Její jméno možná v posledních letech není často zmiňováno, ale její odkaz je neoddiskutovatelný. Herečka Kelly McGillis excelovala po boku největších hvězd, ale málokdo věděl, jaké osobní tragédie má za sebou.

Zdroj: Youtube

Newyorská tragédie

Jejím snem bylo herectví, které studovala na jedné z nejprestižnějších škol, na newyorském Julliardu. Velkoměsto jí ale štěstí nepřineslo, zažila zde nejen ozbrojené přepadení, ale byla zde především brutálně znásilněna dvěma muži, ve svém bytě. Naštěstí sousedé slyšeli její křik a zavolali policii....

Později v rozhovoru hrůzný zážitek popsala a přiznala, že jí způsobil obrovské trauma. Dělalo jí problém jezdit v New Yorku metrem, měla pocit, že je ošklivá a tlustá, jen blízcí přátelé a jejich podpora jí pomohli od myšlenek na sebevraždu. Trápila se, že znásilnění bylo trestem za tajenou homosexualitu, a měla pocit, že terapie nemají smysl, protože by nikdo nepochopil, jak se cítí.

Zrodila se hvězda

I když za sebou měla otřesnou zkušenost, se kterou se nepříliš úspěšně vyrovnávala, před kamerou slavila úspěchy. Po boku Harrisona Forda excelovala ve filmu Svědek, její životní rolí se pak stala ta po boku Toma Cruise, kdy hrála leteckou instruktorku Charlie Blackwood ve velkofilmu Top Gun.

S Jodie Foster zářila ve filmu Znásilnění, kdy hrála obhájkyni brutálně znásilněné servírky. Měla prý pocit, že by jí tato role mohla pomoct vyrovnat se s vlastním osudem.

Ve skutečnosti ale hledala útěchu na dně lahve a navazovala neperspektivní vztahy s muži, protože si myslela, že si nezaslouží být šťastná.

Otevřela si bar U Kelly

Nakonec se provdala za obchodníka s jachtami Freda Tillmana, cítila se u něj v bezpečí a narodily se jim dvě dcery. Ač se zdálo, že vztah je naplněný, Kelly se nedokázala s minulostí vyrovnat, bylo pro ni těžké podívat se pravdě a svému manželovi do očí a přiznat, kdo opravdu je.

Když byl její muž zatčen za sex s prostitutkou, rodina se rozhodla odstěhovat na Floridu, kde si otevřeli bar U Kelly. Zde herečka našla svoji spřízněnou duši v servírce Melanii a společně s ní k alkoholu přidala i drogy.

Nakonec se jí podařilo ze závislosti dostat, s manželem se rozvedla, s Melanií začala žít a našla si práci jako poradkyně pro závislé a jako dobrovolná návštěvnice ve věznici.

Comeback i coming out

Do Hollywoodu se nakonec načas vrátila a rozhodla se přestat předstírat a lhát o tom, kdo doopravdy je. Přijala roli v seriálu o skupince lesbických žen Láska je láska a v roce 2009 otevřeně přiznala, že s muži skončila.

Řekla, že život je o hledání cesty k sobě samé a lásky k sobě a že příliš dlouho považovala za důležité, co si o ní myslí okolí.

Ač se ještě v několika filmech a seriálech objevila, plně se k hraní nevrátila. Odmítla hrát podle pravidel Hollywoodu a musí za to prý platit.

Proč se neobjevila ve veleúspěšném pokračování Top Gun: Maverick? Podle mnohých existují jen dvě možná vysvětlení: režisér chtěl dát příležitost novým postavám a pak ageismus, který diskriminuje starší herečky…

Ona prý řekla, že vypadá na svůj věk a je tlustá, necítila by se před kamerou dobře. Raději zůstane sama sebou.

Zdroj: vlasta.cz, uk.movies.yahoo.com, thelist.com

Související články