Nestárnoucí herečka Ljuba Krbová se narodila 5. července 1958 v Hradci Králové. Má sestru a tři bratry, přičemž část svého dětství prožila v Berlíně. Už odmala projevovala herecké sklony, navštěvovala také baletní přípravku Národního divadla. Po vystudování střední školy pak dokončila i Státní konzervatoř v Praze

Postupně se vypracovala v divadelní herečku, ale také si ji oblíbili filmaři. Všichni si ji jistě pamatujeme jako vždy milou a laskavou Aničku Liškovou z Ulice nebo také z filmu Anděl s ďáblem v těle či z pohádky Lotrando a Zubejda

Prosadila se i v zahraničí

Málokdo dnes ví, že se Ljuba Krbová také dokázala prosadit v zahraničí, konkrétně v Německu, jelikož část dětství v této zemi prožila, dokonce jednu dobu mluvila lépe německy než česky. „Mám výhodu, že nemám přízvuk. Jsem v agentuře, která mě nabízí. Spíš než na castingy ale chodím na kamerové zkoušky,“ prozradila Ljuba pro Prima Ženy.

Přiznává, že pracovní podmínky jsou s těmi našimi v Německu naprosto nesrovnatelné. A to nejenom po finanční stránce. „Samozřejmě máte svůj karavan. Je to takové přičuchnutí k Hollywoodu. Na druhou stranu tam zase nepotkáte kamarády.“

Zdroj: Youtube

Dva poklidné rozvody

Sympatická Ljuba Krbová se poprvé provdala za úspěšného ortopeda Ivana Landora, se kterým přivedla na svět svou jedinou dceru Annu Marii. Jejím druhým manželem pak byl kameraman Kristián Hynek, nicméně ani ten nebyl ten pravý. Krbová je ale ráda, že oba rozvody proběhly v klidu a bez zbytečných negativních emocí.

„Naštěstí měly stejný přístup mé protějšky, za což jsem ráda hlavně kvůli dceři. Jednou jsem ji slyšela vykládat kamarádům na dětském hřišti, že je fajn mít rozvedené rodiče, protože má dvoje Vánoce, dvoje narozeniny a dvakrát tolik dárků,“ prozradila Krbová v rozhovoru pro Aha.

Pan Božský je známý spisovatel

V případě herečky ale platí rčení „do třetice všeho dobrého“. Své životní štěstí našla v o třináct let starším spisovateli a novináři Ondřeji Neffovi, kterého si vzala za manžela před šestnácti lety.

Zajímavé je, že se do něj zamilovala díky tomu, jak krásné jí psal zprávy. „On byl tak vtipnej, že jsem se do něj zamilovala přes SMS. Ty SMS jsem si přepsala a mám je pořád schované,“ odhalila v pořadu 7 pádů Honzy Dědka. 

Skvěle se doplňují, i když je každý z trochu jiného těsta. Ondřej Neff je totiž ranní ptáče, Krbová zase noční sova. „My máme zahradu, z větší části ji obdělává Ljuba a vychází tam za soumraku. Já slyším, jak tam ve tmě něco zběsile hrabe,“ prozradil Neff moderátorovi Honzovi Dědkovi. 

Reprezentantka v bojovém umění

Krbová s Neffem moc rádi fotí, starají se o zahradu, ale především cestují. Herečka je pak velkou milovnicí Asie, která ji přivedla k bojovému umění wu-shu. V něm dokonce reprezentovala Českou republiku na mistrovství světa, a umístila se na krásném 14. místě. Právě díky této aktivitě si zlepšuje fyzickou kondici, ale také dušení rovnováhu.

Obličejová jóga ji dělá mladší

Ačkoli v těchto dnech Ljuba Krbová slaví šestašedesáté narozeniny, ve skutečnosti vypadá o mnoho let mladší. Někdy to až vypadá, jako kdyby snad zastavila čas. Estetické zákroky ale nejsou nic pro ni, má lepší způsob, jak zůstat krásná.

„Myslím si, že obličejová jóga je mnohem lepší než nějaké drastické zásahy do obličeje. Já sportuji a vím, že když se tělo pravidelně cvičí, tak vám vydrží. To samé platí i u obličeje,“ popsala webu Extra. 

Role babičky ji naplňuje

O herečce se ví, že je pro ni rodina na prvním místě. Sama si přála kupu dětí, jenže tohle přání se jí nesplnilo. Zvažovala i adopci, ale nakonec ani na ni nedošlo.

„Já bych s tím problém neměla, ale je to velmi zásadní krok a je naprosto nezbytné, aby v něm oba partneři byli stoprocentně zajedno. Děti nejsou morčata, nemůžete je vrátit,“ svěřila se Blesku. O to víc si ale užívá svou roli babičky, s vnoučaty by nejraději trávila každou volnou chvilku. „To je takový elixír, který mi dodává dobrou náladu,“ dodala.

Související články

Zdroj: vlasta.cz, csfd.cz, fbd.cz, zeny.iprima.cz, idnes.cz, lifee.cz