Na herectví se dala kráska s laním pohledem i přesto, že není zrovna extrovertní typ. V jednom z rozhovorů řekla, že se někdy i bojí a cítí, že někteří lidé jsou otevřenější a spontánnější než ona, přesto ale touží zkoušet nové věci.

„Touha po herectví byla asi silnější než bloky, které v sobě mám. Takže jdu a bojuju. Nebo plavu, když musím…“ Na dramatický kroužek ji v šesti letech přihlásil tatínek, který v Praze vystudoval FAMU, a měl tudíž k filmařině hodně blízko.

Zdroj: Youtube

Introvertka přes koleno?

Klára Issová, sestřenice herečky Marthy Issové, se narodila 26. dubna 1979 jako třetí dítě do rodiny české maminky a syrského tatínka a dětství prožila ve Zdibech u Prahy. Má dva starší bratry, Salim je fotograf, Michel vystudoval obchodní akademii a pracuje jako grafik.

Český dědeček byl prý zadumaný a introvertní chlap a syrský dědeček byl také introvert, přestože byl ředitelem nemocnice v Damašku. Možná tady je zakopaný genetický pes.

Indiánské léto jí nastartovalo kariéru

Poprvé stála před kamerou v televizním filmu Pozor na Kozoroha v roce 1994, to byla ještě na pražské konzervatoři, kde studovala hudebně-dramatický obor.

Tam ji objevil Saša Gedeon a obsadil ji v roce 1995 do svého absolventského filmu Indiánské léto spolu s Tatianou Vilhelmovou, dnes Dykovou. Filmaři se začali ozývat jeden po druhém a Klára začala točit jako divá.

Českého lva získala dvakrát

Za Indiánské léto byla nominována na Českého lva v kategorii nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli, v roce 1997 získala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli za ztvárnění Veroniky ve filmu Nejasná zpráva o konci světa. V roce 2000, rok po dokončení konzervatoře, získala Českého lva za film Anděl Exit.

Nemá ráda škatulkování

Mladá Klára Issová se tak zařadila do škatulky filmové herečky, což brala trochu jako podceňování. Dokonce i profesoři na DAMU počítali s tím, že se její kariéra bude ubírat spíše cestou filmu.

Proto se se spolužačkou Kateřinou Velebovou rozhodly „něco“ si vyprodukovat samy. Šlo o představení Služky v A studiu Rubín, děvčata sehnala granty a Klára dala do projektu vlastní peníze, které vydělala na filmu Anděl Exit.

Spolupráce s Hřebejkem i zahraničím

Služky se pak hrály pět let a na premiéru v roce 2000 přišel známý režisér Jan Hřebejk. „Zavolal do produkce, že by chtěl přijít, my z toho měli stres, protože mezi rodiči, sponzory, spolupracovníky a kamarády jsme v tom malém hledišti těžko hledali volnou židličku. On mi druhý den nabídl roli Constance v Amadeovi. S Bartoškou a Langmajerem! Smůla se prolomila.“ Klára Issová také často spolupracovala se zahraničními produkcemi, dalo jí to nepřenositelnou zkušenost.

Chtěla děti už od šestnácti

V jednom z rozhovorů herečka řekla, že není příliš plánovací typ, ale o dětech prý začala přemýšlet hodně brzy, přesněji v šestnácti. „Biologické hodiny mi začaly tikat, když mi při natáčení Nejasné zprávy o konci světa vrazili do ruky miminko. Probudila se ve mně šílená touha po dětech. Pak se zase utlumila, protože jsem usoudila, že je to moc brzo a na vytvoření opravdové rodiny žena potřebuje toho správného partnera. Každý si přeje potkat toho pravého, aby vztah vydržel a láska se nevytratila.“

Na partnery má smůlu

To se ale herečce dosud nepodařilo. Před lety byla čtyři roky šťastná po boku režiséra Davida Ondříčka, kterého jí ale přebrala sestřenice Martha Issová poté, co se rozešla s hercem Jakubem Prachařem.

Zklamání Kláry bylo natolik bolestné, že spolu sestřenice od té doby nemluví a nestýkají se. Martha Issová je dnes s Ondříčkem už dvanáct let, vzali se a mají spolu dvě dcery.

Na červeném koberci pózovali všichni dohromady

Klára se z rozchodu dlouho vzpamatovávala. Až na zahájení karlovarského filmového festivalu v roce 2017 představila svého nového a mladšího přítele Jakuba Kopu, který nebyl ze světa šoubyznysu.

Dokonce se tehdy fotili i s Marthou a Ondříčkem. Byli spolu skoro pět let a dokonce se mluvilo i o plánované svatbě. Místo svatby ale přišel v roce 2022 rozchod a herečka si opět zvykala na samotářský život.

Žije sama a soukromí si střeží

Od té doby si své soukromí velmi střeží a do společnosti chodí převážně sama či v doprovodu přátel. „Někdy dělám to, že se ráno probudím a samu sebe pozdravím. Řeknu si, dobré ránko, Klárko. Tak co, člověk je sám doma. Ani nechodím k zrcadlu. Často odcházím z domova, aniž bych se do toho zrcadla koukla,“ prozradila se smíchem v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Našla sebe sama a cítí se v pohodě

Dnes se herečka cítí vyrovnaná a v pohodě. „Od patnácti let, co jsem začala dospívat, jsem cítila, že mi něco brání být sama sebou. Díky návštěvám u psychologa jsem pochopila, že to bylo i ne úplně šťastnými vztahy doma, nevyznala jsem se v nich obecně a měla jsem v sobě i zažité určité struktury. Výrazně mi ale pomohla práce s energií a četba ezoterických knih. Začala jsem více pociťovat, co je mi libé, co ne, a podle toho se rozhodovat,“ otevřela se sympatická herečka před lety v jednom z rozhovorů.

Zdroj: Vlasta.cz, časopis Květy, Dotyk.cz, Blesk

Související články