Po odchodu do důchodu Martina Fišera (v podání Ondřeje Pavelky) se Michal (David Matásek) začne zamýšlet nad tím, zda jeho čas také nenadešel. Po ukončení vztahu s Táňou (Jana Kolesárová), která se stala jeho nadřízenou, se Michal více věnuje roli dědečka a snaží se na vlastní pěst opravit rozbité manželství své dcery Míši (Elizaveta Maximová). To ale není vše, vyšetřovatelský tým se otřese v základech, když se na scéně objeví nová asistentka Tereza Slámová.

Zdroj: Youtube

Parta poldů se tak rozroste o další ženu. Výběr filmařů pro tuto roli však probíhal poměrně netradičně, možná proto, že je tlačil čas. „Moje agentka Petra Svarinská mi napsala, abych se šla ukázat na jeden casting. Vzpomínám si, že jsem byla hrozně nervózní, protože jsem to vůbec nestíhala, celá Praha byla ucpaná. Když jsem dorazila, zkusili jsme tři situace a nechápala jsem, proč na mně rovnou zkouší kostýmy. Postavili mě k Davidovi a nakonec mi řekli přímo v ten večer, že mě berou. Dali mi do ruky scénář a já odjížděla překvapená a šťastná, že to vyšlo,“ popisuje svůj vstup do seriálu Barbora, která byla obsazena na poslední chvíli.

Ze setkání s Davidem Matáskem byla přitom mladá herečka velmi nervózní. „Už od prvního setkání byl ale velmi milý, vstřícný a přátelský. Hodně mi pomáhal s tím, že jsem naskočila už do rozjetého vlaku. Nasmáli jsme se a cítila jsem se fakt dobře, takže ze mě všechno opadlo. I když natáčení šesté série skončilo, stále jsme v kontaktu. Když je v Bratislavě, tak mi napíše, jestli tam náhodou nejsem. Byla jsem se za ním podívat i v divadle,“ prozradila.

Svou roli si pochvaluje

Barbora již měla představu o tom, jaké bude současné natáčení, protože se účastnila obdobného televizního projektu, jenž se natáčel a vysílal na Slovensku. „První velká příležitost tady a hned seriál podobný tomu, který mám za sebou,“ směje se herečka, která sice pochází ze Slovenska, ale už řadu let žije v České republice. Jsem ráda, když mě někdo pochválí, že není slyšet slovenský přízvuk. Dávám si záležet,“ přiznala Bezáková. A co se tedy bude dít? Své místo najde docentka Slámová v laboratoři. Diváci si ji jistě oblíbí, jelikož je inteligentní a má smysl pro humor, což zajímavě kontrastuje s Michalovou přímou a nekompromisní upřímností.

Diváci se mohou těšit na ateliéry seriálu ZOO

V prvním díle seriálu, který se nazývá Křídla spravedlnosti, se vyšetřovací tým v rámci svého posledního případu dostane do prostředí televizního seriálu, kde byla zavražděna jedna ze scenáristek. Během vyšetřování odhalují složité vztahy mezi členy filmového štábu a snaží se neztratit hlavu v lesku showbyznysu. Pro natáčení scén bylo využito ateliérů seriálu ZOO.

„Tvůrci seriálu se na několik dní přesunuli do ateliérů ZOO, což vyžadovalo pečlivé plánování, aby se natáčení nekřížilo s běžným provozem ZOO. Pro potřeby natáčení byly využity dekorace přípravny pro zvířata, které se proměnily v pitevnu. Byt Veroniky Freimanové se stal místem vraždy a její kancelář posloužila jako scéna pro kancelář scenáristů. Scéna, ve které David Matásek zneškodní zloděje jedním úderem, byla točena na stejném místě, kde Sabina Laurinová jako Alice Novotná zažije přepadení,“ prozradil PR koordinátor Josef Ducký o zajímavém propojení natáčení s jiným projektem televize Prima.

Zdroj: Vlasta.cz, Prima.cz, seriál Polda

Související články