Zpěvák Lenny Kravitz se narodil 26. května 1964 v americkém New Yorku. Jeho otec Sy Kravitz byl ukrajinsko-americký Žid, který se živil jako producent, matka Roxie Roker pak bahamská herečka. Své jméno dostal podle strýce, který padl v korejské válce.

Vše začalo boucháním do hrnců

Lenny vyrůstal na Manhattanu pod vlivem několika hudebních stylů v čele s R&B, jazzem či blues. Hudbu miloval už od dětských let, v pouhých třech si doma postavil vedle sebe hrnce s pánvemi a hrál na ně jako na bicí. Už v pěti letech pak všem říkal, že chce být hudebníkem. Rodiče ho od začátku podporovali a brali ho na koncerty.

VIDEO: Podívejte se na nahého a neskutečně sexy Lennyho Kravitze v nejnovějším klipu. Rozkrok si zakrývá jen dlaní…

Zdroj: Youtube

Když bylo Lennymu deset let, dostala jeho matka roli v seriálu The Jeffersons a celá rodina se přestěhovala do Los Angeles. Lenny se připojil ke Kalifornskému chlapeckému sboru, kde vystupoval s klasickým repertoárem a dostali se společně i do Metropolitní opery.

Během života v Los Angeles se Lenny Kraviz zamiloval do rockové hudby. S láskou poslouchal Rolling Stones, Beatles, Led Zeppelin, Black Sabath či Aerosmith. Přitahoval ho cool styl, holky a životní styl spojený s rock’n’rollem. 

Oběť sexuálního obtěžování

Během dospívání prožil Lenny Kravitz také sexuální obtěžování. Stalo se tak, když rodiče nebyli doma a chlapce hlídal příbuzný či příbuzná, tato osoba ho v nestřeženém okamžiku začala v jeho pokoji osahávat.

Zpěvák vše odhalil až po dlouhých letech, ovšem nespecifikoval, zda se jednalo o muže, či ženu. Kravitz ale říká, že nepříjemný zážitek z dob dospívání nevnímá jako traumatizující útok, vliv na něj však měl. Paradoxně ale pozitivní, protože si díky němu uvědomil, že si nikdy nemůže na nikom cokoli vynucovat.

Krach manželství po šesti letech

V roce 1985 se Kravitz seznámil s herečkou Lisou Bonet. Dva roky se přátelili, než se do sebe zamilovali. V roce 1987 se zpěvák kvůli své partnerce přestěhoval do New Yorku a vzali se.

Byli krásným párem, který se často objevoval na titulních stránkách různých časopisů a bulvárních novin. Šťastné okamžiky spolu prožívali v prosinci 1988, kdy se jim narodila dcera Zoë, jež je dnes herečkou, zpěvačkou a také modelkou. Manželství nakonec ale vydrželo pouhých šest let.

Modelky mu nedaly spát

Pohledný zpěvák nikdy neměl o ženy nouzi. V letech 1991–1996 randil s francouzskou zpěvačkou a modelkou Vanessou Paradis, v roce 2001 pak tvořil pár s brazilskou modelkou Adrianou Lima, se kterou se dokonce i zasnoubil.

Lima se objevila i v jednom z jeho singlů, jenže ani tak ke svatbě nedošlo. Krátce chodil také s herečkou Nicole Kidman, ale ani tu si nevzal, ačkoli jí nasadil zásnubní prsten

Držel dlouhý celibát

Zpěvák o sobě říká, že je křesťanem v náboženském slova smyslu, ale rovněž se považuje za Žida. „Jsem napůl Žid, napůl černoch a vypadám jako něco mezi tím,“ popisuje sám sebe.

Na zádech pak má vytetovaný nápis Mé srdce patří Ježíši Kristu. V roce 2005 odhalil, že je připraven držet celibát do té doby, dokud se neožení. Ještě o šest let později tvrdil, že slib stále plní, ale v roce 2014 vše přehodnotil. Nejspíš mu vášnivé radovánky začaly chybět. 

Věří, že tu pravou teprve potká

V posledních letech je Lenny Kravitz oficiálně nezadaný. Ačkoli během svého života vystřídal mnoho partnerek, nikdy neměl pocit, že by měl po svém boku tu pravou. Vždy si myslel, že s jinou ženou mu může být mnohem lépe. Dnes ale cítí, že dospěl, zesílil a má větší disciplínu. 

„Už jsem si prošel spoustou vztahů a nemůžu říct, že bych za tu dobu nechyboval. Měl jsem hodně co se učit, ale teď už mám pocit, že jsem na to opravdu připravený,“ říká herec, který sdílel na Instagramu video z posilovny. Zajímavé je, že cvičí v kožených kalhotách, které pravidelně nosí na svých koncertech.

Jestli na svou vypracovanou muskulaturu ale přiláká svou osudovou lásku a třeba i partnerku, se kterou přivede na svět své druhé dítě, na to si budeme muset počkat.

Zdroj: vlasta.cz, people.com, esquire.com, idnes.cz, super.cz, tyden.cz

Související články