtube

Nejvíce sexy žena světa

V sedmnácti se přestěhovala do New Yorku a její kariéra se rozběhla doslova kosmickou rychlostí. Předváděla pro věhlasné firmy, jako je Valentino, Louis Vuitton, Chanel, Christian Dior, Hugo Boss, Versace a další. V roce 2008 byla americkým televizním kanálem E! zvolena nejvíce sexy ženou světa. Dívka s velkými zuby z Děčína porazila takové krásky, jakými byly Angelina Jolie, Heidi Klum či Adriana Lima. Proslavila ji také „role“ andílka nejznámější módní show Victoria Secret.

Kritice se nebrání a ocení každou radu

V rozhovoru pro ABC News prozradila, že se nikdy nebránila konstruktivní kritice. „Myslím, že je důležité naslouchat radám jiných lidí. Vždy vítám návrhy, rady, kritiku. A pak to buď použiju, nebo ne.“  Když procházela důležitými rozhodnutími ve svém životě, řekla, že zvažuje logické a emocionální stránky výběru. „Každé rozhodnutí vás posune, s každou radou se něco naučíte a rostete z ní,“ dodala.

Zásnuby na vrcholu hory

Muži se kolem české krásky točili celý život, ale její srdce si nakonec získal Archie Dury. Bývalý voják, který působil na několika zahraničních misích, nyní se živí jako filmový producent. Zásnuby proběhly v roce 2009 na netradičním místě, když byli na dovolené v Jihoafrické republice. O ruku ji totiž požádal na vrcholu Stolové hory. Budoucí manžel tehdy schoval prstýnek do ponožky. Novinářům prozradil, že Karolína byla z výšky vyděšená, ale nakonec řekla ano. Následně se svěřili, že očekávají narození prvního potomka.

Matka tří dětí si rodinu hýčká

Modelka má s manželem tři děti a rodinný život je pro ni prioritou. Žijí společně na ostrově nedaleko Miami. První syn se narodil krátce po svatbě, dnes mu je už čtrnáct let, druhý syn přišel na svět o šest let později. V květnu 2021, v době koronavirové pandemie, pak porodila svou první dceru. Informaci o narození dcerky zveřejnila na Instagramu pár dní po porodu a prozradila, že porod proběhl doma do bazénu za přítomnosti celé rodiny. Prý to byl magický zážitek, protože rodila za úplňku. I proto dala dceři krásné jméno Luna Grace.

Preferuje přírodu a nesnáší chemii

Její filozofií je přírodní přístup k výchově i životu. Pro magazín W řekla: „Jsem si silně vědoma toho, co jde do mého vlastního těla, a jsem prostě přirozeně náchylnější k alternativám, zdravým praktikám, místo abych své tělo znečišťovala chemikáliemi.“ Když jako matka hledala přirozené prostředky, aby byly její děti zdravé, zjistila, že je jen málo přírodních produktů, které by mohly podpořit jejich imunitní systém nebo spánek.

Miluje čokoládová probiotika a baňkování

Netrvalo dlouho a spoluzaložila Gryph & IvyRose, firmu, která nabízí produkty schválené pediatry, akupunkturisty a rodiči, včetně probiotik, bylinných elixírů, šamponů a dalších. „Náš syn miluje bublinkovou koupel a čokoládová probiotika,“ říká modelka. „Nikdy není pozdě seznámit děti s netoxickými a udržitelnými produkty.“ Má také ráda baňkování a akupunkturu.

Nemocná štítná žláza a záchvaty paniky

Když jí bylo čtyřiadvacet, prošla si složitým obdobím. V drsném prostředí modelingu si musela udržovat štíhlou postavu, ale najednou začala přibírat. Během krátké doby přibrala 16 kilogramů a byla terčem poznámek. Pro časopis Forbes prozradila, že kvůli tomu byla pod tlakem. Za její kila navíc bohužel mohly problémy se štítnou žlázou, navíc se rozcházela s tehdejším přítelem. „Myslela jsem, že blázním. Měla jsem záchvat paniky a nevěděla jsem, co se děje. Celý život cvičím, vždy jsem zdravě jedla a pečovala o sebe,“ řekla tehdy pro New York Magazine. Diagnostikovali jí hypotyreózu, sníženou činnost štítné žlázy. Po zahájení léčby zhubla a opět mohla předvádět spodní prádlo. Dodnes se občas objeví na nějaké přehlídce nebo různých společenských akcích. Módní ikonou je pořád.

Zdroj: vlasta.cz, bocaratonobserver.com, forbes.cz, abcnews.go.com, wmagazine.com

Související články