Jako každý rok se nosí plážové účesy, především sexy vlny. Sluší každému a dají se tvořit od střední délky vlasů. Ideální je druhý až třetí den po umytí, když mají vlasy trochu přirozené struktury. Stačí je navlhčit, ideálně vodou z rozprašovače, klidně z toho, kterým hýčkáte pokojové rostliny. Chcete-li být důslední, kupte si stylingový sprej, který obsahuje SEA SALT, tedy mořskou sůl. Vlasy rozdělte křížem na čtyři pole. Každý pramen stočte kolem vlastní osy, až udělá šneka a připevněte sponkou. Nechte proschnout alespoň hodinu, nebo to urychlete fénem. Rozdělte jen prsty, mírná rozcuchanost ke stylu patří. Podle herečky Margot Robbie, která právě v roli Barbie drtí žebříčky návštěvnosti kin, ještě udělejte jednu věc. Pár pramínků spojte v týle gumičkou.

Zdroj: Youtube

Koňský ohon podle JLO

Populární zpěvačka by mohla tento účes vyučovat. Pro letní dny je ideální a snadno ho zvládnete, když dodržíte pár pravidel. Vlasy před stahováním do gumičky trochu natupírujte, hlavně nahoře, aby vytvořily mírnou bouličku. Vyberte si středně silnou gumičku v barvě vlasů, aby nepoutala pozornost. Natáhněte si ji na zápěstí. Oběma rukama spojte vlasy do culíku. Měl by sedět přesně v polovině zadní části hlavy. Přetáhněte gumičkou a otáčejte tolikrát, aby ohon pevně držel. Gumičku přitáhnete k hlavě tím, že ho rozdělíte na dvě poloviny a odtáhnete od sebe. Aby účes nepůsobil příliš přísně, okolo uší vytáhněte pár vlásků.

Sólo pro Salmu Hayek s čelenkou

Myslíte si, že vlasové doplňky jsou jen pro holčičky? Pohled na Salmu Hayek, které je 56 let, vás vyvede z omylu. Pár čelenek se pro léto hodí, protože drží vlasy, aby tolik nepadaly do obličeje. Oceníte zkrocení pramínků především v horku. Nenasazujte čelenku moc dozadu, pak to vypadá, že vám z vlasů sklouzla. Něžně působí, když jeden pramínek necháte padat to tváře. Vybírejte čelenky širší, nevytahují vlasy od kořínků a nehrozí, že vás začne po pár hodinách bolet hlava. Kombinaci několika tenčích čelenek nechte mladším ročníkům. Ale nebojte se filtrů, na sluníčku se rozzáří a omlazují styl. Pokud máte hustší vlasy, pojistěte si sklouznutí čelenky tím, že ji na několika místech připnete k hlavě sponkou.

Helen Mirren v půlculíku

Helen Mirren, která dlouhé roky vyznávala praktický kratší střih, si v průběhu pandemie nechala narůst pořádné háro. A zavřela barvu na vlasy do skříně. I v 78 letech dělají dlouhé vlasy parádu, když jim dopřejete kvalitní kosmetickou péči. Účes, který se hodí na rudý koberec i do ulic letního města, je velice snadný. Rozděluje vlasy na dvě poloviny. Je to vlastně culík z horních vlasů. Vlasy sčesejte dozadu. Špičkou tupírovacího hřebenu oddělte pěšinku od vršku ucha nahoru a dozadu. Totéž na druhé straně. Vlasy pročešte a spojte gumičkou. Mírně pramínky povytáhněte špičkou hřebenu u kořínků kolem obličeje. Pro dodání lesku můžete volné vlasy nastříkat sprejem, který chrání vlasy před horkem a vyžehlit.

Učesaná neučesaná Kirsten Stewart

Krátkovlásky to mají v létě jednoduché. Stačí vlasy po umytí nechat volně uschnout na vzduchu. Možná trochu motivovat objem pěnovým tužidlem, které se nanese ke kořínkům, kde mají vlasy v horku tendenci plihnout. Pro dotvarování stačí vlasový gel. Oříšek se rozetře v dlaních a vlasy se prohrábnou několikrát střídavě v protisměru jejich růstu a zpět. Můžete přitom předklonit hlavu, pak se lépe protáhnete prsty ke kořínkům. Potom jako Kirsten, která patří mezi vlasové chameleonky, zvýrazněte pramínky okolo uší a vzadu na krku. Pokud si chcete více zvýraznit konečky, použijte vlasový vosk. Nanáší se na pramínky špičkou ukazováčku a palce jako když solíte.

3 dobré rady

  1. Při tvarování letních účesů se hodí suchý šampon, protože dodává vlasům objem od hlavy.
  2. Odbarvované vlasy na sluníčku chraňte lakem, který obsahuje UV filtr.
  3. Pokud použijete styling, například vlasový gel, před mytím vlasů ho nevyčesávejte, ale vymyjte ho šamponem.

Zdroj: vlasta.cz, youtube.com

Související články