Přestože přesný typ rakoviny zůstává zatím neznámý, Buckinghamský palác informoval veřejnost o tom, že král Karel III. okamžitě zahájil léčbu a navzdory situaci se cítí dobře a je plný optimismu ohledně svého zotavení. Údajně se také těší na návrat k plnění svých královských povinností.

Zdroj: Youtube

„Během nedávného hospitalizačního zákroku krále kvůli nezhoubnému zvětšení prostaty byl zaznamenán samostatný problém, který vzbuzuje obavy. Následné diagnostické testy identifikovaly formu rakoviny. Jeho Veličenstvo dnes zahájilo plán pravidelných léčebných procedur, během nichž mu lékaři doporučili odložit plnění veřejných povinností. Po celou tuto dobu bude Jeho Veličenstvo nadále vykonávat státní záležitosti a úřední papírování jako obvykle,“ uvádí se v oficiálním prohlášení, které vydal na Instagramu Buckinghamský palác.

Král bude pracovat z domova

Král se momentálně zdrží veškerých veřejných akcí a bude se účastnit jen nezbytně nutných setkání. I nadále bude preferovat on-line kontakt s veřejností a věří, že se brzy se všemi setká. Svým příznivcům děkuje za podporu. „Král je vděčný svému lékařskému týmu za rychlý zásah, který byl umožněn díky nedávnému zákroku v nemocnici. Jeho léčba se nese v pozitivně laděném duchu a těší se na to, že se co nejdříve vrátí k plnému výkonu veřejné služby," znělo dále v oficiálním prohlášení. O svou diagnózu se král rozhodl podělit, aby se předešlo spekulacím. A také aby dodal sílu lidem, kteří se potýkají se stejnou diagnózou.

Podle dostupných informací by král Karel III. neměl trpět rakovinou prostaty, ale zcela jiným typem nádoru. Detaily ani průběh léčby prozatím nebyly zveřejněny. Celý svět momentálně doufá, že se král co nejdříve uzdraví a brzy se plnohodnotně vrátí ke všem činnostem.

Zdroj: Vlasta.cz, Instagram, BBC, euronews

Související články