Seriál Krok za krokem se vysílal od roku 1991 do roku 1998 na stanici ABC, odkud se přesunul na CBS. V posledních řadách se ale Cody už neobjevil, „nahradil“ ho potřeštěný Francouz Jean-Luc, který byl obchodním partnerem Carol v jejím salonu krásy. Proč Sasha Mitchell alias Cody zmizel ze seriálu? A jak na svou roli vzpomíná?

Zdroj: Youtube

Cody byl dobrák od kosti

Suzanne Somers jako Carol a Patrick Duffy jako Frank byla známá jména, ovšem když se v seriálu objevil Sasha Mitchell jako Frankův synovec Cody, stal se nejoblíbenější postavou on. Ovšem nebyla to první role, kde se potkal s Patrickem Duffym, Sasha si zahrál jeho synovce také v populárním seriálu Dallas. Cody v Kroku za krokem bydlel v dodávce na příjezdové cestě Lambertových a byl to tak trochu důvěřivý „idiot“, který často říkal „čéče“ nebo „v žádném případě“. Hlupák ale rozhodně nebyl, nikdy neudělal špatné rozhodnutí a byl to dobrák, který chtěl s každým vycházet. A v seriálu prokázal ještě jeden talent, když v jedné epizodě předvedl svoje dovednosti bojových umění. Později se pak objevoval hlavně ve snímcích o kickboxerech.

Proč „Kouďáka“ vyhodili?

Byl oblíbený, dokud si to nepokazil. V roce 1995, když mu bylo sedmadvacet, údajně napadl svou 25letou manželku. Na tísňovou linku tehdy zavolala jeho tchyně a žalobci ho obvinili z ublížení na zdraví. U soudu jeho bývalá žena prohlásila, že ji Mitchell bil už dříve a že jí způsobil dokonce otřes mozku. Byl obviněn také z ohrožování dětí (s manželkou měli čtyři potomky), ale ani v jednom případě se nepřiznal a vinu odmítal. O rok později ho odsoudili ke třem letům podmínečně. Pátá série Kroku za krokem tak byla pro Mitchella zároveň poslední.

Chránil jen své děti

O incidentu se rozpovídal až v roce 2002 v rozhovoru pro Entertainment Tonight a tvrdil v něm, že jen chránil jejich děti před bývalou manželkou. Ta byla podle něj v té době závislá na drogách. Jejich čtyři děti později skončily v jeho péči, přičemž matka měla omezené návštěvy. V roce 2010 se oženil podruhé, ale vztah se po pěti letech rozpadl a došlo k rozvodu.

Co dělá Cody v současnosti

Na obrazovkách ho moc vidět není, před třemi lety se ale objevil v komedii Rodiče na tahu se Salmou Hayek a Alecem Baldwinem. Jinak se živí rukama, pracuje jako certifikovaný svářeč. Rád vaří, užívá si svoje čtyři děti a je pravidelným návštěvníkem posilovny. Dnes byste v něm už toho hubeného kluka z Kroku za krokem nepoznali ani omylem, je z něj hora potetovaných svalů. A jestli mu vadí, když mu lidé dodnes předhazují „Kouďáka“? V rozhovoru pro Hardcore Graveyard řekl: „Je dobré lidi rozesmávat. To je důvod, proč si vás pamatují. Když umíš lidi rozesmát, mají tě rádi.“

Zdroj: vlasta.cz, collider.com, csfd.cz, step-by-step.fandom.com

Související články