Velice profesionálně a stylově natočené "velké nic" boduje v kinech po celé zemi. Bouří se filmaři i někteří diváci: "Jak někdo může natočit takovou blbost?" A rýpnout si nezapomněl ani Karel Ondrka, který se proslavil právě díky Kazmovi a jeho pranku v pořadu Prostřeno, kde před několika lety ztvárňoval účastníka s Tourettovým syndromem. "Zaprodal ses a děláš nebezpečné věci," vzkázal Ondrka Kazmovi s tím, že mu jde jen o peníze. "Kdyby to skončilo celé jako prank, asi by to bylo pro všechny lepší," ozývají se hlasy diváků v diskuzích na filmových portálech.

Ostatně ani uznávaná filmová kritička Mirka Spáčilová se k premiéře filmu nevyjádřila příliš valně. "Na vnější humbuk, který se kolem něj budoval, je film sám o sobě až překvapivě málo jiný, málo drzý, málo rebelský, málo provokativní a pramálo zajímavý," zkonstatovala.

Zdroj: Youtube

Jde o závist?

Přestože nad dílem zůstává mnohým rozum stát, jeho úspěch je obrovský. A i přes zjevnou kritiku se mnoho umělců a celebrit kontroverzního autora zastává. Například moderátor Petr Vojnar veřejně na svém facebooku Kazmu hájí a jeho úspěch srovnává s moderátorským kolegou Leošem Marešem, který je považovaný za brilantního marketéra a obchodníka.

"Kamil Bartošek aka Kazma, je něco jako Leoš Mareš. Když ten začal vyprodávat O2 arény jak na běžícím páse, nas*** tím hromadu "umělců", který makaj, studujou, "umí", maj skvělou techniku a znaj noty a teď tenhle "šmudla", co neumí zpívat, si dovolí bejt v jejich rybníčku super úpěšnej...," píše s tím, že nemít očividné nadání a přesto uspět, se zkrátka u nás neodpouští.

"Holt šlápl na kuří oko všem filmařům," dodal Vojnar ve svém facebookovém postu, se kterým neváhala souhlasit zpěvačka Linda Finková: "Oba mám ráda. Oba jsou chytrý. V pořádku. Leoš i Kazma jsou především dobří obchodníci."

Důležitý je nápad

V dnešní době je všechno jinak. Úspěch dělá originální nápad a především schopnost ho prosadit. Obyčejní lidé chtějí zábavnou show a to Kazma umí. Pompézní premiéra se odehrávala ve 280 kinech současně. To u nás nemá obdoby. Za jeden den zhlédlo film rekordních 130 000 diváků. Vše bylo marketingově propracováno do nejmenších detailů. Kazmovi fanoušci věří, že celé dílo zatím ještě nebylo zcela pochopeno. Protože, když budeme vycházet z toho, co nám už Kazmitch v minulosti předvedl, můžeme předpokládat, že tohle je opravdu teprve začátek.

Zdroj: vlasta.cz kinobox.cz facebook.cz

Související články