Leoš Mareš dlouhodobě patří k nejúspěšnějším a nejžádanějším moderátorům u nás. Znovu je ale o něj zájem i jako o zpěváka a daří se mu vyprodávat největší haly v Česku.

I on ale musel v minulosti začít hezky od píky a všechna sláva mu do klína zadarmo rozhodně nespadla.

Narodil se 27. dubna 1976 v Berouně a už od dětských let ho bavilo být středem pozornosti. Jeho maminka Lenka pracovala v cukrárně, otec byl zase mistrem odborového výcviku. Leoš s rodinou vyrůstal v obyčejném paneláku na okraji města a v létě jezdil pravidelně na pionýrské tábory. 

Zdroj: Youtube

Nikdy nezkazil žádnou legraci

Ačkoli šla Leošovi ve škole matematika, nejraději všechny kolem sebe bavil. „Rád jsem bavil lidi, hlavně pak v kombinaci s hudbou. Miloval jsem Michala Davida, Standu Hložka. Byl jsem vlastně klasický konzument,“ prozradil moderátor v minulosti.

Maminka na jeho dospívání pochopitelně i dnes vzpomíná s láskou. Podle jejích slov si Leoš rád domů vodil spolužáky, dával jim role a hráli hru, kterou předtím napsal. 

Chtěl, aby si ho někdo všiml

Svou první příležitost se ukázat dostal Leoš Mareš díky rozlučkovému večírku maturantek z berounské ekonomické školy. Tehdy ho požádaly, aby jim pouštěl písničky. A on svůj výběr tak dobře namixoval, že si dívky večírek skvěle užily, ale také se to rychle rozkřiklo po okolí.

Mareš tak začal dělat dýdžeje po berounských diskotékách a pomalu začínal „zadělávat“ na svou dnešní slávu. Na všechny akce se navíc vždy poctivě připravoval a na výsledku to bylo znát. Jednou dokonce dorazil v tričku s našitými kondomy, jednoduše chtěl budit pozornost.

Neuvěřitelná vytrvalost

V roce 1994 nastoupil Leoš Mareš na vysokou školu ekonomickou v Chebu, kde začal také moderovat v tamním rádiu Egrensis. Jenže jeho maminka doma tuto stanici nedokázala naladit. A protože chtěla syna moc slyšet, vypravila se do Mariánských Lázní a tam jeho vysílání poslouchala.

„Ze začátku jsem k němu byla spíš kritická a nevěděla jsem, jak s ním o jeho práci hovořit, abych ho neranila, ale na druhou stranu jsem mu strašně moc fandila a všechno naplno prožívala s ním,“ prozradila Lenka Marešová, která dodnes obdivuje synovu vytrvalost.

V Evropě 2 je dodnes

Významným způsobem se život Leoše Mareše změnil v roce 1996, kdy na křtu debutového alba skupiny Těžkej Pokondr získal kontakt na programového ředitele Evropy 2. S ním se spojil a už počátkem následujícího roku začal vysílat.

Okamžitě si to tam zamiloval a od roku 1998 začal moderovat ranní show, která na Evropě 2 vydržela dodnes. I když Mareš dobře ví, že už dávno práci v rádiu nepotřebuje, stále jí zůstává věrný, přestože to pro něj znamená velmi brzké vstávání. Práce v rádiu je pro něj srdeční záležitost, které se jednoduše nedokáže vzdát. 

Vždy věděl, že neumí zpívat

V roce 1999 nazpíval Mareš píseň Tři slova, která po dvou letech dala název i jeho vůbec prvnímu albu. Leoš v té době rád šokoval, a když se párkrát na vystoupení objevil v kožichu, vysloužil si přezdívku „pán kožichů“.

Ke své hudební kariéře se před časem znovu vrátil. O jeho vystoupení je obrovský zájem, a většina z nich bývá rychle vyprodaná. „Já vím, že už to mám s lidmi vyřešené, že neumím zpívat, a oni to chápou,“ prozradil sebekriticky Leoš Mareš v Show Jana Krause.

První manželka mu hodně odpustila

Díky práci na Evropě 2 se Leoš Mareš také poprvé vášnivě zamiloval. Zamotala mu hlavu krásná Monika Poslušná, s ní po šesti společných letech přivedli na svět syna Jakuba.

O dva roky později se ale objevily v médiích informace, že se moderátor potají stýká s modelkou Lucií Petriškovou. Lásku s Monikou Poslušnou to ale neohrozilo, a dokonce se v červenci roku 2008 vzali. 

Už pár měsíců po svatbě se ale Mareš znovu neubránil pokušení, konkrétně pak modelce Gabriele Dvořákové. I v tomhle případě ale vztah krizi ustál, a Poslušná dokonce v létě roku 2009 porodila druhého syna Matěje.

Leoš Mareš se ale milostných chvilek s Dvořákovou vzdát nedokázal a nakonec se s manželkou rozešli. 

Jedna modelka za druhou

Románek s Gabrielou Dvořákovou moderátorovi dlouho nevydržel. Sám ale nezůstal a po rozchodu postupně vystřídal modelky Hanu Svobodovou a Michaelu Kociánovou.

Hodně mediálně propíraný pak byl jeho vztah s Petrou Faltýnovou, kterou přebral kamarádovi Simonu Šteklovi. Jednou se kvůli tomu dokonce poprali v pražském baru Kozička.

S Faltýnovou prožil vztah jako na horské dráze – opakovaně se rozcházeli a zase dávali dohromady. Nakonec ale přece jen Mareš usoudil, že chce od života něco jiného, a lásky byl konec.

Módní redaktorka ho dokázala zkrotit

Nejspíš si uvědomil, že touží po rodinném štěstí, klidu a životě plném lásky a porozumění. Pustil tak do svého srdce módní redaktorku Moniku Koblížkovou a od roku 2015 spolu tvoří harmonický pár. V roce 2018 se vzali a o čtyři roky později se jim narodila dcera Alex. 

Leoš Mareš se po boku druhé manželky změnil k nepoznání. Začal posilovat, působí vyrovnaně a evidentně se mu změnil i žebříček hodnot. Váží si rodiny, pro své nejbližší by se rozkrájel.

Jeho upřímnost a otevřenost oceňují také sledující na Instagramu, kde jich má více než milion. Dnes je úspěšný nejen jako moderátor a zpěvák, ale také promotér a influencer.

Žije život, jaký vždy chtěl, a vzhledem k tomu, jak těžkou cestu k němu měl, nelze nic jiného než mu ho přát.

Zdroj: vlasta.cz, csfd.cz, idnes.cz, lifee.cz

Související články