Oprah Winfrey

Mediální královna a miláček amerického publika – moderátorka Oprah Winfrey se mezi sedmdesátnice zařadí už 29. ledna. Pravidelně se umísťuje v žebříčku nejvlivnějších lidí, je považována za nejbohatší Afroameričanku a mnoho jejích rozhovorů se řadí mezi legendární. Například ten, který vedla v roce 2021 s vévodkyní Meghan a princem Harrym.

Zdroj: Youtube

Lenka Filipová

Další v pořadí je česká zpěvačka, které bude patřit 14. únor. Neodmyslitelně spjaté jsou s ní hity jako Prý se tomu říká láska, Za všechno může čas nebo Mosty. V minulosti trpěla selháním imunity, a dokonce přišla o vlasy a na veřejnosti se objevovala s parukou. V nejhorších chvílích jí byla oporou dcera Lenny, která se vydala v matčiných stopách a je také zpěvačkou.

John Travolta

Hvězda Pomády nebo Pulp Fiction bude slavit vzápětí – konkrétně 18. února. Přestože herec patří k nejslavnějším lidem na planetě, život se s ním úplně nemazlil. V roce 2009 zemřel jeho šestnáctiletý syn, když se při jednom z epileptických záchvatů praštil o vanu. A v roce 2020 herec pochoval svou manželku, herečku Kelly Preston, která byla jeho ženou od roku 1991. Podlehla rakovině prsu.

Jana Boušková

Herečka, která už řadu let společně se svým partnerem Václavem Vydrou propůjčuje hlas pořadu Prostřeno, sfoukne svíčky, které se zřejmě ani nevejdou na dort, 8. května. Narozeniny má ovšem bohužel spojené s tragickou událostí. Den poté, co oslavila 28 let, srazila jejího muže Petra Svojtku tramvaj. V důsledku zranění zemřel a Jana Boušková zůstala sama se synem, kterému bylo teprve dva a půl roku.

Stanislav Hložek

Zpěvák a někdejší idol dívek a žen přijde, co se kulatin týče, na řadu 13. září. Trojnásobný otec tvrdí, že děti mu vyrostly, ani neví jak. Během jejich dětství hodně koncertoval, a netrávil s nimi tedy tolik času. Negativně se to podepsalo i na jeho prvním manželství, které skončilo rozvodem.

Chris Noth

Amerického herce znají všichni hlavně jako pana Božského z kultovního seriálu Sex ve městě. Jeho herecké úspěchy ale před časem přehlušil skandál. Několik žen totiž uvedlo, že je sexuálně obtěžoval. Herec, kterému bude sedmdesát 13. listopadu, všechna obvinění zatvrzele odmítá a tvrdí, že jediné, čím se provinil, jsou opakované nevěry.

Denzel Washington

Ke konci roku, konkrétně 28. prosince, se mezi sedmdesátníky zařadí populární americký herec a režisér, který se může pochlubit dvěma soškami Oscara. Ve většině filmů hraje kladné postavy a respektované muže. Naposledy se objevil například ve snímku Gladiátor 2, zahrál si ale třeba i v Případu Pelikán po boku Julie Roberts.

Zdroj: vlasta.cz, Stars Insider, Česká televize, Wikipedia, ČSFD

Související články