K Vánocům neodmyslitelně patří film Láska nebeská. Co dnes dělají herci z tohoto kultovního snímku?

Zdroj: Youtube

Liam Neeson

Postava Daniela, který se stará o nevlastního syna poté, co jeho manželka zemřela, byla skvěle vybalancovaná. Herec Liam Neeson byl už tehdy velkou hvězdou, měl za sebou role ve filmech Schindlerův seznam, Rob Roy nebo Star Wars. Po Lásce nebeské se ale vyprofiloval jako akční hrdina. Zazářil ve snímku 96 hodin nebo Noční běžec. Role Daniela z Lásky nebeské se mu však do života prolnula víc, než by chtěl. V roce 2009 i jemu zemřela životní láska, manželka Natasha, kvůli které dokonce v roce 1994 odmítl roli Jamese Bonda. Chvíli po tragické události bojoval s alkoholem, ale dokázal sebrat sílu a vzchopit se pro své dva syny.

Hugh Grant

Britský devadesátkový romantik Hugh Grant nemohl v Lásce nebeské chybět. Byl hvězdou před Láskou nebeskou a je jí i dnes. Objevil se v Deníku Bridget Jonesové, v romantických komediích Hudbu složil, slova napsal a Učitelem z nouze nebo ve snímku Božská Florence. S láskou to ale Hugh Grant měl v soukromém životě turbulentní. Zarytý starý mládenec si nelámal hlavu s věrností, a to ani ve chvíli, kdy s bývalou přítelkyní Tinglan Hong čekal druhé dítě. Ve stejné době totiž čekala jeho dítě i Anna Elisabeth Eberstein. S ní si nakonec pořídil hned 3 ratolesti a v roce 2018 se dokonce konala svatba. Po sňatku se proměnil nejen sám Grant, ale také jeho role. Objevuje se v komediálních a také akčních snímcích.

Emma Thompson

Role Karen ve filmu Láska nebeská, kterou ztvárnila britská herečka Emma Thompson, oslovuje i dnes tisíce žen na celém světě. Důvodem je uvěřitelnost, s jakou je role podváděné stárnoucí ženy ztvárněná. Emma Thompson do ní vložila své vlastní vzpomínky na nevěru bývalého manžela, herce Kennetha Brannagha. Možná i díky tomu se dokázala s ním a také s jeho tehdejším objektem zájmu, herečkou Helen Bonham Carter, setkat při práci na filmech Harry Potter. Její „psychoterapie“ navíc zafungovala i v soukromí a v roce 2003 se herečka podruhé vdala za herce Grega Wise, s nímž má dvě děti.

Keira Knightley

Ani na herečku Keiru Knightley svět nezapomněl. Získala Oscara za roli ve filmu Pýcha a předsudek, objevila se v Pirátech z Karibiku nebo ve filmu Anna Karenina. V roce 2007 byla nejlépe placenou herečkou na světě. V roce 2013 se provdala za hudebníka Jamese Rightona a má s ním dvě děti.

Bill Nighy

Ošuntělý rocker Billy Mack je postavou, která dává filmu Láska nebeská grády a je skvělým protipólem ke vší té romantice. Herec Bill Nighy, který za tuto roli získal ocenění BAFTA, se do srdcí fanoušků později zapsal rolí v Pirátech z Karibiku nebo Harrym Potterovi.

Zdroj: vlasta.cz usmagazine.com

Související články