Kevinův výkon v Tanci s vlky si Oscara zasloužil, a když si za Robina Hooda ulovil od filmových kritiků Malinu, o které žádný herec nesní, nevadilo mu to. Už dávno nebyl závislý na popularitě, patří mezi nejbohatší osobnosti Hollywoodu. Díky tomu si mohl filmy vybírat, a dokonce je i režírovat.

Hra s pálkou

Kevin se narodil a vyrůstal v Kalifornii. V občance má datum 18. ledna 1955, to znamená, že letos ho čeká poslední rok věku se šestkou na začátku. Původně však snil o kariéře profesionálního hráče baseballu. Díky sportovnímu talentu získal stipendium na univerzitě a studoval obchod. Do vytoužené vrcholové ligy Major League se nedostal, a tak se zaměřil na herectví. Klika!

Zdroj: Youtube

Tanec s vlky

Na rok 1990 Kevin Costner nezapomene. Do natáčení filmu Tanec s vlky dal všechno. Štáb bojoval i s nepřízní počasí a nedostatkem financí. Zhodnotilo se to ve dvanácti oscarových nominacích. Film nakonec ulovil ocenění nejlepší film, kamera, střih, hudba a zvuk. Šťastnou sedmičku uzavírala zlatá soška za režii pro Kevina. Stíhal totiž hrát i říkat ostatním, co mají před kamerou dělat.

Dobré srdce

Tak by mohlo znít Costnerovo indiánské jméno. Miluje nejen westerny a přírodu, ale také se aktivně věnuje různým iniciativám, které se snaží vylepšit svět ochranou přírodních zdrojů. Neposílá jen peníze, ale sleduje, jak pomohly. Zaujaly ho například technologie na čištění ropných skvrn.

Osobní strážce

Hit se natáčel od 25. listopadu 1991 do 27. března 1992 na Floridě, v Kalifornii a New Jersey v USA. Kevin film The Bodyguard produkoval a přidělil si hlavní roli. Jeho postava má jasný úkol: Nikdy ji nespusť z očí. Nikdy nic nepodceňuj. Nikdy se nezamiluj. Jak to dopadlo, už víte. O roli zpěvačky Rachel byla velká mela, stály o ni Madonna, Mariah Carey, Dolly Parton. Neumíme si představit, že by hrály a zpívaly lépe než Whitney Houston. Ovšem Kevin prozradil, že se ho lidé ptali, jestli mu nevadilo hrát se ženou tmavé pleti. Když v roce 2012 zpěvačka zemřela, Kevin na pohřbu řekl: „Navzdory úspěchu pořád pochybovala, jestli je dost dobrá. Nebylas jen dobrá, bylas úžasná. Mou roli bodyguarda mohl hrát kdokoliv, ale roli Rachel jsi mohla hrát jen ty.“ Film stál 25 milionů dolarů a vydělal 411 milionů.

Lásky a milenky

Kevin patří mezi solidní muže. S první velkou láskou, spolužačkou Cindy Silvou, se oženil po třech letech známosti. Byli spolu 16 let a vychovali dvě dcery a syna – Anne, Lily, Joea. Z dalšího vztahu s Bridget Rooney, tentokrát na psí knížku, se zrodil syn Liam. Charismatický herec se objevoval také po boku krásné modelky Elle Macpherson. Ve světě modelingu si nakonec našel i manželku číslo dvě.

Bez happy endu

Dlouhých 18 let bylo manželství Kevina Costnera a Christine Baumgartner jako vzor krásného, pevného vztahu. Manželé spolu mají syny Caydena (17) a Hayese (15) a dceru Grace (14). Loni vypukl rozvod a konec v nedohlednu. Problém je, jak asi tušíte, finanční. Herec platí bývalé o devatenáct let mladší modelce každý měsíc částku, která je asi tři miliony korun. Prý nestačí na to, aby dětem mohla dopřát stejnou úroveň života, jako když jsou s tátou. Christine byl chtěla o milionek víc.

Stojí za vidění

  • Příběh muže, který bohatým bral a chudým dával, má nadčasové kouzlo. Robin Hood: Král zbojníků je dobrodružný film pro celou rodinu.
  • Super romantický snímek se skrývá pod názvem Vzkaz v lahvi. Ovšem připravte si krabici kapesníků.
  • Talent a znalosti sportovního světa zúročil Kevin ve filmu Velký draft ze světa amerického fotbalu.

Zdroj: vlasta.cz youtube.com csfd.cz

Související články