Polobůh se třemi mozkovými příhodami

Seriál Herkules vyprávěl příběh poloboha, který se vyznačoval nadlidskou silou. Tu využíval k tomu, aby bojoval proti zlu, pomáhal slabým a bránil se proti útrapám, které mu do cesty stavěla jeho nevlastní matka Héra.

Celkem bylo natočeno šest sérií tohoto seriálu, ale ta poslední měla už jen osm epizod místo obvyklých třinácti až čtyřiadvaceti. Zpočátku skvělá sledovanost šla totiž rapidně dolů a tvůrci se rozhodli už další díly nenatáčet.

Tvorbu seriálu navíc zkomplikoval zdravotní stav hlavní hvězdy, Kevin Sorbo totiž prodělal tři mozkové příhody, a tak museli scenáristé přepisovat děj a zvát hostující hvězdy.

VIDEO: Kevin Sorbo se seznámil se svou ženou při natáčení Herkula. Podívejte se.

Zdroj: Youtube

Kevin Sorbo byl vždy velkým sportovcem. Během studií se věnoval americkému fotbalu, rugby i baseballu. Samozřejmě také posiloval, a tak se mohl pochlubit svalnatým tělem, díky kterému se kromě herectví věnoval i modelingu.

Pořádně ho potom zúročil v seriálu Herkules, kde vystupoval převážně s odhalenou hrudí. Aby mohl některé scény točit sám a bez dubléra, trénoval také bojová umění.

Konzervativní křesťan

Další významnou rolí Kevina Sorba byl kapitán Dylan Hunt ve sci-fi seriálu Andromeda. Ten se vysílal v letech 2000 až 2005. Herectví se Kevin věnuje stále, ale životní role už má zřejmě za sebou.

Pro Fox News se před časem nechal slyšet, že ho přestal zastupovat jeho dlouholetý agent a oznámil mu, že pro něj v Hollywoodu nemají moc práce, protože je příliš konzervativním křesťanem.

Herec má ovšem vlastní produkční společnost a do projektů se sám obsazuje. Miliony na svých filmech asi netrhne, ale lepší nějaká práce než žádná.

Herec na sebe také čas od času upozorní poněkud kontroverzními názory. Zastal se například z antisemitismu obviňovaného snímku Umučení Krista a během pandemie covidu sdílel na svém Facebooku nepodložená tvrzení a vyvrácené mýty o nemoci i očkování.

Věrný jedné ženě

Přestože v profesním životě to Kevin Sorbo nemá podle všeho moc jednoduché, jeho osobní život působí velmi idylicky. Jeho velkou oporou je manželka Sam, americká herečka, se kterou se seznámil, když se objevila v epizodní roli Herkula.

Přeskočila jiskra a v roce 1998 se vzali a mají spolu tři děti. Patří díky tomu k nejstabilnějším párům Hollywoodu a za pomoci své produkční společnosti šíří křesťanské hodnoty a poukazují na důležitost rodiny.

Zdroj: vlasta.cz, idnes.cz, foxnews.com, csfd.cz, kinobox.cz

Související články