Ne každý má to štěstí, že prožívá život jako z pohádky. Zpěvačka Lady Gaga je sice populární a všichni ji milují, jenže šrámy na její duši se nikdy úplně nezacelí.

Šikana od spolužáků

Jedna z nejpopulárnějších zpěvaček současnosti Lady Gaga se narodila 28. března 1986 v New Yorku. Když jí byly čtyři roky, matka Cynthia ji přihlásila na hodiny klavíru a brzy se ukázalo, že má jedinečný hudební sluch. 

Ve čtrnácti letech ji pak Cynthia začala brát do klubů, kde vystupovala v rámci tzv. večerů s volným přístupem k mikrofonu. Ačkoli ji hudba od dětství dělala šťastnou, ve škole měla hodně nepřátel.

Lady Gaga se dokonce později přiznala, že ji spolužáci šikanovali. Dokonce založili facebookovou stránku, kde veřejně vyjadřovali svoji nenávist a vulgárně ji uráželi. 

Chtěla být hubená jako baletka

Když byla zpěvačka na střední škole, chtěla být krásná a hubená jako baletka. Bohužel se jí to ale vymklo z rukou a od svých patnácti letech bojovala s bulimií a anorexií.

„Pořád jsem jen zvracela, a přitom jsem stejně byla jen malá Italka,“ odhalila s tím, že i když je to těžké, důležité je se s tím někomu svěřit. 

Lady Gaga se tak v roce 2013 rozhodla spustit stránku „Body Revolution“ na svém webu Little Monsters. Ve snaze inspirovat ke statečnosti zveřejnila své neretušované fotografie jen ve spodním prádle a zprávu o svých bojích s poruchami příjmu potravy. 

Zdroj: Youtube

Producent ji sexuálně obtěžoval

O rok později se Lady Gaga svěřila, že ji v mládí sexuálně obtěžoval hudební producent. „Nikomu jsem to neřekla dlouhých sedm let. Nevěděla jsem, jak o tom přemýšlet a jak to přijmout. Nevěděla jsem, jak se neobviňovat nebo si nemyslet, že je to moje vina,“ odhalila svou traumatizující zkušenost.

Znepokojivou životní událost přenesla do písně Till It Happens To You (Dokud se ti to nestane), kterou napsala společně s Dianne Warren pro film The Hunting Ground z roku 2015. „Pokaždé, když ji poslouchám, tak pláču,“ říká zpěvačka s tím, že to v ní dodnes vyvolává bolestivé vzpomínky. 

Trauma, kterého se nikdy nezbaví

V příštích letech se u zpěvačky v souvislosti se sexuálním obtěžováním rozvinula posttraumaticko-stresová porucha. „Neměla jsem nikoho, kdo by se staral o mé duševní zdraví,“ prozradila Lady Gaga.

Vše se proto postupně začalo zhoršovat. Zpěvačka začala pociťovat fyzickou chronickou bolest, fibromyalgii, záchvaty paniky, a dokonce se u ní objevily sebevražedné myšlenky a masochistické chování. 

Bez marihuany se neobešla

Když už Lady Gaga nevěděla, kudy kam, začala se léčit po svém – marihuanou. Byla schopna vykouřit klidně i dvacet cigaret čisté marihuany denně. Byla na ní závislá.

„Žila jsem v úplně jiném světě, byla jsem otupělá, musela jsem přestat.“ Vyzkoušela ale i další drogy, jako třeba kokain, který často kombinovala s prášky na předpis.

Zrodila se hvězda

Začátkem roku 2018 Lady Gaga oznámila svým příznivcům, že si zahraje ve filmu Zrodila se hvězda hlavní představitelku Ally. Snímek režíroval herec Bradley Cooper, který hrál hvězdu country Jacksona Mainea. 

Film nakonec zlomil rekord nejvýdělečnějšího snímku se zpěvačkou v hlavní roli, který do té doby držel Osobní strážce s Whitney Houston, jenž vydělal 411 milionů dolarů.

Kromě toho také získal Zlatý glóbus za nejlepší filmovou písničku (Shallow), cenu National Board of Review za nejlepší herečku a také osm nominací na Oscara. Sošku ale nakonec získal pouze jednu, a to za nejlepší píseň (Shallow). 

Během galavečera předávání Oscarů Lady Gaga s Bradleym Cooperem tuto píseň zazpívali naživo a působili tak autenticky, že se v té době spekulovalo, jestli náhodou v soukromí netvoří pár.

Dvoje zásnuby, žádná svatba

Ačkoli je kariéra zpěvačky hvězdná, v milostném životě dlouho pokulhávala. V roce 2011 se při natáčení videoklipu seznámila s hercem Taylorem Kinneym a rychle se do sebe zamilovali.

Začali spolu randit a v únoru 2015 se zasnoubili. Místo svatby ale přišel v červenci roku 2016 rozchod.

Lady Gaga ale dlouho sama nezůstala a v roce 2017 ukázala nového přítele Christiana Carina. I s ním se zasnoubila, ovšem ani v tomto případě k oltáři nedošli.

Konečně pan Božský?

V posledních několika letech je Lady Gaga zamilovaná do obchodníka Michaela Polanského. Vzájemné souznění duší odhalila na Instagramu v roce 2020.

Polansky je možná prvním mužem, který se do zpěvačky nezamiloval kvůli slávě a bohatství. Všeho má sám dostatek. Jedná se totiž o muže s velmi tučným kontem. 

Má ale také dobré srdce, protože je generálním ředitelem společnosti Parker Group, která zastřešuje charitativní iniciativy a rovněž řídí institut imunoterapie rakoviny.

Polansky vystudoval aplikovanou matematiku a počítačové vědy na Harvardu, jde o chytrého člověka, který se rozhodl zasvětit život pomoci druhým. 

Zdroj: Vlasta.cz, Nickiswift.com, Csfd.cz, Businessinsider.com

Související články